Jeśli pobierasz listę warstw, to musiałbyś mieć w adresie REQUEST=GetCapabilities, a masz GetMap, co jest linkiem do konkretnej warstwy.
Wklej do pola 4, a nie 1.
U mnie jakość tragiczna.Nie można odróżnić samochodu stojącego koło śmietnika choć samochód ma kolor czerwony.
Nie można rozpoznać strzałek na jezdni ani że to są strzałki ani w która stronę zwrócone.
To wyrzucone pieniądze skoro miasto ma WMS jak żyleta i różnica w czasie między nimi to góra 2-3 tygodnie.
Jeśli tak pogorszyli całe województwo to powinni zostawić tez starego WMSa orto.
Nie wykluczam nawet teorii spiskowej.
Dodatkowo chyba nie przejmowali się chmurami co widać po żółtych plamach w dolnośląskim czy lubelskim.
kilka dni temu pojawiła się nowa ortofotomapa Poznania, niestety jest ciemniejsza od wersji z 2014 r., co może nieco utrudniać mapowanie, ale i tak jest to jakość o niebo lepsza od zdjęć Geoportalu
Jakość nowego orto geoportalu jest tragiczna. Cofamy się w czasie ponad 10 lat.
Przyjrzyjcie się tej drodze polnej.
Lewa strona ekranu to stare orto jak żyleta, a prawa strona nowe orto gdzie nawet drogi nie widać. http://www.openstreetmap.org/#map=19/51.02377/17.06287
To są wyrzucone pieniądze.
Mam też obawy o kalibrację, bo nowa zdjęcia są tak słabe, że nie wiem jak kalibrowali arkusze.
Pytanie o nowo udostępnione podkłady Digital Globe dla osób bliżej tematu.
Czym różni się podkład Standard od Premium?
Czy wiadomo z jakie okresu te zdjęcia są udostępnione i dlaczego to podkład Standard jest nowszy od Premium? Nazwy pozwalają sądzić że powinno być odwrotnie. Przykładowo obiekt http://www.openstreetmap.org/way/306396258 widoczny jest na Standard, ale brakuje go na Premium.
Kalibracja. Jak widać w podanym już przykładzie obiekty są przesunięte względem tych utworzonych na bazie Geoportalu. Jak żyć?
Premium ma lepszą (naprawdę lepszą) rozdzielczość w wybranych obszarach. Ja to rozumiem tak, że można mieć albo rozdzielczość, albo aktualność
No i przecież można sobie skalibrować ten podkład do Geoportalu, to nie problem.
W premium podoba mi się aberracja chromatyczna dzięki której łatwo rozpoznać rozlane czerwienią czerwone znaki nawigacyjne na morzu/jeziorach. Niestety z zielonym już gorzej.
to że można kalibrować to wiem i z założenia nie jest to aż tak trudne, ale kalibracja w rękach laika jak ja wcale nie daje gwarancji kalibracji 1:1 zwłaszcza że podkład Geoportalu jest tworzony pod inne odwzorowanie niż DG. Co prawda prace w JOSM nad automatycznym przeliczaniem odwzorowań trwały, ale nie wychwyciłem na ile to już jest gotowe.
Nie bądź taki skromny
Generalnie z kalibracją jest różnie, ale zazwyczaj wyrównanie w jednym miejscu można użyć kilometr, a czasem i 10 kilometrów dalej. Po prostu wystarczy sprawdzić empirycznie, czy zostało zachowane.
Inne odwzorowanie nie ma znaczenia, bo same błędy przeliczenia współrzędnych i tak są niewielkie. Przypominam, że jeśli rysujesz z Geoportalu to i tak jest konwersja, bo w OSM współrzędne są przechowywane w WGS 84 (EPSG:4326).
Sytuacja jest dokładnie analogiczna, jak rysowanie z Binga, ba - nawet źródło danych jest to samo
Ja nie wiem, czy się tym sugerować. Jeśli w Trójmieście nowe orto będzie takie samo jak na Trójmiasto.pl, to jest bardzo dobra jakość. Może to jakiś błąd.
A to heca. Na WMS-ie już jest nowe orto Geoportalu. I rzeczywiście rozdzielczość nie powala. Ale zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Porównałem je z tymi, które posiada Trójmiasto.pl (od MGGP Aero z 2016 roku). Na pierwszy rzut oka wygląda, jakby były zrobione w bardzo krótkim odstępie czasu (minuty…godziny - zmienia się tylko część zaparkowanych samochodów), jest inny kolor (Geoportal ma gorszy kontrast z kremowym zabarwieniem w cieniach, zupełnie jak filtr z Instagrama ) oraz inna perspektywa budynków.
Wynegocjowali otrzymanie jakichś odpadków czy co? Z chęcią bym się dowiedział jak to działa.
Edit: Sytuacja z samochodami jest w Gdyni. W zachodniej części Rumi oraz Gdańsku odstęp czasowy musiał być większy. To dziwne, bo teren zaktualizowany w Geoportalu w ramach tej samej kampanii obfotografowywania (celowo nie mówię pojedynczego nalotu) jest bardzo duży.