Mijn complimenten en een paar kritiekpuntjes.
N-wegen die verboden voor fietsers zijn én zonder vrijliggend fietspad worden soms/vaak toch gekozen voor een fietsroute.
Fietspaden (rode lijntjes) worden heel erg dun getoond. Dat zijn onze ‘snelwegen’ en mogen daarom veel nadrukkelijker getoond worden. Geldt met name voor de fietspaden langs een Primary of Secondairy road. Onderweg op de GPS zie ik niet dat er langs die wegen óók een fietspad loopt.
Knooppunten ontbreken soms.
Veerpontjes ontbreken soms. Op www.voetveren.nl is deze informatie beschikbaar, maar gebruik van gegevens op deze website is alleen toegestaan voor particulier gebruik. (zie: http://forum.gps.nl/viewtopic.php?t=26108))
Als POI-symbool voor Veerpont is een ‘Waterbus’ gekozen. Ik weet dat er geen echt goed symbool hiervoor bestaat, maar ‘boothelling’ lijkt me dan nog net iets minder onlogisch.
In het algemeen vind ik (persoonlijke mening blijkbaar) dat je alleen de noodzakelijke informatie op de kaart moet tonen, gelet op het feit dat je de kaart uiteindelijk óók op de GPS bekijkt. Alle overdaad aan informatie schaadt dan.
Voorbeelden: provinciegrenzen, hoogspanningsleidingen.
Vele POI’s zijn onderweg niet relevant en overschaduwen vanaf zoom = 3 - 1,5 km het uitzicht op de kaart: ziekenhuis, winkel, NS-station, metro-station, hotel, geldautomaat, eetgelegenheid, bar, benzinestation, kerk, parkeergarage enz.
(Garmin: weergave van POI’s is niet per categorie instelbaar zoals bij TomTom).
Zodra ik onderweg de behoefte heb aan één van deze POI’s ga ik zoeken, maar ik hoef onderweg niet continue te worden geïnformeerd over het feit dat ik nu langs winkels fiets. Vooral niet omdat de kaart soms grotendeels schuil gaat achter deze POI’s.
Met minimale nadruk tonen: snelwegen, spoorlijnen.
Ik kan bovenstaande natuurlijk zelf aanpassen in de TypFile, maar het lijkt mij een algemene verbetering voor deze kaart.
Noordhollandsch Kanaal (van Amsterdam, via Purmerend en Alkmaar naar Den Helder) wordt niet als water getoond. Die gedeelten zijn gemapt als waterway=river, maar moeten waterway=riverbank zijn.