W dyskusjach coraz częściej przewijają się nazwy nowicjusz i zaawansowany mapowicz.
Sposób używania tych terminów jest bardzo niewłaściwy i wprowadzający w błąd.
Każdy z nas może być, jednocześnie, zaawansowany lub nowicjuszem w zależności od operacji jakie wykonuje.
Ktoś może być wybitnie zaawansowany w mapowaniu dróg ale może być jednocześnie zielony w mapowaniu relacji, 3D lub Indoor i odwrotnie.
Prawie każda osoba która doda jakaś informację może być zawodowcem w jakimś temacie związanym z kartografią i patrzy na edycje z innej płaszczyzny.
Dlatego, prośba, o unikanie używania tych nazw w kontekście ogólnym, chyba, że temat jest bardzo szczegółowy.
To, że ktoś zmapował coś źle, nie ma nic wspólnego z tym czy jest ogólnie zaawansowany czy też nowicjuszem.
Proszę się tym nie sugerować informacją o pluginie przy zestawie zmian. Wystarczy raz go użyć i potem ta informacja zostaje przy każdym następnym wgrywanym zestawie i jest tak aż do wyłączenia JOSMa.
Daty na osm.
Może dochodzić do błędów z datowaniem.
Zawsze myślałem, że różnice między kalendarzem juliańskim a gregoriańskim polegają na przesunięciu maksymalnie 13 dni ale dziś przy ustalaniu odkryć wysp ma Pacyfiku zorientowałem się, że w Anglii początek roku przypadał na 25 marca.
Dla pewnych wydarzeń skorygowano rok ale nie skorygowano dni. W Polsce przesuwano granice zaboru rosyjskiego toteż może być sporo przekłamań wraz ze zmianą kalendarza.
Zatem mogą być różnice datowania, bo Śląsk zmienił kalendarz w 1584 ale zabory rosyjskie dopiero w 1918 r.
dzięki, też skłaniałem się ku amenity=theatre; ale już tag building=* w przypadku scen to raczej mapowanie pod render (nie można wejść wewnątrz, nie mają dachu, więc to nie budynek), z racji na funkcję bardziej widzę to jako chodnik (highway=footway + area=yes lub area:highway=footway) z ograniczonym dostępem
W czasie edycji, przy zbliżaniu do punktu ortomapa ma jakiś problem, bo pewne pola kwadratowe zostają wypełnione dziwnymi kwadratami z czarno-białą szachownicą. Tak jakby dostęp do pewnych treści ortomapy się blokował?
Coś znowu skopane w warstwie ortomapy? Kilka tygodni temu w ogóle się nie ładowała i było czarne tło, a dziś widzę wskoczyła szachowa przypadłość.