Dopiero dziś odkryłem ten wpis sprzed dwóch tygodni, więc wyjaśnię:
-tak, błędnie podają liczbę stanowisk na swoich stacjach
-oraz niedokładnie podają pozycje wielu stacji, dla jednej błąd to ponad 50 metrów
Ad 1. - Jeśli jesteś pewien - donieś im. Nie wiem jeszcze, na ile to skuteczne, ale…
Ad 2. - …też donieś. Napisałem do Veturilo w sprawie trzech najbardziej odstających stacji, zobaczymy co z tym zrobią
Ależ oczywiście, że uwzględniłem to w algorytmie - jeśli nie uda się uzgodnić pozycji (w tym: nakłonić NextBike do skorygowania pozycji poniżej progu), nie włączamy automatu. Ewentualnie, można pomyśleć o zwiększeniu progu, można go ustalać dla każdej sieci z osobna w ostateczności. Ale lepiej by było nakłonić NextBike do współpracy…
Pytanie co robimy z Radomiem…trzeba chyba pododawać disused:* alboco, bo nextbike skasował go ze swojego .xml-a i faktycznie wg. strony https://rowerdlaradomia.pl/:
Zawiesiłem generowanie dla Radomia, ale pewnie w przyszłości jeszcze będzie to działać.
He he he, po angielsku zaskoczyli mnie informacją, że mają 70 stacji i 700 rowerów (wszedłem z niemieckiego proxy, nie udało mi się później cofnąć do tej strony, bo zapamiętali, że rozumiem po polsku).
I nic nie napisane, że do 14 września…
Właśnie wrzuciłem na serwer wersję 2.0 mojego skryptu.
Generalnie najwięcej zmieniło się pod maską, ale jest jedna funkcja, którym może się przydać, mianowicie skrypt generuje kanał atom dla zmian, które znajdzie podczas generowania. Te zmiany to:
-edycja/usunięcie przez kogoś wypożyczalni w osm
-dodanie/usunięcie stacji u nextbike’a
-zmiana nazwy stacji u nextbike’a
Czyli idealne dla kogoś do nadzorowania ‘terenu’
Uruchomiłem to dla wybranych sieci m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań, Lublin. Na stronie http://javnik.tk/NextbikeOSM/nextbike.html po prawej stronie pojawia się ikonka kanału (tam jest to generowane), a sam link do kanału znajduje się poniżej tabelki
Nie jest to zbytnio przetestowane (offline było ok ), więc proszę o feedback. Najlepiej na githubie bądź mailowo, albo na priv, bo ten wątek ma już trochę mało wspólnego z nazwą Może jakieś przeniesionko?
A…no i proponuję dodać sobie do jakiegoś czytnika, który to przeczyta(bo 1 u mnie odmówił posłuszeństwa) i oznaczyć sobie jako przeczytane wszystkie zmiany, bo narazie wlazło wszystko co było na stan dzisiejszy.
@maraf24
To oni zepsuli Patrzyłem w .xml…jakieś głupoty…
Ale chyba dziś już poprawili…zaraz (po północy ) zobaczymy.
EDIT: We Wrocławiu już jej nie ma…ale teraz jest w Warszawie
Staram się nanosić na bieżąco stacje roweru publicznego w Łodzi tutaj: http://lodznamapach.pl/#13/51.7700/19.4748/osm-rdt-rpst
Dla stacji oznaczonych na zielono dostępne są zdjęcia, więc można je precyzyjnie zlokalizować w terenie. Pozostałe dane pochodzą z tabelki udostępnionej przez ZDiT, i NIE BYŁY SPRAWDZONE W TERENIE, więc wszystko co jest na niebiesko proszę olewać przy ewentualnych edycjach.
Jak ogarnę jak wyeksportować to do GPXa/.osm tak żeby można było to ładnie zamienić na warstwę danych w JOSMie to dorzucę link.
W majówkę postaram się przenieść te dane także do OSM, ale jeżeli ktoś chciałby się wcześniej pobawić to może to mu trochę ułatwi.
W temacie nextbike - powstają nowe sieci (Gliwice, Radom), niektóre istniejące (Michałowice) nie są zaznaczone, a inne (Grodzisk Mazowiecki) nie są połączone wspólną relacją…
A skrypty do przerabiania xml na gpx nie działają ;(
Ta sama prośba dotyczy warszawskiego Veturilo: https://www.veturilo.waw.pl/mapa-stacji/
Sam dodaję, jak akurat mapuję teren w pobliżu, ale lepiej to zrobić raz a dobrze