Magic Earth Navigation & Maps

Czy ma ktoś ochotę pomóc w tłumaczeniu na polski język apki? Otrzymałem plik językowy do tłumaczenia?

Ile tam jest tekstów?

To znaczy? Mam plik xlxs jest tam trochę rzeczy do przetłumaczenia dla aplikacji (w tym dla wersji pro) To informacje nie przetłumaczone z ekranów ustawień, umowa licencyjna (tego nie chciałbym ruszać bo ze swoim angielskim …), część informacji/alertów ekranowych.

Testuje ETA w różnych nawigacjach. Zależy mi na znalezieniu takiej w której te czasy nie będą przekłamane lub będą się zgadzać z moim stylem jazdy. Dlatego pozwalam sobie wstawić kilka słów o ETA w Magic Earth. Niestety jak dla mnie czas podawany w tej nawigacji jest zbyt optymistyczny. To zwłaszcza boli na dłuższych trasach gdzie ucieka nam nieraz kwadrans jazdy.

Przykłady i porównanie z innymi nawigacjami (Here We Go, Google Maps, Waze):

  • na trasie Gdańsk-Tychy:
    Waze 5:01<ME 5:12<GM 5:24<Here 5:32
  • na trasie Gdańsk-Ciechocinek:
    Waze 1:50<ME 1:51<GM 2:00<Here 2:09
  • na trasie Gdańsk-Złocieniec
    GM 3:32<Waze 3:35<ME 3:48<Here 4:09

Tyle jeśli chodzi o trasy długie. Jak dla mnie stety-niestety ale wygrywa Here. Waze co można przejrzeć w ich edytorze mapy uznaje że autostradą jedzie się średnio z prędkością 140 km/h. Dla mnie to niedopuszczalne.

Dalej trasy średnie, gdzie znów jak dla mnie wygrywa Here:

  • Gdańsk-Żukowo w piątek o 16 przez korki:
    Waze 0:43<ME 0:44<GM 0:45<Here 0:48
  • Gdańsk - Węzeł Rusocin na A1 gdy na autostradzie była stłuczka:
    Waze 0:33<ME 0:47<Here 0:48<GM 0:54
  • Gdańsk-Elbląg:
    ME 1:07<Waze 1:10<GM 1:12<Here 1:13

Jazda po Gdańsku ok. 7 km/5km w popołudniowych korkach:
-ME 0:18<Here 0:20<Waze 0:21<GM 0:22,
-Waze 0:18<GM 0:21<Here 0:23<ME 0:24,

Mam jeszcze więcej przykładów, ale wychodzi mi że po mieście najszybsze czasy podaje ME, potem Waze, Google Maps a na końcu Here.

Mam nadzieję, choć w to wątpię, że czasy w ME “ktoś jakoś” poprawi. Wówczas niewiele brakło by ME do ideału.

Nie wiem na jakiej zasadzie wyliczany jest czas ETA w magic Earth ale być może wyliczany jest z maxspeed +/- informacje traffica. Nigdy nie przykładałem wagi do danych ETA i traktowałem je bardziej jako - na miejsce dojadę cirka o tej i o tej godzinie która będzie się zwiększać lub zmniejszać w zależności od ilości postojów czy zdarzeń drogowych. Te informacje traffic tez czasami kłamią bo już kilkukrotnie spotkałem się z informacją o opóźnieniu na mojej trasie gdzie de facto droga pusta i prosta na całym odcinku tego “komunikatu”.

Niestety korzystam z postoi na trasie bo warto w niej wyjść z auta i na chwile odpocząć. Nie wsiadam w punkcie A i zatrzymuje się w punkcie B oddalonym o 400 km, staram się nie jeździć na czas czy z rozkazem masz być na miejscu o tej i o tej godzinie. Wtedy po prostu wyjeżdżam wtedy szybciej. I tak NIGDY nie przewidzimy jakiegoś wypadku w którym ugrzęźniemy.
Szwagierka kiedyś mówiła że na miejsce oddalone o 700 km dojedzie w 6,5 godziny. zarzekała się bo tak jej któraś mapa w necie wyliczyła. Sorry ale dojechali po 12 godzinach bo trzeba było zatrzymać się z dzieckiem zjeść coś a wieczorem na wiejskich drogach trafili na mleko - widocznoś prawie zero. No ale starczy tego off-topica.

Patrząc na Twoje dane w sumie różnice nie przekraczają studenckich 15 minut :wink: więc nie ma na co narzekać. Może warto uzupełniać dane maxspeed i nie tylko w bazie danych by dane te były aktualne? Swego czasu jechałem ze Szczecina w okolice Karpacza na odcinku 100 paru kilometrów po drodze na drodze krajowej ktoś dał ograniczenie prędkości do 50 km/h jeśli dane do wyliczana ETA były brane z tak oznaczonej drogi to … wychodziły potem głupoty.

Dzisiaj jechałem na świąteczną wycieczkę z Magic Earth i to była czysta przyjemność. Fajne było zwłaszcza powiadomienie na dole w zielonej ramce: “-2”, które oznacza, że znaleziono szybszą drogę. Co pewien czas ekran przełączał mi się na czytelną mapę, gdzie miałem pokazany ten skrót. Ważne, że ME automatycznie nie przełączał na korzystniejszą drogę (może to i wada) - to trzeba by już zrobić ręcznie potwierdzając coś.
Przyjemny był też widok mapy po ręcznym oddaleniu. Wówczas widziałem nazwy najbliższych miejscowości. Może to i banał, ale najczęściej w nawigacjach widać tylko krechę, albo nieczytelną plamę-mapę.

Witam Forumowiczów!

Pytanie o numery dróg wojewódzkich (trzycyfrowych) - czy nikomu z Was ich nie brakuje? Aplikacja wyświetla tylko numery krajówek i międzynarodowe. Wg mnie to dość ważne. Napisałem zgłoszenie do supportu i odpowiedzieli że się temu przyjrzą. Ciekawe z jakim skutkiem.
Niezależnie od tego, najlepsze navi jakiego używałem (a sprawdziłem chyba wszystkie możliwe w poszukiwaniu “złotego graala” :wink:

pozdr
Maciej

mnie się wydaje że powinni naprawić to w najbliższej aktualizacji oprogramowania. Z drugiej strony po ostatniej aktualizacji zaczął wkurzać mnie ekran następnego manewru. Swego czasu wydaje mi się że było tam trochę inaczej obecnie wisi mi na przykład trzymaj się prawej i 45 km :(. Tak jakby coś się z destination tez pokichało.

Po ostatniej aktualizacji tts od Googla liczebniki w nawigacji mają bardzo głupią formę. Jak wygląda sprawa komunikatów u Was szczególnie tych polskich nagranych?

Druga sprawa - nawigacja ostrzega o odcinkowych pomiarach prędkości :slight_smile:
tu koniec takiego odcinka na DK3 Babigoszcz - Miękowo

Czy wiecie czy i kiedy apka nauczy się wyszukiwania nrów po add:place?

^^^ - czyli jak bo trochę nie kumam?

Gdy adres zamiast ulicy ma wieś.

Dzięki. Zadałem pytanie kiedy; o numerację 3 cyfrowych dróg; sprawa liczebników w trybie komunikatów wykorzystujący tts od Googla - bo brzmią głupio :(.

Czołem!

Pochwalę się :wink: bo dostałem zadowalającą odpowiedź w sprawie dróg 3-cyfrowych, po tym jak wysłałem na support swoje “profesjonalne” zgłoszenie:

Więc teraz tylko niecierpliwie czekam na aktualizację map.

…a zgłoszenie wyglądało mniej więcej tak:
http://imgur.com/1R8nczy

A tylko to załatwiłeś? :wink: I fajnie trzeba do nich pisać.
Ja dostałem taka odpowiedź na 3 pytania:

  • wyszukiwanie po numerze - dla choćby Wola Okrzejska 208;
  • 3-cyfrowe numery dróg; :wink:
  • komunikaty tts liczebników - choć powiem że w apce Endomondo mam ten sam motyw - nie idzie słuchać polskich liczebników po ostatniej bodajże aktualizacji Googlowego tłumacza online :frowning:

Jak widzicie błędy lub chcecie coś więcej piszcie do nich. Poprawili już trochę rzeczy. Chocby ostatnie powiadamianie o odcinkowym pomiarze prędkości. :wink:

czy wyszukiwanie w małej miejscowości, gdzie jest kilka ulic dalej nie działa?
np Miedary Główna 13 lub Kopernika 2 - niestety znajduje tylko przystanki na tych ulicach ale żadnego nr budynku
czy tylko u mnie jest ten problem?

czy wyszukiwanie w małej miejscowości, gdzie jest kilka ulic dalej nie działa?
np Miedary Główna 13 lub Kopernika 2 - niestety znajduje tylko przystanki na tych ulicach ale żadnego nr budynku
czy tylko u mnie jest ten problem?

Nie nie wyszukuje niestety. Po trafieniu w miejscowość, pojawia się nam tylko część ulic. Ciekawe czemu? Wszak na mapie sa widoczne.
http://www.openstreetmap.org/#map=15/50.4567/18.7595&layers=N
Tych Twoich nie ma :open_mouth:

Zgłoś na support

ano właśnie, na mapach są… ok zgłoszę na support

w opcjach mamy "Unikaj ruchu drogowego:. czym różni się wybór wybierz szybszą trasę od wybierz aktualną? Czy szybszą trasę będzie w trakcie jazdy automatycznie zmieniał czy o co tu dokładnie chodzi?