WMTS doet het hier gewoon op de werk laptop. Net als de BGT achtergrond tergend langzaam, maar zonder fouten.
Heb overigens JOSM ingesteld op rijksdriehoekstelsel en vroeg in de WMTS ook steeds de 28992 projectie op.
Please update imagery list and try again. It is important that the capabilities request URL starts with http:// and not https://. @team: The root certificate is available on Debian, but apparently not in the Java keystore on Windows:
De imagery lijst wordt opgehaald bij het starten van JOSM.
Het CA certficaat importeren in de keystore die door Java op Windows wordt gebruikt is waarschijnlijk voldoende om de HTTPS URLs ook daar te laten werken.
There are 6 QuoVadis entries in the Java keystore, but not “Staat der Nederlanden Root”. QuoVadis roots have been updated recently, see javabug:8145955 but they only include the “standard” root CAs.
Here the CA is “QuoVadis CSP - PKI Overheid CA” which seems to be a system specifi to Dutch government.
Should we include it in JOSM?
Wie kan een zinvol antwoord geven op deze vraag? En wat is het antwoord?
raar is dat je opent een wmTs en de service=wms ( dit terzijde).
De keuzelijst opvraag.
Nu kan je in preference wms tms ook handmatig een nieuwe toevoegen of de string die er al staat handmatig bewerken.
We hadden eerst vooral te maken met echte wms lagen.
Ik vroeg me af of er direct string voor wmts te maken is, zodat we het keuze menu niet meer krijgen en alleen die layer, die je wilt er in kan zetten.
Could not retrieve WMS layer list, layer list dus blijkbaar moet je altijd bij dat keuze menu uitkomen.
Voor Luchtfoto hebben we een echt wms, maar ander layers zijn alleen met wmts te krijgen.
Hoop dat er toch een oplossing komt.
Ieder heeft zo zijn projecten, doel om te taggen, dit vereist meerdere controle lagen. Een voor openen, nee, tegelijk.
In JOSM open je eerst al deze lagen en gaat dan aan het werk.
Voordat je begint, sla je eerst deze lagen op in .jos file, als start project, met file > save session as > .jos file.
Elke keer als je start, dan open je eerst de .jos file en krijg je gelijk alle lagen geopend.
Nu als daar een wmts laag tussen zit, dan wordt hier de luchtfoto niet geopend. Hinderlijk. Irritant.
Nadeel van WMTS lagen. Of is er een oplossing?
EDIT: Gebruik van WMTS werkt, bij toekomstige JOSM update of instaleren van certificaten.
Misschien een beetje off-topic hier, maar een Sticky met alle lagen die we kunnen en mogen gebruiken lijkt mij eigenlijk wel heel erg handig, of bestaat er een overzicht daarvan?
Hiermee zou de luchtfoto beter toegankelijk moeten zijn.
Wat dit precies in houdt weet ik niet, gebruik zelf geen ID.
Het mooiste zou zijn als je naar Nederland inzoomt je de luchtfoto krijgt i.p.v. BING of Digital Globe.
Kan een echte ID gebruiker dit later testen.
De status is nu nog pull request voor de verandering.
Is trouwens de verwachting dat de nieuwe luchtfoto’s die wss nu gemaakt worden ook gebruikt worden als die laag klaar is. De huidige is van mei 2016, althans in het gebied waar ik woon, dus ik verwacht dat er momenteel weer een nieuwe versie gemaakt wordt, of is dat ijdele hoop?
Mooi dat er nu up-to-date luchtfoto’s beschikbaar zijn.
Zijn er ook ergens luchtfoto’s beschikbaar die in de winter gemaakt zijn? Tracks en fietspaden door de bossen kun je vaak niet zien op de bebladerde luchtfoto’s.
Ik heb het net even geprobeerd, en als je ID opent, krijg je in Neddrland standaard de Georegister luchtfoto in beeld. Als je echt wilt, kun je nog kiezen voor Bing, maar daar moet je enige moeite voor doen. Ik zou mezelf geen echte ID-gebruiker willen noemen, maar ook de recentste parken-edits gebruiken geen Bing meer, maar PDOK Beeldmateriaal. Het is dus al op grote schaal in gebruik.
Missie geslaagd dus volgens mij, alleen liefhebbers kunnen nog Bing gebuiken, standaard is PDOK luchtfoto. Bedankt voor de inspanningen om dit voor elkaar te krijgen.