De enorme vernielingen… laat ik het afkloppen… van de PoGo-spelers is weer even over. Het zit 'm ook in mappers die weer beginnen na 6 jaar geleden maar twee edits te hebben gezet. Die vallen niet direct op, maar worden niet gehinderd door enige kennis. Het is ze ook niet aan te rekenen. Dat er ook zoiets als een Openseamap bestaat en dat je zo leuk de betonning kunt verplaatsen… het komt allemaal voor. De bewuste mapper vond dat het een prachtige vuurtoren was, maar had niet door dat het om het havenlicht ging waar weer een andere mapper een uitkijkpunt van had gemaakt
De meesten zijn wel welwillend, maar soms krijg je geen antwoord en dat is tenenkrommend als iemand dan maar door gaat op de verkeerde manier.
Ook is men soms verbaasd dat wij het zo serieus nemen.
Net nog iemand die een bankje in zijn huiskamer had geplaatst.
Soms worden die bankjes in het park Rabobankjes… en doktersposten worden regelmatig kunstwerken… “arts”
De gemapte basisschool op een rijschool die ik veranderd had in driving_school werd stug weer terug veranderd in basisschool.
Dan denk je laat maar…
De bedoelingen zijn uiteraard goed.
Een PB heeft meer effect dan alleen opmerkingen op de changesets. Men heeft niet door hoe te antwoorden omdat de mapper al uitgelogd is. (Meld je aan om mee te praten) Dat komt echt veel voor.
Dus ik stuur èn een PB en een opmerking op de changeset. … en dan is het weer leuk als je iemand op weg kunt helpen.
Een veelgebruikt en officieel wandelpad langs het zuiderafwateringkanaal toegevoegd. Meer info over het pad toegevoegd. Havendries Park Toegevoegd. Raadhuisstraat Park + parking toegevoegd. Sportcentrum Waspik toegevoegd. Verzorgingshuis toegevoegd.
We zijn 22 edits verder.
Hoe een rem in te bouwen voor ‘te enthousiaste’ nieuwe mappers?
Een idee zou kunnen zijn: na aanmelding eerste week niet meer dan 1 changeset per dag. Ophoging naar 2 per dag na 1 week of na eerste changeset (wat laatst komt). Ophoging naar 3 per dag na 2 week of na tweede changeset (wat laatst komt), etc. Na ophoging naar 4 per dag volgt ‘geen beperkingen meer’.
Voltix is nu bij edit 30… zonder reactie. Zijn bedoelingen zullen wel goed zijn, maar e.e.a. pakt verkeerd uit.
Ik kijk morgen wel even naar dat plakwerk. Ook is er zo’n toponym door een eerdere mapper tot bos verklaard. Bos op bos.
Een reactie zou ik liever zien.
Ik ben inderdaad iets te enthousiast van start gegaan. Ik heb de feedback inmiddels gelezen en meer informatie opgevraagd over zaken die nog onduidelijk waren voor mij. Van de fouten die ik gemaakt heb, heb ik inmiddels geleerd. Mijn excuses voor het ongemak, mijn bedoelingen zijn goed
Zodra de mogelijkheid er is ga ik mijn verkeerd uitgevoerde toevoegingen op de goede manier uitvoeren om de map te verbeteren.
Welkom in de wereld van OSM…
Laat ik beginnen dat je niets wordt kwalijk genomen. OSM heeft nu eenmaal een steile leercurve. Dat je reageert is alleen maar prettig… we maken wel eens wat anders mee.
Dadelijk zal ik toch even kijken of ik wat voorwerk kan doen. B.v het losmaken van wegen en landuse en dat bosgebied bij de eendenkooi aanpakken. het bos schijnt daar door het water en het gras. Dat zijn fouten uit het verleden.
Mappen in Nederland is voor beginners extreem moeilijk omdat er een paar jaar geleden import is geweest van de 3dshapes. (Het grondgebruik) Bij alles wat je doet moet je daarmee rekening houden. De editor iD lijkt simpel, maar werkt ook weer fouten in de hand. alles zit zo aan elkaar geplakt. Kijk maar eens naar Den Haag. dat komt nooit meer goed.
In het begin volgen we de startende mapper. Niet alleen om schade te voorkomen maar ook om te helpen.
Ik zal dadelijk je changesets aflopen en noteren wat ik heb gedaan. Er zitten ook goede edits bij anders was alles al lang teruggedraaid.
MVG,
Eggie
edit: Bij je changesets heb ik tips gezet. De paden zijn nu los van de landuse. Het gebied bij de eendenkooi heb ik aangepast zodat het bos niet meer door het water en gras heenkomt.
Blijf enthousiast en wellicht wandelen we dadelijk allemaal over “Een veelgebruikt en officieel wandelpad langs het zuiderafwateringkanaal”
Aan de geometrie is niets gewijzigd door usaf8.
Hoogstens dat er 2 nodes zijn toegevoegd (parkeerplaats is met node aan het hotel geplakt, en scrub ook.) http://overpass-api.de/achavi/?changeset=47679668