Deze nieuwe mapper is ergens buiten Nederland begonnen daarom niet gelijk in de peiling maar is in 41 changesets in Nederland bezig… allemaal in 1 dag. Hij past de kustlijn aan door het strand te veranderen, een breakwater over de afsluitdijk te leggen( die durfde ik niet terug te draaien wegens conflicten)
De naam van het eiland Griend te halen. (heb ik teruggedraaid)
Het is allemaal hapsnap… Even in de gaten houden. https://www.openstreetmap.org/user/usaf8/history#map=13/52.9489/5.0805
edit… de breakwater dwars door de reinforced slope getekend heb ik toch teruggedraaid.
edit 2: Haven van Scheveningen heeft een vuurtoren gekregen op het zuidelijke havenhoofd. groyn wordt breakwater… e.d
Durf het niet terug te draaien wegens 41 conflicten.
Zeekaarten worden zo ook beschadigd. Krijg geen reactie van de mapper. http://overpass-api.de/achavi/?changeset=47602983
edit3 De vuurtoren op het zuiderhavenhoofd heb ik maar met de hand weggehaald.
Ik heb de DWG een early warning gestuurd. Mooi onderwerp voor de borrel op 20 mei (zie posting over meeting met de OSMF): waarom laten we het nog toe dat een pas geregistreerde mapper over ter wereld edits kan doen? De eerste twee maanden uitsluitend in het eigen land kunnen mappen is toch prima?
Probleem is dat veel nieuwe mappers beginnen met bv. aan Mapathon om ergens in Afrika, Azië of Zuid-Amerika te helpen voor HOT of Missing Maps. Andere proberen dan weer via bv. Maproulette eenvoudige dingen te verbeteren.
Mensen lijken graag te werken aan wel gedefinieerd project, en dat is mappen in je buurt nu net niet.
Waar begin je mee als nieuwe mapper in Nederland ? Waar vind ik eenvoudige zaken die ik (meestal dan nog vanuit mijn luie zetel) kan bijdragen aan de kaart ? Zijn er projecten met duidelijke instructies te vinden op de wiki ?
De enorme vernielingen… laat ik het afkloppen… van de PoGo-spelers is weer even over. Het zit 'm ook in mappers die weer beginnen na 6 jaar geleden maar twee edits te hebben gezet. Die vallen niet direct op, maar worden niet gehinderd door enige kennis. Het is ze ook niet aan te rekenen. Dat er ook zoiets als een Openseamap bestaat en dat je zo leuk de betonning kunt verplaatsen… het komt allemaal voor. De bewuste mapper vond dat het een prachtige vuurtoren was, maar had niet door dat het om het havenlicht ging waar weer een andere mapper een uitkijkpunt van had gemaakt
De meesten zijn wel welwillend, maar soms krijg je geen antwoord en dat is tenenkrommend als iemand dan maar door gaat op de verkeerde manier.
Ook is men soms verbaasd dat wij het zo serieus nemen.
Net nog iemand die een bankje in zijn huiskamer had geplaatst.
Soms worden die bankjes in het park Rabobankjes… en doktersposten worden regelmatig kunstwerken… “arts”
De gemapte basisschool op een rijschool die ik veranderd had in driving_school werd stug weer terug veranderd in basisschool.
Dan denk je laat maar…
De bedoelingen zijn uiteraard goed.
Een PB heeft meer effect dan alleen opmerkingen op de changesets. Men heeft niet door hoe te antwoorden omdat de mapper al uitgelogd is. (Meld je aan om mee te praten) Dat komt echt veel voor.
Dus ik stuur èn een PB en een opmerking op de changeset. … en dan is het weer leuk als je iemand op weg kunt helpen.
Een veelgebruikt en officieel wandelpad langs het zuiderafwateringkanaal toegevoegd. Meer info over het pad toegevoegd. Havendries Park Toegevoegd. Raadhuisstraat Park + parking toegevoegd. Sportcentrum Waspik toegevoegd. Verzorgingshuis toegevoegd.
We zijn 22 edits verder.
Hoe een rem in te bouwen voor ‘te enthousiaste’ nieuwe mappers?
Een idee zou kunnen zijn: na aanmelding eerste week niet meer dan 1 changeset per dag. Ophoging naar 2 per dag na 1 week of na eerste changeset (wat laatst komt). Ophoging naar 3 per dag na 2 week of na tweede changeset (wat laatst komt), etc. Na ophoging naar 4 per dag volgt ‘geen beperkingen meer’.
Voltix is nu bij edit 30… zonder reactie. Zijn bedoelingen zullen wel goed zijn, maar e.e.a. pakt verkeerd uit.
Ik kijk morgen wel even naar dat plakwerk. Ook is er zo’n toponym door een eerdere mapper tot bos verklaard. Bos op bos.
Een reactie zou ik liever zien.
Ik ben inderdaad iets te enthousiast van start gegaan. Ik heb de feedback inmiddels gelezen en meer informatie opgevraagd over zaken die nog onduidelijk waren voor mij. Van de fouten die ik gemaakt heb, heb ik inmiddels geleerd. Mijn excuses voor het ongemak, mijn bedoelingen zijn goed
Zodra de mogelijkheid er is ga ik mijn verkeerd uitgevoerde toevoegingen op de goede manier uitvoeren om de map te verbeteren.
Welkom in de wereld van OSM…
Laat ik beginnen dat je niets wordt kwalijk genomen. OSM heeft nu eenmaal een steile leercurve. Dat je reageert is alleen maar prettig… we maken wel eens wat anders mee.
Dadelijk zal ik toch even kijken of ik wat voorwerk kan doen. B.v het losmaken van wegen en landuse en dat bosgebied bij de eendenkooi aanpakken. het bos schijnt daar door het water en het gras. Dat zijn fouten uit het verleden.
Mappen in Nederland is voor beginners extreem moeilijk omdat er een paar jaar geleden import is geweest van de 3dshapes. (Het grondgebruik) Bij alles wat je doet moet je daarmee rekening houden. De editor iD lijkt simpel, maar werkt ook weer fouten in de hand. alles zit zo aan elkaar geplakt. Kijk maar eens naar Den Haag. dat komt nooit meer goed.
In het begin volgen we de startende mapper. Niet alleen om schade te voorkomen maar ook om te helpen.
Ik zal dadelijk je changesets aflopen en noteren wat ik heb gedaan. Er zitten ook goede edits bij anders was alles al lang teruggedraaid.
MVG,
Eggie
edit: Bij je changesets heb ik tips gezet. De paden zijn nu los van de landuse. Het gebied bij de eendenkooi heb ik aangepast zodat het bos niet meer door het water en gras heenkomt.
Blijf enthousiast en wellicht wandelen we dadelijk allemaal over “Een veelgebruikt en officieel wandelpad langs het zuiderafwateringkanaal”