OpenStreetMap Forum

The Free Wiki World Map

You are not logged in.

Announcement

A fix has been applied to the login system for the forums - if you have trouble logging in please contact support@openstreetmap.org with both your forum username and your OpenStreetMap username so we can make sure your accounts are properly linked.

#1 2017-03-30 08:15:50

VARVAR8
Member
Registered: 2016-07-11

Енергетика. Вежі та опори

Спільнота, профі. Допоможіть розібратися. Виникла суперечка.
В процесі теґування енергетики Західної України помітив що мапер Згарбул Андрей видаляє мої теґи на лінії 35 кВ power=pole на power=tower. Це ж неправильно!!
OSM Wiki пише:
power = tower. For towers or pylons carrying high voltage electricity cables. Normally constructed from steel latticework

Вежі встановлюються на початку/кінці лінії та на поворотах чи переходах через шляхи
Залізобетонні ж опори ліній 35 кВ - на прямих ділянках по усій довжині ПЛ.

Також я помітив що деякі мапери також іґнорують цей теґ power=pole. Може не усі про нього знають (бо JOSM прописує автоматично цей теґ в процесі перевірки помилок).

Буду вдячний за повну та ґрунтовну відповідь.

Last edited by VARVAR8 (2017-03-30 08:16:35)

#2 2017-03-30 08:26:26

dudka
Member
From: Київ
Registered: 2011-04-22

Re: Енергетика. Вежі та опори

Наскільки я розумію то power=pole - для електростовпів, а не для опор.
power=pole: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Minor.jpg
power=tower: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File … 110809.JPG

Last edited by dudka (2017-03-30 08:26:41)

#3 2017-03-30 11:20:21

olehz
Member
From: Lviv
Registered: 2011-08-11
Website

З власної практики, якщо масово обмальовувати сотні кілометрів ліній, виходять сотні-тисячі точок опор. В джосмі можна усім складовим точкам надати якийсь тег, а не обклацувати кожну точку окремо, вгадуючи залізна це опора чи бетонна.

Тому я керувався наступним правилом:
для високовольтних ліній >= 35кВ - всі складові точки power=tower
для нижчіх напруг power=pole (зазвичай це і є низенькі бетонні, деревяні чи залізні стовпи)

В будь-якому випадку, якість наявних супутникових знімків і погана GPS-привязка не дозволяють на поточний момент мапити мінорні лінії. Хоча це не заважає декотрим захламляти мапу цими рандомними стовпчиками. Наприклад, Сергій Дубик тисячі цих power=pole настворював по західній Україні:
oiwXQtKmAOoC_ffGfidOzuSVum3vbACnMZBd82zqzFs?size=1280x960&size_mode=3

#4 2017-03-30 13:31:03

KKS
Member
From: Київ / Житомирське Полісся
Registered: 2015-07-06

у нас навіть 110кв на бетоних стовпах, на переходах і поворотах відповідно залізна опорах.
Тому по суті слова VARVAR8 - правий, але по вікі правий Згарбул Андрей, бо 35кв це вже high voltage

зліва 110кв, справа- 35кв.. поворот 110кв на залізній, поворот на 35кв на бетоній опорі
power_line.jpg

Last edited by KKS (2017-03-30 13:35:52)

#5 2017-03-31 12:51:05

YuraH
Member
Registered: 2011-07-08

Бетонна опора чи металева - вказується як властивості power=tower (material design). Відкрийте в джосмі заготовку - там багато чого можна вказати.

До речі, у вас там з лапками в назвах щось поламалося, наприклад, у ПЛ «"Стрий-Мукачеве" - Воловець» або ПЛ «["Добротвір - Львів-Південна"] - Львів-2»

#6 2017-04-01 10:31:01

VARVAR8
Member

Знаю що вказуються властивості. Ну але не може бути стовп ВЕЖЕЮ. Як не крути!!!

ПЛ "Стрий-Мукачеве" - основна лінія. До Воловця - відгалуження. А в другому прикладі слід забрати лапки. Вже поправив

#7 2017-04-04 15:57:23

olehz
Member
Website

VARVAR8 wrote:

Основним тут всеж має бути розмір для орієнтування, а не форма чи матеріал:

7.jpg - power=tower - опори високовольтних ліній незалежно від їх форми і матеріалу

25857-1.jpg - power=pole - низенькі стовпи ліній низької напруги

#8 2017-04-04 16:02:49

olehz
Member
Website

VARVAR8 wrote:

ПЛ "Стрий-Мукачеве" - основна лінія. До Воловця - відгалуження. А в другому прикладі слід забрати лапки. Вже поправив

Взагалі-то по правильному назви ліній треба було відношеннями робити, а не навішувати назви на саму геометрію. Є купа місць, де йдуть відпайки, є розриви в геометрі, або кілька ліній використовують одні й ті самі опори.

#9 2017-04-05 06:25:00

Kilkenni
Member
From: кватирки!
Registered: 2013-09-25

olehz wrote:
VARVAR8 wrote:

Основним тут всеж має бути розмір для орієнтування, а не форма чи матеріал:

http://sbk.ltd.ua/images/stories/7.jpg - power=tower - опори високовольтних ліній незалежно від їх форми і матеріалу

http://www.ruscable.ru/news/images/25857-1.jpg - power=pole - низенькі стовпи ліній низької напруги

Коли мапіш по супутнику або по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга. Тому я зазвичай маплю "як бачу". Щось велике - tower, щось маленьке - pole. Але те, що виходить, може бути приводом для суперечок, і я це повністю розумію. Не електрик.

Гривна/домик [буржуйство] [Пример 1] [Пример 2] [Пример 3]
- Что мы будем делать завтра, Пинки? - То же, что и всегда, Брейн. Попытаемся замаппить мир!

#10 2017-04-05 09:34:42

olehz
Member
Website

Kilkenni wrote:

Коли мапіш по супутнику або по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга. Тому я зазвичай маплю "як бачу". Щось велике - tower, щось маленьке - pole. Але те, що виходить, може бути приводом для суперечок, і я це повністю розумію. Не електрик.

power=pole це обєкти мікромапінгу. це дуже дрібні обєкти. на доступних знімках їх практично нереально розрізнити і обєднати у лінії

#11 2017-04-05 16:58:35

KKS
Member
From: Київ / Житомирське Полісся
Registered: 2015-07-06

Kilkenni wrote:

по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга.

на стовпах на перетині з основними магістралями зазвичай є помітки назви лінії і вольтажу

#12 2017-04-06 07:01:05

VARVAR8
Member

olehz wrote:

Взагалі-то по правильному назви ліній треба було відношеннями робити...

Згідний. Я щось про цей момент не подумав тоді...

#13 2017-04-07 18:34:41

Kilkenni
Member
From: кватирки!
Registered: 2013-09-25

KKS wrote:
Kilkenni wrote:

по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга.

на стовпах на перетині з основними магістралями зазвичай є помітки назви лінії і вольтажу

О! Дякую. Треба буде подивитися, мабуть, щось знайду.

olehz wrote:

power=pole це обєкти мікромапінгу. це дуже дрібні обєкти. на доступних знімках їх практично нереально розрізнити і обєднати у лінії

Згоден, але інколи можливо. Я так малював Боярку (перше посилання у підпису) - Bing + Яндекс.панорами. Але потім набридло, і перейшов тільки на будинки %)

Гривна/домик [буржуйство] [Пример 1] [Пример 2] [Пример 3]
- Что мы будем делать завтра, Пинки? - То же, что и всегда, Брейн. Попытаемся замаппить мир!

Board footer