Енергетика. Вежі та опори

Основним тут всеж має бути розмір для орієнтування, а не форма чи матеріал:

- power=tower - опори високовольтних ліній незалежно від їх форми і матеріалу

- power=pole - низенькі стовпи ліній низької напруги

Взагалі-то по правильному назви ліній треба було відношеннями робити, а не навішувати назви на саму геометрію. Є купа місць, де йдуть відпайки, є розриви в геометрі, або кілька ліній використовують одні й ті самі опори.

Коли мапіш по супутнику або по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга. Тому я зазвичай маплю “як бачу”. Щось велике - tower, щось маленьке - pole. Але те, що виходить, може бути приводом для суперечок, і я це повністю розумію. Не електрик.

power=pole це обєкти мікромапінгу. це дуже дрібні обєкти. на доступних знімках їх практично нереально розрізнити і обєднати у лінії

на стовпах на перетині з основними магістралями зазвичай є помітки назви лінії і вольтажу

Згідний. Я щось про цей момент не подумав тоді…

О! Дякую. Треба буде подивитися, мабуть, щось знайду.

Згоден, але інколи можливо. Я так малював Боярку (перше посилання у підпису) - Bing + Яндекс.панорами. Але потім набридло, і перейшов тільки на будинки %)

Тут пан olehz повидаляв зовсім (тут було інше слово в першоджерелі )) ) опори електропередач

на пак припадає по 250+ точок видалених.

У своєму краю я поправив, там не так багато повидалялось. А от на інших теренах вся робота Згарбул Андрей пішла внікуда.

Причому логіки я взагалі не бачу. В моєму кутку повидаляно трохи тут, трохи там без якось чіткого алгоритму, а те шо на скріні повидаляно всі транзитні опори в яких кут відхилу ~0град.

Хотілось би почути з чого це вдруг такі штуки.

Ну нифигасе. Я думал он просто начал халтурить, чтобы побыстрей красивую картинку сделать. А он еще и удаляет то, что сделано. У меня нет слов.

http://www.openstreetmap.org/changeset/50268764#map=9/51.2206/28.1607 - я тут намагався пояснити навіщо видаляв. І продовжую думати, що так краще і правильніше

Т.е. основной аргумент удаления - неточность GPS привязки? И Вы ждете, когда появятся трэки? В полях?
Это сколько: 10 лет? 30?
А то, что на протяжении одной линии почти всегда сменяется несколько снимков с разным смещением и, что еще важнее, углом наклона Вы учитываете. Сколько подложку не двигай, Вы не привяжете опоры точнее ±10 м.
Это касательно аргументов.

А теперь самое главное: такое поведение нужно согласовывать заранее, а не постфактум. Иначе это вандализм.

P.S. В обсуждении были упомянуты документы с длинами линий. О каких именно документах идет речь?

Відповім тут до olehz.
Прямі лінії вони в ідеалі і на папері. Ви думаєте що вони до метру правильно забурені? Щось я сумніваюсь.
І те шо ви намагались навести лад - то гуд, але те яким ви способом то робите то не гуд.
У вас набагато більший досвід і то видно, але мене просто дивує як ви не знаєте можливостей JOSM.

Ось гіфка. Взяв спеціально зробив криву ЛЕП і два способи як зробили ви і як би мали зробити якщо хотіли рівну лінію.

Такщо через вашу недокінця обізнаність втратили купу опор. Ви не хотіли їх руками правити, а хтось витратив свій час і руками таки їх і ставив.
Якщо були опори, а не було ЛЕП то на 146% логічно провести ЛЕП через них, а не видаляти все нафіг.

Так. Неточність привязки і складність редагування проміжних опор.

Все було б чудно якби відстань між опорами при такій операції не мінялась.

Вибачайте, не думав, що воно так важливо. Якщо вас влаштовує точність у ±10 метрів, можу їх ботом автоматично натикати для усіх областей, що я зачіпив, з деяким середнім інтервалом. Зробити?

Моя думка щодо…:
1.

  • Тут, я згідний з Kilkenni. Нереально - в невідомих місцях. Але коли знаєш місцевість - це завдання можливе.
    Приклад1. Приклад2.
  • Це чистий вандалізм. Пане Олеже, поверніть усе як було. Адже за цими опорами стоїть позаду десятки годин роботи маперів. Потім вирівняється, можна про це попросити авторів, думаю вони не відмовляться. (Але, моя думка - краще вирівнювати відразу). Я, коли маплю, усі об’єкти power=line вирівнюю командою L. Ну, але не видаляти, так це точно.
  • Пам’ятаю, коли мапив лінії 35 кВ. То на це йшли цілі дні… Видаляти - не можна.
  • Це дуже важливо. Бо електроопори є серйозними орієнтирами, наприклад на незамаплених місцевостях де ще немає інших ОСМ-даних.
  • Згідний 100відсотків.
  • Мені також цікаво, які довжини ліній допустимі.

P.S. Ще про відстань між опорами. Вона ніколи не може бути однакова. Хіба що при встановленні опор десь на полях. А на складному рельєфі відстань між ними змінна. Якщо потрібно, потім приведу приклади такого встановлення. {…поки я редагував свій пост, мене KKS “продублював” наступним постом ;))}

При цій операції точка опори пересувається на мінімально можливу відстань. Якщо опора по вашому нанесена неточно, то вона нанесена неточно що “в лінії” що ні. Тому я тут різниці не бачу. Ваша мета досягнута і опори на місці.

Ботом не вийде, бо опори не встановлюються через n метрів. Все залежить від рель’єфу і ситуації на місцевості. В рівному і плоскому полі - так можливо там кожні n метрів й зберігається інтервал, але це n для різних ліній різне. Для 110кв і 35кв так точно.
Краще вже ревертером повернути видалені точки на їх місця.
Всерівно ваша мета не може бути досягнута, бо якщо немає калібраційних GPS-треків для проміжних опор, то їх і нема і для поворотних.

  • це правда!

Таким чином olehz було видалено трохи більше 6190 опор :rage: (71 чейнджсет). Повертай, Олеже опори назад. Відкрив кілька чейнджсетів, багато з опор були вирівняні в лінію.

Ну і чого ви їх тоді до кінця не дотягнули, якщо це реально? Без документів і перевірки на місцевості це швидше за все будуть фекові вигадки або порубані сегменти

Так самі лінії і кутові опори ніхто не чіпав. Тим більше в містах. А яким таким серйозним орієнтиром може бути проміжна опора №123 десь в полі? Для візуального орієнтування - ніякого. При GPS-навігації також ніякого, адже нанесено приблизно і GPS-навігатор вас до неї не виведе. Проте повторюсь, лінія нанесена, довга пряма лінія, а отже, можна бути впевненим, що взодвж неї натикані опори.

Звичайно, що для різних класів напруг відстань буде різна. Треба спробувати - там мусять бути якісь правила. Звичайно, що буде похибка. Але вона і так була. Ще велике питання, де більша. Всеодно коли ви мапили то пропускали опори, або навіть цілі відрізки. Просто натикували точки на око без ліній, в результаті деякі дерева і і мобільні вишки були замаплені як електроопори.

Ну якщо вам важливіші ці опори за 99.9% покриття лініями і підстанціями 8-ми областей України (залишилось прогнати валідаторами по різних каталогах і знайти місцеположення 5 міфічних підстанцій). Будь-ласка, ревертайте.

Загалом, я б рекомендував вам не займатись дурницями і не обмальовувати проміжні опори в майбутньому. Ці проміжні опори окрім естетичного змісту нічого не несуть і лише ускладнять вирівнювання кутових опор в майбутньому при появі більш точної сітки GPS-треків.

Пропоную сконцентруватись на іниших областях країни (можу написати мануал як це швидко зробити і надати допоміжні дані якими я користуюсь). Або ж якщо вже так потрібні проміжні опори, то давайте почнемо трекати кутові (по пів годинки на опору з навігатором) і заносити їх номери. Ця інформація вже несе практичну користь. Опори стануть хорошими обєктами для привязки. А на розриви в нумерації, як мінімум, можна буде натравити валідатори.

чого приблизно? по знімкам все чітко видно де яка опора стоїть. Причому коли я мапив в своєму кутку то також думав “шо мнє снєг шо мнє зной, шо мнє дождік пролівной”, а інтервал опор має бути сталим… так от фігтам. Я виїзжав на місця і дивився що так воно і стоїть з рваними інтервалами, точно так як і видно на супутникових знімках (хоч і виглядає не логічним)

Похибка = похибці прив’язки космознімку. Не більше. І ніхто опори не тикав просто так, тикались опори туди де точно бачив на очі, або які були чітко видно на космознімку.
А якщо ви розглядаєте два варіанти: натикати фейкових опор ботом чи залишити вандалізм цей як є - то краще залишити вандалізм. Якщо вже варіант з відкатом не розглядається взагалі як можливий.

Не треба тут впадати в крайнощі. Вам вже показували і пояснювали як треба було робити. Не видаляти, а вирівняти. Плюс до цього всього звідки у вас така впевненість що ви знаєте всі кутові опори?

Несуть!!! Ще й як несуть! Якщо мені треба якесь місце і я дивлюсь на мапу й бачу що місце “за третьою опорою після дороги” то ви лишаєте такої навігації лиш тим що ви замість “L” більш любите кнопку “del”.
І це ніяким чином нічого не ускладнює. Кнопка L не забанена, і при переміщенні 1ї кутової опори - можна поправити й всі проміжні.

:smiley: скільки часу то займе рахували? з ви’їздами і по 30хв на опору? :smiley: то максимум 4-5 опор на день :smiley: :laughing:

І якщо є якісь матеріали по енергетиці то краще ж мабуть їх викласти в загальний доступ, так скорше все замапиться ні?