Енергетика. Вежі та опори

Наскільки я розумію то power=pole - для електростовпів, а не для опор.
power=pole: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Minor.jpg
power=tower: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/File:Benkid77_Puddington-Shotwick_footpath_24_110809.JPG

З власної практики, якщо масово обмальовувати сотні кілометрів ліній, виходять сотні-тисячі точок опор. В джосмі можна усім складовим точкам надати якийсь тег, а не обклацувати кожну точку окремо, вгадуючи залізна це опора чи бетонна.

Тому я керувався наступним правилом:
для високовольтних ліній >= 35кВ - всі складові точки power=tower
для нижчіх напруг power=pole (зазвичай це і є низенькі бетонні, деревяні чи залізні стовпи)

В будь-якому випадку, якість наявних супутникових знімків і погана GPS-привязка не дозволяють на поточний момент мапити мінорні лінії. Хоча це не заважає декотрим захламляти мапу цими рандомними стовпчиками. Наприклад, Сергій Дубик тисячі цих power=pole настворював по західній Україні:

у нас навіть 110кв на бетоних стовпах, на переходах і поворотах відповідно залізна опорах.
Тому по суті слова VARVAR8 - правий, але по вікі правий Згарбул Андрей, бо 35кв це вже high voltage

зліва 110кв, справа- 35кв… поворот 110кв на залізній, поворот на 35кв на бетоній опорі

Бетонна опора чи металева - вказується як властивості power=tower (material design). Відкрийте в джосмі заготовку - там багато чого можна вказати.

До речі, у вас там з лапками в назвах щось поламалося, наприклад, у ПЛ «Стрий-Мукачеве - Воловець» або ПЛ «[“Добротвір - Львів-Південна”] - Львів-2»

Знаю що вказуються властивості. Ну але не може бути стовп ВЕЖЕЮ. Як не крути!!!

ПЛ “Стрий-Мукачеве” - основна лінія. До Воловця - відгалуження. А в другому прикладі слід забрати лапки. Вже поправив

Основним тут всеж має бути розмір для орієнтування, а не форма чи матеріал:

- power=tower - опори високовольтних ліній незалежно від їх форми і матеріалу

- power=pole - низенькі стовпи ліній низької напруги

Взагалі-то по правильному назви ліній треба було відношеннями робити, а не навішувати назви на саму геометрію. Є купа місць, де йдуть відпайки, є розриви в геометрі, або кілька ліній використовують одні й ті самі опори.

Коли мапіш по супутнику або по місцевості, зазвичай складно по зовнішньому вигляду лінії сказати, яка там напруга. Тому я зазвичай маплю “як бачу”. Щось велике - tower, щось маленьке - pole. Але те, що виходить, може бути приводом для суперечок, і я це повністю розумію. Не електрик.

power=pole це обєкти мікромапінгу. це дуже дрібні обєкти. на доступних знімках їх практично нереально розрізнити і обєднати у лінії

на стовпах на перетині з основними магістралями зазвичай є помітки назви лінії і вольтажу

Згідний. Я щось про цей момент не подумав тоді…

О! Дякую. Треба буде подивитися, мабуть, щось знайду.

Згоден, але інколи можливо. Я так малював Боярку (перше посилання у підпису) - Bing + Яндекс.панорами. Але потім набридло, і перейшов тільки на будинки %)

Тут пан olehz повидаляв зовсім (тут було інше слово в першоджерелі )) ) опори електропередач

на пак припадає по 250+ точок видалених.

У своєму краю я поправив, там не так багато повидалялось. А от на інших теренах вся робота Згарбул Андрей пішла внікуда.

Причому логіки я взагалі не бачу. В моєму кутку повидаляно трохи тут, трохи там без якось чіткого алгоритму, а те шо на скріні повидаляно всі транзитні опори в яких кут відхилу ~0град.

Хотілось би почути з чого це вдруг такі штуки.

Ну нифигасе. Я думал он просто начал халтурить, чтобы побыстрей красивую картинку сделать. А он еще и удаляет то, что сделано. У меня нет слов.

http://www.openstreetmap.org/changeset/50268764#map=9/51.2206/28.1607 - я тут намагався пояснити навіщо видаляв. І продовжую думати, що так краще і правильніше

Т.е. основной аргумент удаления - неточность GPS привязки? И Вы ждете, когда появятся трэки? В полях?
Это сколько: 10 лет? 30?
А то, что на протяжении одной линии почти всегда сменяется несколько снимков с разным смещением и, что еще важнее, углом наклона Вы учитываете. Сколько подложку не двигай, Вы не привяжете опоры точнее ±10 м.
Это касательно аргументов.

А теперь самое главное: такое поведение нужно согласовывать заранее, а не постфактум. Иначе это вандализм.

P.S. В обсуждении были упомянуты документы с длинами линий. О каких именно документах идет речь?

Відповім тут до olehz.
Прямі лінії вони в ідеалі і на папері. Ви думаєте що вони до метру правильно забурені? Щось я сумніваюсь.
І те шо ви намагались навести лад - то гуд, але те яким ви способом то робите то не гуд.
У вас набагато більший досвід і то видно, але мене просто дивує як ви не знаєте можливостей JOSM.

Ось гіфка. Взяв спеціально зробив криву ЛЕП і два способи як зробили ви і як би мали зробити якщо хотіли рівну лінію.

Такщо через вашу недокінця обізнаність втратили купу опор. Ви не хотіли їх руками правити, а хтось витратив свій час і руками таки їх і ставив.
Якщо були опори, а не було ЛЕП то на 146% логічно провести ЛЕП через них, а не видаляти все нафіг.

Так. Неточність привязки і складність редагування проміжних опор.

Все було б чудно якби відстань між опорами при такій операції не мінялась.

Вибачайте, не думав, що воно так важливо. Якщо вас влаштовує точність у ±10 метрів, можу їх ботом автоматично натикати для усіх областей, що я зачіпив, з деяким середнім інтервалом. Зробити?

Моя думка щодо…:
1.

  • Тут, я згідний з Kilkenni. Нереально - в невідомих місцях. Але коли знаєш місцевість - це завдання можливе.
    Приклад1. Приклад2.
  • Це чистий вандалізм. Пане Олеже, поверніть усе як було. Адже за цими опорами стоїть позаду десятки годин роботи маперів. Потім вирівняється, можна про це попросити авторів, думаю вони не відмовляться. (Але, моя думка - краще вирівнювати відразу). Я, коли маплю, усі об’єкти power=line вирівнюю командою L. Ну, але не видаляти, так це точно.
  • Пам’ятаю, коли мапив лінії 35 кВ. То на це йшли цілі дні… Видаляти - не можна.
  • Це дуже важливо. Бо електроопори є серйозними орієнтирами, наприклад на незамаплених місцевостях де ще немає інших ОСМ-даних.
  • Згідний 100відсотків.
  • Мені також цікаво, які довжини ліній допустимі.

P.S. Ще про відстань між опорами. Вона ніколи не може бути однакова. Хіба що при встановленні опор десь на полях. А на складному рельєфі відстань між ними змінна. Якщо потрібно, потім приведу приклади такого встановлення. {…поки я редагував свій пост, мене KKS “продублював” наступним постом ;))}

При цій операції точка опори пересувається на мінімально можливу відстань. Якщо опора по вашому нанесена неточно, то вона нанесена неточно що “в лінії” що ні. Тому я тут різниці не бачу. Ваша мета досягнута і опори на місці.

Ботом не вийде, бо опори не встановлюються через n метрів. Все залежить від рель’єфу і ситуації на місцевості. В рівному і плоскому полі - так можливо там кожні n метрів й зберігається інтервал, але це n для різних ліній різне. Для 110кв і 35кв так точно.
Краще вже ревертером повернути видалені точки на їх місця.
Всерівно ваша мета не може бути досягнута, бо якщо немає калібраційних GPS-треків для проміжних опор, то їх і нема і для поворотних.