Wszystkie nazywają się Biała Podlaska i były edytowane 7 godzin temu przez użytkownika Krzynio
chyba wszystkie changeset’owy place przesuną
na przykład,
https://www.openstreetmap.org/node/1854937117
I reverted some changesets of user:Krzynio.
Thanks for the info.
Urządzenia do fotogrametrii czyli np pomiarów ze zdjęć stereoskopowych
http://www.wild-heerbrugg.com/photogrammetry1.htm
Gdy Niemcy podsunęli V1 pod kanał La Manche, w Anglii nie było urządzeń do weryfikacji zdjęć lotniczych i doniesień wywiadu.Np wiadomo było jakie wymiary mają rakiety A2 ale nie można było znaleźć budynków w jakich są przechowywane.Tak samo widoczne były wyrzutnie V1 w kształcie nart ale nie wiadomo do czego to miało służyć.
Wysłano jednego pilota do Szwajcarii, bo tylko tam były produkowane autografy.Misja była tajna bo Szwajcaria była neutralna.Znaleziono Szweda który kupił dwa autografy Wild A6, bo tylko tyle zmieściło się do samolotu.Zaraz po wykonaniu pomiarów zrobiono makiety budynków i pokazano Churchillowi. Był pod wielkim wrażeniem dokładności która też potwierdziła, że pewne budynki były zrobione pod A2 i wymiary rakiet sie zgadzają.Choć na zdjeciach nic nie było widać to z tych pomiarów doszli do wniosku obiekty na wyrzutniach to bezpilotowe samoloty V1.
Szybkie naloty w tym na Penemunde, opóźniły użycie rakiet o 3-4 miesiące co zadecydowało prawdopodobnie o wyniku wojny.
Polacy po wojnie używali modelu Wild 8 ale ciekawa jest skala prac przed wojną, a nawet przed I WS.
Tu więcej informacji z opracowania z 1999 r.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~zfiit/publikacje_pliki/Jachimski_Mierzwa_Mularz_Pyka_1999.pdf
Ciekawe jakie informacje pozyskiwano w latach 70-80 -tych, a to wiele mówi o dzisiejszych możliwosciach.
Ciekawa jest np. metoda przesuwania aparatu z prędkością lotu samolotu aby wyeliminować rozmazanie zdjęć.
Byliśmy kiedyś mocni.Ciekawe jak dziś.Nam też by się rysowało lepiej ze zdjęć stereo
Nie wiem czy to dobry temat, ale niestety donoszę że http://taginfo.openstreetmap.pl/ zawiesiło się 16 lutego.
Od kilku dni http://osmapa.pl/ otwiera się bardzo powoli lub wcale (przy używaniu WMS’ów).
Na przykład:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Dopiero po północy jest trochę szybciej.
Czy to jest jakiś większy problem, czy też krótkotrwały?
PS. Przeniosłem tą informację na Forum » users: Poland » osmapa.pl.
Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu z tego wątku.
Не знайшов відповідної теми про Revert тож пишу сюди
У цім наборі змін було змінено назву міста Golub-Dobrzyń → Starówka Golubska (https://osmcha.mapbox.com/47260676/)
Я вже відкатив ці зміни назад, подивіться, будь ласка, чи все тут ОК? https://www.openstreetmap.org/changeset/47319425
PS. На жаль я не володію польською
https://osmcha.mapbox.com/ - можна використовувати для пошуку вандалізму (You may use https://osmcha.mapbox.com/ for tracking vandal edits in your area)
W dyskusjach coraz częściej przewijają się nazwy nowicjusz i zaawansowany mapowicz.
Sposób używania tych terminów jest bardzo niewłaściwy i wprowadzający w błąd.
Każdy z nas może być, jednocześnie, zaawansowany lub nowicjuszem w zależności od operacji jakie wykonuje.
Ktoś może być wybitnie zaawansowany w mapowaniu dróg ale może być jednocześnie zielony w mapowaniu relacji, 3D lub Indoor i odwrotnie.
Prawie każda osoba która doda jakaś informację może być zawodowcem w jakimś temacie związanym z kartografią i patrzy na edycje z innej płaszczyzny.
Dlatego, prośba, o unikanie używania tych nazw w kontekście ogólnym, chyba, że temat jest bardzo szczegółowy.
To, że ktoś zmapował coś źle, nie ma nic wspólnego z tym czy jest ogólnie zaawansowany czy też nowicjuszem.
Некоторые из нас говорят по-русски.
Golub-Dobrzyń кажется ок, спасибо
Taka ciekawostka. Policzyłem najczęstszych wg liczby zestawów zmian użytkowników pluginu reverter. Kolega maraf24 wiedzie prym
changesets=# SELECT user_name, count(*) as cnt from osm_changeset where tags -> 'created_by' LIKE 'reverter;%' group by user_name order by cnt desc limit 30;
user_name | cnt
--------------------+------
maraf24 | 1238
literan | 945
sebastic | 742
SomeoneElse_Revert | 649
landfahrer | 516
rowers2 | 484
muralito | 474
Commodoortje | 406
user_5359 | 375
BCNorwich | 332
andygol | 320
eggie | 305
adrianojbr | 255
ratrun | 249
GOwin | 248
DD1GJ | 229
Peilscheibe | 208
chnav | 204
FvGordon | 176
archie | 155
irenepicache | 155
Hjart | 154
trigpoint | 153
mapper999 | 150
dannykath | 148
chillly | 138
hayashi | 136
mavl | 129
Tomas Straupis | 129
nyampire | 127
(30 rows)
Proszę się tym nie sugerować informacją o pluginie przy zestawie zmian. Wystarczy raz go użyć i potem ta informacja zostaje przy każdym następnym wgrywanym zestawie i jest tak aż do wyłączenia JOSMa.
OK, w takim razie myślę, że można to potraktować jako bug i zgłosić twórcy pluginu.
Tak, po udanym uploadzie danych powinien usuwać swój podpis.
Do połowy tej liczby revertów jednak się przyznaję.
Daty na osm.
Może dochodzić do błędów z datowaniem.
Zawsze myślałem, że różnice między kalendarzem juliańskim a gregoriańskim polegają na przesunięciu maksymalnie 13 dni ale dziś przy ustalaniu odkryć wysp ma Pacyfiku zorientowałem się, że w Anglii początek roku przypadał na 25 marca.
Dla pewnych wydarzeń skorygowano rok ale nie skorygowano dni. W Polsce przesuwano granice zaboru rosyjskiego toteż może być sporo przekłamań wraz ze zmianą kalendarza.
Zatem mogą być różnice datowania, bo Śląsk zmienił kalendarz w 1584 ale zabory rosyjskie dopiero w 1918 r.
Więcej
https://pl.wikipedia.org/wiki/Daty_nowego_i_starego_porz%C4%85dku
Pytanie nietypowe czy kobiety też aktywnie się zajmują mapowaniem ?
czy istnieje jakiś tag do oznaczania scen zewnętrznych (takich pod gołym niebem, ale stojących na stałe) ??
Tomasz_W
Myślę, że ja oparłbym się o taki przykład:
http://www.openstreetmap.org/way/205264275/history
dzięki, też skłaniałem się ku amenity=theatre; ale już tag building=* w przypadku scen to raczej mapowanie pod render (nie można wejść wewnątrz, nie mają dachu, więc to nie budynek), z racji na funkcję bardziej widzę to jako chodnik (highway=footway + area=yes lub area:highway=footway) z ograniczonym dostępem
Fakt, nie zakładałem, że ta scena nie ma dachu… Masz jakieś zdjęcie jak to wygląda? Jest na mapillary?
https://rudaslaska.com.pl/thumb/bielszowice—park-strzelnica—amfiteatr/276801/1200/1200/o/jpg
tak więc jest to obszar sceny + building=roof w miejscu “muszli”