Zoals velen van jullie weten houd ik me al een tijdje bezig met het verbeteren van de kwaliteit van OpenStreetMap om het in een routeplanner te gebruiken. Zodat je bijvoorbeeld op een station indoor navigatie kan doen, en dat je buiten een station ook op een tramhalte kunt komen die in het midden van de weg ligt.
Ik heb vandaag ook kennis gemaakt, met het totaal voor mij onbekende: highway=crossing, crossing=unmarked. En op zich is dat eigenlijk precies wat ik wil, al geeft josm er nog een validatie error op. Een totaal onzichtbare oversteek plaats waar een normaal persoon van zou denken “ja, dat is eigenlijk wel een handige plek om over te steken”.
http://www.openstreetmap.org/changeset/46205520
In de echte wereld zie je ook wel eens dat de “node” tacticle paving heeft.
http://www.openstreetmap.org/changeset/46205636
Misschien is dat gelijk ook wel een goede businesscase om op plekken die er toe doen nette highway=footway, tacticle_paving=yes aan te leggen, in plaats van te vertrouwen op een enkele highway=unclassified of highway=cycleway waar de voetganger planner ze dan overheen stuurt.
Ik ben er nog niet uit of ik een grote zoektocht ga doen naar eilanden met platform=public_transport, of dat ik het op een andere manier ga oplossen, en in de planner de eilanden automatisch ga verbinden. Hoe dan ook, mocht je situaties tegen komen waar je eigenlijk van zou kunnen vaststellen dat er een oversteek zou moeten zijn: dan wordt het als zodanig taggen meer dan gewaardeerd