Pół roku temu dodałem w programie JOSM kilka dróg leśnych, wyrysowanych na podstawie gpx z Garmina. Niestety coś zrobiłem źle, drogi są dodane, ale nie połączone z resztą dróg, przez co nawigacja nie wytycza nimi drogi. Czy można prosić o poprawę. Zestaw zmian: 41581111.
http://www.openstreetmap.org/changeset/46914861#map=15/52.9828/17.1257
Prosiłbym kogoś lokalnego o zweryfikowanie przebiegu tej drogi secondary. Znalazłem informację, że rzeczywiście coś było robione w tej okolicy, do tego na Google Earth (niestety tylko część obszaru ma aktualne zdjęcia) widać kawałek ładnej asfaltowej drogi.
Prosiłbym o wycofanie edycji https://www.openstreetmap.org/changeset/47158669, która przesunęła o kilkadziesiąt metrów ulicę Wał Miedzeszyński. (Równolegle do tego postu piszę komentarz do edycji).
Gość rysuje wielokąty nie mające nic wspólnego z układem ścian czy prostokątami.
Przypomina to raczej trapezy gdzie jeden bok jest dwa razy krótszy od sąsiednich.
Zachciało mu się po prostu numerować pokoje ale wymyślił sobie do tego nieodpowiedni tag.
W każdej kamienicy można wewnątrz rysować numery mieszkań bez wskazania piętra. Można nawstawiać chodników.Można nawet schody rysować czyli zrobić jakiś węzeł z kresek.
Jeśli robi to osoba która zaczyna na OSM, bo ma 22 edycje to ile są warte dane, które się nie renderują i są krzywe oraz źle otagowane?
Gdzie nowi takie rzeczy podpatrują?
A gdyby trochę tagowanie poprawić na building:part to potem serwisy 3D pokrzywią bryły, bo do takich części losowo przypisują wysokości.
A spróbuj te dane zostawić to zobaczysz jaka lawina pokoi się pojawi gdy inni nowi podpatrzą.
Nie wiem czy ktoś renderuje buildingpart, bo na wiki jest nieopisany tag.
Gość zaczął rysować podejścia w stronę klamek, bo nie ma tam poprzecznych 2-3 m korytarzy
Nie będę gadał do gościa, bo to chyba jakiś angielskojęzyczny student ale skoro rysuje tak krzywo i tak bez właściwego tagowania to chyba sensu w tym brak
Moim zdaniem do natychmiastowego wycofania, nawet jeśli coś tam się zaczęło budować.
Bo oprócz highway=construction są pozmieniane przebiegi dróg lokalnych.
Achavi pokazuje ładnie, co zmieniono: http://nrenner.github.io/achavi/?changeset=47244981
A jeśli spojrzeć w historię części linii (tych edytowanych uprzednio przez tego samego użytkownika Perimex, to prawdopodobnie wcześniejsze jego zmiany też są do wycofania.
“Koncepcja autorska”, czyli widzimisię autora niepoparte innymi źródłami.
Ten nick już się tu przewijał kilkukrotnie, dobre kilka lat temu. http://www.openstreetmap.org/user/Perimex/blocks
Chyba najlepiej revertować, póki nie nałożą się inne zmiany użytkowników.
Zainteresowałem się, czy używa ktoś w Polsce relacji dla kodów pocztowych i oprócz paru w miarę sensownych kawałków w Poznaniu znalazłem taki kwiatek dokładnie pośrodku niczego.
I nie wiem, wywalić? Przerobić na coś sensownego? Numer jakiś toto ma, chyba miało coś oznaczać…
Do autora kwiatka już napisałem, ale widać że nieczęsto zagląda…
Przy okazji naprawiania mrówek znalazłem taki kwiatek. W okolicach powiatu olsztyńskiego (np. Gietrzwałd) użytkownik arco narysował kilka tysięcy budynków do nieskalibrowanego podkładu.
Tutaj zapytanie wyszukiwarki JOSM-a pozwalająca je znaleźć:
building parent (type:node user:arco -modified)
Generalnie robota nie powinna być trudna, przesunięcie w konkretnych miejscowościach jest jednakowe i można śmiało masowo przesuwać budynki, patrząc też na inne elementy jak drogi i landuse.