Data-eigenaar:
Ministerie van Economische Zaken | Rijksdienst voor Ondernemend Nederland
CC0 1.0 Direct geschikt voor Openstreetmap.
https://www.nationaalgeoregister.nl/geonetwork/srv/dut/catalog.search;jsessionid=1E3E0A8DC2813290E58D03AEF29102C3#/metadata/b812a145-b4fe-4331-8dc6-d914327a87ff
JOSM WMS
edit: nieuwe url.
http://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.nl
WMS: https://service.pdok.nl/rvo/brpgewaspercelen/wms/v1_0?request=GetCapabilities&service=WMS
WFS: https://service.pdok.nl/rvo/brpgewaspercelen/wfs/v1_0?request=GetCapabilities&service=WFS
Ik en andere hebben al eerder BRP gewaspercelen aangehaald, de percelen, zoals de boer ze ingetekend heeft, kan je ook gelijk een ref overnemen voor verlinking. Zien, wat er wordt verbouwd.
De boer tekent gewas percelen op een kavel, deze kavel, topografische kavel, het systeem meld de boer of hij zijn percelen binnen deze topografisch kavel tekent, hij kan ook aangeven of de topografisch kavel groter/kleiner is geworden.
https://www.youtube.com/watch?v=AIQnyfiTgt4
Het zou goed zijn om inzicht te krijgen, hoeveel deze topografische kavels van vorm veranderen, grote kleine afwijkingen.
Deze meldingen zijn indicaties. Waar actie ondernomen kan worden.
Voor de dienst om de boer te controleren. Je hebt daar ook nette en slordige tekenaars. Ze controleren nu steekproefgewijs.
Topografische kavels liggen op zich jaren vast, ook na een overdracht naar een andere boer, echter bij gebiedswijzingen of erfvergroting, aanleg kavelpad, een bredere sloot (natuurlijke oevers) verandert er veel. Ook zou dat in OSM moeten veranderen.
Willen we deze indicatie?
OSM:
Hoe gaan wij bij het opnieuw intekenen te werk.
Teken we de topografisch kavel en/of ook het gewasperceel.
Het loskoppelen van polygonen en veranderen vraagt vaardigheden, bij replace geometrie, wordt er deel automatisch gedaan niet elk node aflopen.
Kavel tot aan de insteek van de sloot. Tot aan het betonpad/kavelpad
Want in de sloot groeien geen suikerbieten of fabrieksaardappels.
Met een luchtfoto loop je altijd een jaar achter, grote kans op missers, brp komt ook pas vrij na de gecombineerde opgave van de boer.
Wat dan:
Wat is er op tegen om BRP percelen over te nemen, inclusief ref.
Welke nadelen/voordelen geeft dat.
Onderhoudbaarheid;
Hoe doen we het nu, hoe zou het kunnen na brp import.
Waar halen we een kwaliteitsverbetering zonder jaren lange meer werk.
In contact met kadaster, heeft kadaster ook gekeken naar de rol van Openstreetmappers.
Ze komen zelf met de inschaling van betrouwbaarheid van Openstreetmappers, als indicatoren voor fouten of zelfs aanpassingen.
Hoe secuurder je intekent, hoe betrouwbaarder je bent. Wellicht kom je dan op een eventuele lijst.
(voor ons Nederlanders misschien een reden om tekenafspraken te maken, wat aansluit bij andere)
Wanneer je dan een topografisch perceel aan past, is dat een indicatie dat de Openstreetmapper het niet eens is met hoe de boer het ingetekend heeft. Dit is een indicatie voor de BRP controleurs, die nu steekproefsgewijs controleren en dan actie kunnen ondernemen
Kadaster:
Ze willen met hun werk aan BRT een nog kleinere foutmarge behalen en zoeken naar andere indicatoren.
Terugkomend op brp percelen zou het mechanisch ook terug aangepast kunnen worden in Openstreetmap op basis van brp ref de ligging en grote. Change replace geometry methode.
Alles hangt af van de inteken kwaliteiten van de boer en het systeem, waar verandering worden toegestaan.
De boer heeft een smartphone, bij veranderingen verplichten gps foto’s te nemen. Meerdere van dezelfde locatie.
Kunnen we onze handmatige controle taken ook beter stroomlijnen en met indicators werken.
We doen nu ervaring op met de BAG update, we weten waar iets is verandert op basis van ref:bag id, en kunnen direct op de plaats aan de gang, waar iets verandert is.
Ik noemde steeds de OSMboer, zijn dit onze nieuwe OSMers in het veld?
En dat veld is groot, Landbouw met de grote L.