Stefan, ik ben het helemaal eens met de intentie van wat je bedoelt. Maar toch, een paar antwoorden.
1a. Omdat er nog niemand een automatisch proces gemaakt heeft. Ik ben hier ooit mee begonnen, maar wegens tijdgebrek en gebrek aan programmeerkennis niet mee verder gegaan. Als iemand anders denkt: “Dit sleur ik in 3 avondjes in elkaar”, dan graag!
1b. Waarom in de OSM-database ipv op themalaag? Voor de haltes vind ik dat deze in OSM horen (maar dat kan natuurlijk geheel geautomatiseerd). Voor de routerelaties is het dubbel. Een routerelatie is niet “on the ground” te zien, maar dat geldt eigenlijk voor wandel- en fietsroutes ook. Feit is wel dat het overal gedaan wordt. Ik zou het een armoede vinden als alle routerelaties in Nederland perfect te zien zijn op een kaart buiten OSM maar niet erbinnen en daardoor voor degenen “niet in the know” onzichtbaar, terwijl in Duitsland alles er wel “redelijk” goed op staat.
2. Ja, ik ben een van dit soort mensen. Onder andere uit genuine interesse, maar ook voor mijn werk om in de auto de buslijnen te kunnen volgen.
3. Zie 1a.