Dwa lata temu w wątku o Emapie też umieściłem swoje podejrzenia kopiowania przez nich danych z OSM na podstawie charakterystycznych lub błędnie zmapowanych budynków.
Natrafiłem na taką stronę http://podkarpacie.szlaki.pttk.pl/. Wykorzystuje podkład OSM ale relacje szlaków chyba nie są bezpośrednio importowane, bo nie widać wszystkich szlaków.
Oni w ogóle ciągną dane POI z OSM. Być może nowe tagowanie przez jakiś catch-all powoduje na starej wersji takie zonki.
Problem jest w tym, że ani na Otodom, ani na Otomoto (oba wł. Naspers) nie ma atrybucji.
https://maptu.pl/, bardzo ciekawy pomysł, można zamówić dzieło na ścianę. Nie wiem tylko, czy jest atrybucja na samym obrazie. Na stronie info, że dane są z OSM znalazłem tylko w FAQ.
Fajnie byłoby jakbyśmy pododawali do granic(oczywiście z głową, jeśli nic przy tym nie popsujemy zwłaszcza odnośnie kodów pocztowych) tag postal_code=* , telephone_area_code=* i szczególnie license_plate_code=* może pojawi się na OSM wizualizacja rozmieszczenia tablic rejestracyjnych dla całej Polski. Pewnie ciekawie by to wyglądało.