Droga krajowa 74 składa się z kawałków, z których 77 ma osobne tagi wikipedii. Znaczy, są osobno otagowane, wszystkie odsyłają do tego samego artykułu. To nie powinno być jakoś na relację nałożone, a nie na odcinki?
To chciałabym przy okazji dopytać - w trakcie długotrwałego remontu czy przebudowy - rozumiem już dlaczego trzeba pilnować poprawności relacji dróg ale inne relacje - linie autobusowe, szlaki turystyczne itp. - można chyba uporządkować po zakończeniu remontu?
I jeszcze wielka prośba do edytorów przeglądarkowych - uruchamiając jakiś odcinek ulicy usuwajcie tagi end_date i construction jeżeli są już niepotrzebne.
Linie autobusowe zwykle są puszczane jakimś objazdem i wypadałoby to uwzględnić.
Szlaki turystyczne - to chyba zależy. Jeśli budowa trwa na tyle długo, że jest wyznakowany szlak inną trasą, to jak wyżej, w przeciwnym przypadku rzeczywiście nie ruszać.
W prostym mailu i nawet nie tak elegancko ubranych słowach taką prośbę wystosowałem i muszę powiedzieć mile mnie zaskoczyli ponieważ dziś stosowną informację otrzymałem. Przyznam granice zaskakują http://www.openstreetmap.org/relation/4022746
PS Prośba o rzucenie okiem czy tagowanie jest poprawne. access=permissive dałem ponieważ o ile wiem z doniesień prasowych dostęp ma być zamknięty tylko na czas prób.
Myślicie, że ten obiekt rzeczywiście istnieje? http://www.openstreetmap.org/way/259725798/history
Asfaltowa droga rowerowa, w wykopie, przez pola, lasy i stawy gdzieś w świętokrzyskiem i nazywa się Shortway?
A w ogóle istnieją mapy jakichś fantastycznych śwatów, zrobione tak, jak OSM, a nie jako rysunek? Znaczy, widziałem raz coś, co wydało mi się w pierwszej chwili środowiskiem do tworzenia takich map, a okazało się taką mapą, ale cholera wie czego… A ja bym chciał mapę Dysku, albo Westeros czy Śródziemia.
Raczej częstym niezrozumieniem co to jest droga dla rowerów.
Bardzo często też jest nadużywany tag bicycle=yes
Równie komiczne jest nadużywanie tagu o dostępności dla koni czy wózków inwalidzkich a jakoś nikt nie zadbał o interesy rolkarzy itd.
Jednak gościu ponad 2 lata temu nadał tam surface=asfalt co w połączeniu z cycleway czy name może wprowadzać w błąd że była inwestycja.
Nie pozostaje nic innego jak prześledzić historię nodów czy surface nie przeszło z podzielenia residentiala , a resztę wyrzucić zostawiajac tracka.
Jeśli jednak surface jest autorskie to wypadałoby posłać maila.
Gość zrobił wszystkiego cztery zmiany, trzy lata temu. Znaczy, narysował te dwie drogi, przetagował je potem i to cała jego kariera w OSM. Jak oceniasz szansę, że odpowie?
Nie musi odpowiedzieć.
W takich sytuacjach gdy prawdopodobieństwo dobrych danych jest minimalne wywalam i informuję o tym aby przywrócił lub mnie poinformował to sam przywrócę.
Pomijam dla takich nauki lub informuję jednym zdaniem na czym polegał błąd.
Bywa, że odpowiadają choć nie mapują i może to jakoś ich motywuje do powrotu.
Pół roku temu dodałem w programie JOSM kilka dróg leśnych, wyrysowanych na podstawie gpx z Garmina. Niestety coś zrobiłem źle, drogi są dodane, ale nie połączone z resztą dróg, przez co nawigacja nie wytycza nimi drogi. Czy można prosić o poprawę. Zestaw zmian: 41581111.
http://www.openstreetmap.org/changeset/46914861#map=15/52.9828/17.1257
Prosiłbym kogoś lokalnego o zweryfikowanie przebiegu tej drogi secondary. Znalazłem informację, że rzeczywiście coś było robione w tej okolicy, do tego na Google Earth (niestety tylko część obszaru ma aktualne zdjęcia) widać kawałek ładnej asfaltowej drogi.