official_name=* lijkt me ook een goed idee.
Het lijkt me dan ook een goed idee om daarover een opmerking te maken bij de beschrijving van stap 4B van de BAG-import.
Voorbeelden van overheden die als renderer optreden ken ik ook niet. Maar dat willen we wel bevorderen - en het opnemen van de officiële, gestandaardiseerde naam lijkt me daarbij te helpen.
Ik heb al eerder aangegeven dat ik de hele discussie niet snap.
Ik bedoel hiermee de discussie hoe een gemeente wel of niet (spel)fouten in de BAG naam heeft staan. En de diepgravendheid om de gemeentes hier op te attenderen, met alle middelen die er zijn.
Waarom zou OSM deze discussie met de gemeentes moeten aangaan hoe deze gemeentes zouden moeten werken, en dat ze toch wel heel iets bijzonders fout doen. Foei.
Persoonlijk denk ik dat het een diepere oorzaak heeft.
De gemeentes hebben al zeer lang straatnamen, de bordjes wijken af en toe af van de BAG naam.
Er zitten spelfouten in (afgezien of dit mag volgens de hierboven ontstane discussie)
Het is niet de eerste keer dat Almere blundert met een straatnaam. De Chicagostraat werd in 2011 pas bij de derde poging goed gespeld. Op het eerste bord stond âChigacostraatâ, later werd dat âverbeterdâ tot âChigagostraatâ.
In 2008 ging het tot twee keer toe mis met de straatnamen in de Stripheldenbuurt. Wat Popeyestraat moest zijn, was Popeystraat.
De stripheld Marsupilami uit de Guust Flater-reeks heette toen in Almere Marsipulamihof.
Tja, mocht een gemeente per vergissing de straatnaamborden van de Reigerstraat en de Zwaluwstraat verwisselen, en in de verkeerde straat ophangen, dan is het toch wel fijn als mijn Garmin roept: âSla rechtsaf naar de Reigerstraatâ en ik het bord Reigerstraat dan ook zie staan. Dat ik dan volgens het besluit naamgeving openbare ruimte de Zwaluwstraat inrijd, zal me dan een zorg wezen, ik beweeg me in de werkelijkheid, en niet in een papieren/digitale wereld van straatnaambesluiten en BAG-registraties.
Als ik op weg ben naar Zwaluwstraat 10 wordt het natuurlijk wel lastig.
Natuurlijk is het beter wanneer de gemeente zijn fout hersteld, maar tot die tijd zou ik zeggen: âMap whatâs on the groundâ. Dus gewoon (volgens de wiki) de naam van het straatnaambordje in de name-tag. Ook bij hoofdletter-fouten dan maar het straatnaambord volgen. Vergelijkbare situatie: als er per vergissing een fietspad-bord wordt geplaatst, mag ik er met de auto toch niet in, dus zie ik dat ook graag in OSM als fietspad getagged.
Ook bij het uitschrijven van afkortingen als Burg. vind ik de huidige (internationale) afspraken bevredigend. Als ik vraag waar het gemeentearchief zit, zal niemand letterlijk âBurg. Visserparkâ in zijn antwoord gebruiken. Je zegt dan de âechteâ naam âBurgemeester Visserparkâ. Bij zulke verschillen tussen BAG en âechte naamâ de naam uit de âdigitale werkelijkheid (BAG)â in official_name zetten, lijkt me een nette oplossing. Eventueel is short_name ook een optie.
Samenvattend is mijn voorkeur: Map whatâs on the ground (straatnaambordje), not whatâs in the books (BAG, straatnaambesluit, enz.).
Mijn bijdrage aan de onzinnige straatnamen:
-Ray Connifpad in Utrecht ter ere van Ray Conniff (gemeld bij straatnaamcommissie, naam onveranderd)
-Celciusstraat in Harlingen, waar toch echt Celsius bedoeld lijkt
-Van der Waalstraat in Zoetermeer, vernoemd naar âVan der Waalsâ, na 3 jaar gecorrigeerd.
Aangezien ik daarvoor geen procedure ken, probeer ik hier maar uit te vinden of tegen deze toevoeging bezwaar bestaat:
âVoordat je de afkortingen uit de BAG-naam aanpast, voeg je de oorspronkelijke BAG-straatnaam toe aan de bijbehorende straat, met âofficial_name=*â. Zo blijft de offciĂ«le straatnaam vindbaar, en beschikbaar in de OSM-database voor renderers die deze naam willen gebruiken.â
Hebben jullie ook gezien dat de namen op de kandidatenlijst voor de verkiezingen concequent wordt geschreven met een kleine letter van/de/ter/⊠in plaats van met een hoofdletter.
Blijkbaar gelden daarvoor weer andere schrijfregels
Dat komt omdat de spellingwet een suggestie is, en iedereen mag daar straffeloos van afwijken.
De belastingwet is een verplichting. Je gaat de gevangenis in als je niet betaalt.
Dankje! Handig, want ik zat ook al te zoeken naar al die admin grenzen.
Ik heb overigens nogmaals bewerkt om het nutteloze commentaar over de bergpieken in de Dolomieten eruit te halen. Dat was blijven staan uit het oosrponkelijk overpass voorbeeldâŠ
We zouden eigenlijk een wikitabel moeten maken waarin we al onze nuttige overpass-queries opslaan, want over drie weken kan niemand deze meer vinden. Ik sla ze thuis wel op, maar daar kunnen anderen weer niet bijâŠ