Ik heb inmiddels ook contact gezocht met de gemeente Den Bosch om te horen of er een gedachte zit achter de willekeur van de schrijfwijze van de voorvoegsels bij de straatnamen.
Voorlopig is dus nog steeds de beste oplossing om bij de schrijfwijze van straatnamen de BAG als leidraad te gebruiken. En dus ook niet die rare afwijkingsregel te hanteren waar ik in #14 al bezwaar tegen maakte.
Als ik jouw link moet doorlezen ben ik vierentwintig uur bezig. Welk stuk bedoel je?
Er is geen verschil tussen straat- en persoonsnamen. Een naam is een naam.
Als je je hond âppo noemt wordt het wel moeilijk. Voor die â kan ik niet een-twee-drie een hoofdletter verzinnen.
In principe is de BAG naam juist. In OSM worden straatnamen echter voluit geschreven. Volg in die gevallen de OSM notatie en verander dan de adresnodes.
En hoewel jij en ik en iedereen die hier meeleest van mening is dat de correcte schrijfwijze âVan Boelenstraatâ is, staat het de gemeente Den Bosch dus vrij om toch âvan Boelenstraatâ te kiezen (en in de BAG en op de bordjes te zetten).
Als er een plan achter die keuze zit is dat prima, maar dan wil ik dat plan ook wel weten. Als er geen plan achter zit en ze hebben zitten slapen bij het vastleggen van die namen, dan is het zaak om daar wat over te zeggen bij die straatnamencommissie (en daar ben ik dus mee bezigâŠ).
Overigens:
In Nederland worden nu (op OSM) 2332 straatnamen met âVanâ geschreven, en 922 met âvanâ
(stand 20/2/2017)
Ik vat het zo op, dat voor alles wat de Gemeenten schrijven (dus ook op straatnaambord) dit geldt.
Dat het vroeger expliciet voor straatnaam werd vermeld en er nu niet meer zo in staat, dan kan je nu niet de conclusie trekken dat het voor straatnaamborden niet meer geldt.
In mijn beleving valt het nog/nu onder het algemene artikel waaraan de Gemeente als âgevolgd bij de overheidsorganenâ moet voldoen. En zo dan ook verplicht!
Ik zie ook geen uitsluitsel voor straatnaamborden. Wat dan op zich logisch zou zijn.
Ondertussen heb ik geleerd, dat er ook nog zo iets is als een toelichting bij een Wet en dat rechters hier ook zaken uit halen, als ze tot een beslissing komen.
Maar daar zie ik ook niet waarom het niet geldt voor alleen namen van straten.
Nee.
Wat bedoeld wordt is dat de spelling van ooievaar vast staat en de spelling van Ooievaarstraat dus ook vaststaat (-stond?), behalve als het een historische naam is zoals Oyevaarstraat.
Hoofdlettergebruik valt hier niet onder dus van Boelenstraat is fout.
Een uitzondering die ik kan bedenken is iPhonestraat.
In Wijngaarden https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.84534/4.76077
maken ze het helemaal bont. De straatnaam is in de BAG van Tongerenstraat. Dit heb ik zo gelaten in de naam-tag. Op de straatnaamborden staat echter v.Tongerenstraat.
Bedenk opeens dat niemand er daar over Wijngaarden heeft, maar altijd over Wingerden. (alt_name?)