Dat lijkt me nog steeds de meest zinvolle oplossing. We hebben daarover al afspraken gemaakt, de BAG is leidend. Als de BAG vol met taalfouten blijkt te staan, dan is dat een andere discussie en daar moeten de straatnamencommissies zich maar mee bezig gaan houden.
Opvallend is wel dat de meeste âtaalfoutenâ in het zuiden van Nederland zijn te vinden.
Dit zijn de resultaten uit Den Bosch:
Van Aarleplein
van Beresteynstraat
van Boelenstraat
Van Boendalestraat
van Breautestraat
van Diepenbeeckstraat
Van Heelustraat
Van Hoftenstraat
Van Lanschotpad
Van Leeuwenhoekstraat
Van Lennephof
Van Linschotenstraat
van Noremborghstraat
Van Paesschenstraat
van Reysstraat
van Sasse van Ysseltstraat
van Sonsteeg
Van Straelenlaan
van Tuldenstraat
Van Velthemstraat
Van Voornestraat
Van Well Groeneveldlaan
Van Ysselsteinstraat
Ik ben benieuwd met welke argumenten de gemeente komt om deze chaos te verklarenâŠ
Ik ben voor het aanhouden van de juiste spelling. Als bij een BAG-import een rits foute namen wordt geĂŻmporteerd is dat ook geen probleem want dat kan gecorrigeerd worden door iemand die dat belangrijk vindt.
Probleem bij de taalregels zijn straten die vernoemd zijn naar Belgen.
In Rotterdam hebben ze het goed geregeld!!! Zeker een mapper die er een projectje van heeft gemaakt.
In het kader van samenwerking, Rijkswaterstaat en Openstreetmap.
Deze pagina dan ook gemeld bij de afdeling NWB Nationaal Wegenbestand.
Hoe gaat NWB hier mee om?
Is het een taak van de NWB/RWS om de Gemeenten hier op te attenderen?
Zijn daar landelijke afspraken over?
Ik heb inmiddels ook contact gezocht met de gemeente Den Bosch om te horen of er een gedachte zit achter de willekeur van de schrijfwijze van de voorvoegsels bij de straatnamen.
Voorlopig is dus nog steeds de beste oplossing om bij de schrijfwijze van straatnamen de BAG als leidraad te gebruiken. En dus ook niet die rare afwijkingsregel te hanteren waar ik in #14 al bezwaar tegen maakte.
Als ik jouw link moet doorlezen ben ik vierentwintig uur bezig. Welk stuk bedoel je?
Er is geen verschil tussen straat- en persoonsnamen. Een naam is een naam.
Als je je hond âppo noemt wordt het wel moeilijk. Voor die â kan ik niet een-twee-drie een hoofdletter verzinnen.
In principe is de BAG naam juist. In OSM worden straatnamen echter voluit geschreven. Volg in die gevallen de OSM notatie en verander dan de adresnodes.
En hoewel jij en ik en iedereen die hier meeleest van mening is dat de correcte schrijfwijze âVan Boelenstraatâ is, staat het de gemeente Den Bosch dus vrij om toch âvan Boelenstraatâ te kiezen (en in de BAG en op de bordjes te zetten).
Als er een plan achter die keuze zit is dat prima, maar dan wil ik dat plan ook wel weten. Als er geen plan achter zit en ze hebben zitten slapen bij het vastleggen van die namen, dan is het zaak om daar wat over te zeggen bij die straatnamencommissie (en daar ben ik dus mee bezigâŠ).
Overigens:
In Nederland worden nu (op OSM) 2332 straatnamen met âVanâ geschreven, en 922 met âvanâ
(stand 20/2/2017)