Kiedyś można było drogi projektowane obejrzeć z okna przeglądarki ale z tego co doczytałem ta opcja została usunięta i trzeba używać zewnętrznych programów jak maperative.
Czy ktoś ma może wiedzę jak ustawić maperative?
Lub co zmienić w przeglądarce, dopisać do adresu tag itp żeby były widoczne??
Przez przypadek odkryłem, że Otomoto używa OSM i co ciekawe u nich przez stronę drogi projektowane/proposed są widoczne, a normalnie na openstreetmap ich nie widać.
Ma ktoś z szanownych forumowiczów jakiś pomysł??
Kupuję działkę i nie chciałbym się dowiedzieć, że za 3lata, że mi autostradę wybudują:D.
pozdrawiam i dzięki z góry
Wydaje mi się, że lepiej się udać do urzędu, spytać o to, no i także o MPZP. Nie jesteśmy żadnym oficjalnym źródłem informacji, po prostu jeśli komuś się chce, to wprowadzi jakieś (najczęściej ważniejsze) planowane drogi na podstawie opublikowanych dokumentów. Jeśli jest jakieś inne nieoficjalne i aktualniejsze źródło w jednym miejscu, to pewnie będzie to polski dział na forum skyscraperscity.
Używają starszej wersji stylu który widzisz na osm.org.
Po dyskusji na GitHubie ze stylu wyłączono pokazywanie dróg planowanych dlatego, że plany jednak nie zawsze dochodzą do skutku i niekoniecznie są weryfikowalne lub jednoznaczne, trudno też wskazać jedyny słuszny stopień zaawansowania, od którego już można by było je wprowadzać do OSM.
Widać je na warstwie humanitarnej lub możesz użyć tego zapytania do overpass.
Jest ustawiony na zwracanie dróg planowanych w bieżąco wyświetlanym fragmencie mapy.