via deze link: https://josm.openstreetmap.de/wiki/Maps
kom je bij de pagina waar alle default lagen van JOSM staan. Daar kun je ook zelf wat aan toevoegen heb ik begrepen (maar nog niet zelf geprobeerd).
Na een paar keer van luchtfoto gewisseld te zijn (Bing, cyclomedia (2014), gemeente Venray (2016)) heb ik gemerkt het handig is om bij de “source=” een jaartal van de luchtfoto’s te gebruiken (naast de bron).
Als iets afwijkt van wat je zou verwachten dat weet je van welk jaar de informatie komt.
Hetzelfde merk ik bij het bouwjaar uit een BAG import. Als een gebouw gebouwd zou zijn in 1960 en het staat niet meer op de luchtfoto van 2016 dan wis ik het in osm (en een BAG terugmelding gaat naar de gemeente).
We moeten er wel rekening mee houden dat, al is de luchtfoto behoorlijk recent, dat de situatie toch al weer achterhaald kan zijn.
Van de week kwam het voorbeeld voorbij van een rotonde die verwijderd was, hetgeen enkel terug te vinden was op de nog recentere mapillary foto’s van It’s so funny maar nog wel te zien was op luchtfoto en/of streetview van enkele maanden daarvoor.
Durf het bijna niet te vragen…
Weet iemand voor ‘primitievelingen’ zoals ik of en hoe je er in Potlatch 2 voor kunt zorgen dat dit beeldmateriaal van het Nationaal Georegister als onderligger kan worden gebruikt in plaats van Bing?
Ik heb bij Background / Edit een regel toegevoegd met de hierboven opgegeven url. Dat werkt natuurlijk (?) niet omdat deze een wms bestand opvraagt. Hoe wel, of kan het helemaal niet?
Ik kan ook een vectorfile toevoegen in het formaat GPX, KML, OSM of Shapefile, maar ik denk dat dat niet van toepassing is voor onderliggend beeldmateriaal.
Goeie vraag. Probeer eens dit, bij mij werkt het. Potlatch slaat dit echter niet op dus je moet dit telkens opnieuw invoeren. Zou het ook moeten doen in de ID editor (getest, het werkt en deze onthoudt de laag wel).
Bedankt! Werkt inderdaad.
Wat ik me afvraag is waar de andere verwijzingen naar de diverse mogelijke achtergronden worden opgeslagen. Op een server van de maker(s) van Potlatch? En zou te vragen zijn of ze de Nationaal Georegister url willen opnemen?
Edit: typo