Volgens mij kunnen we 'm in ieder geval vermelden op https://josm.openstreetmap.de/wiki/Maps
Als ik de tekst zo begrijp wordt ie dan automatisch beschikbaar in JOSM.
via deze link: https://josm.openstreetmap.de/wiki/Maps
kom je bij de pagina waar alle default lagen van JOSM staan. Daar kun je ook zelf wat aan toevoegen heb ik begrepen (maar nog niet zelf geprobeerd).
Na een paar keer van luchtfoto gewisseld te zijn (Bing, cyclomedia (2014), gemeente Venray (2016)) heb ik gemerkt het handig is om bij de “source=” een jaartal van de luchtfoto’s te gebruiken (naast de bron).
Als iets afwijkt van wat je zou verwachten dat weet je van welk jaar de informatie komt.
Hetzelfde merk ik bij het bouwjaar uit een BAG import. Als een gebouw gebouwd zou zijn in 1960 en het staat niet meer op de luchtfoto van 2016 dan wis ik het in osm (en een BAG terugmelding gaat naar de gemeente).
We moeten er wel rekening mee houden dat, al is de luchtfoto behoorlijk recent, dat de situatie toch al weer achterhaald kan zijn.
Van de week kwam het voorbeeld voorbij van een rotonde die verwijderd was, hetgeen enkel terug te vinden was op de nog recentere mapillary foto’s van It’s so funny maar nog wel te zien was op luchtfoto en/of streetview van enkele maanden daarvoor.