Здравейте,
имам желанието да подобря данните за пешеходци/велосипеди в Пловдив, тъй като в момента популярните routing engines дават леко странни резултати, поради лоша свързаност. Тази задача, за съжаление се оказва непосилна за скромните ми познания.
Първият и както забелязвам масов проблем е липсата на връзка от изходите на тунел(подлез) с пътя, което обезмисля подлеза. https://www.openstreetmap.org/way/136328531. Та въпросът ми тук е има ли някакво специално изискване на връзката, която ще свързва изходите с пътя ?
На поне две места велоалята завършва в нищото. Този въпрос е горе долу като горният, как да свържа велоалеята с тротоара или/и с кръстовище. https://www.openstreetmap.org/node/3654794529 .
Друго нещо, което не успях да открия е как да разделя път, т.е. как да добавя нова точка, която да свържа към друг път. Или иначе казано да свържа два пътя. Ето в този пример https://www.openstreetmap.org/way/450110877 искам да свържа велоалеята с пътя. И тук отново се чудя дали са необходими допълнителни тагове в тази нова точка.
Забелязвам, че бул. Христо Ботев хем си има велоалея, хем е маркиран като достъпен за пешеходци, което ми се струва неправилно. Тук може би трябва да се махне достъпа за самия булевард и да се остави само там, където е необходимо… Поне аз така си го представям.
Благодаря,
Стефан