komercyjne użycie statycznej mapy

Witam.
Chciałbym legalnie użyć wycinka mapy jako tła w komercyjnej aplikacji Windows Forms (jedno stanowisko).
Jeżeli zrobię export bitmapy i umieszczę na niej “Mapa - OpenStreetMap, www.openstreetmap.org” to będzie to legalne czy muszę pytać o zgodę?

Znalazłem coś takiego: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Legal_FAQ#I_would_like_to_use_OpenStreetMap_maps._How_should_I_credit_you.3F

Czyli chyba powinno być: “(c) OpenStreetMap (and) contributors, CC-BY-SA”

W sumie w oknie od eksportu mógłby być checkbox dołączający taki tekst do obrazka.

Dzięki za szybką odpowiedź.
Z tym checkboxem to fajny pomysł.
Zastanawia mnie jeszcze, czy gdybym na takiej bitmapie dorysował np. w GIMPie coś w postaci pinezek oznaczających lokalizację obiektów to czy byłby to już utwór zależny? Jeżeli byłby to utwór zależny to czy musiałbym tą zmienioną bitmapę zamieścić gdzieś w dostępnym dla wszystkich miejscu. A może lepiej te pinezki zrobić jako oddzielne bitmapy i nałożyć je na formatkę z tłem w postaci mapy.
Trochę długie to pytanie ale jakoś nie bardzo rozumiem kiedy coś jest utworem zależnym.

To bylby utwor zalezny, czyli Twoja zmieniona bitmapa bylaby rowniez objeta licencja CC-By-SA. Spelnienie warunkow licencji obowiazuje Cie tylko wobec tych ktorzy juz dostali do niej dostep czyli w sumie nie naklada na Ciebie zadnego dodatkowego obowiazku.

Wtedy juz obrazek pinezki ani wspolrzedne nie musialyby byc CC-By-SA, a przede wszystkim to brzmi lepiej od strony praktycznej :slight_smile:

Jesli chodzi o tekst wzmianki o OpenStreetMap to wedlug mnie nie musi byc konkretnie taki, a dla projektu napewno pozyteczniej byloby gdyby to byl link ktory otwiera strone osm.org kiedy sie na niego kliknie nawet jesli to bedzie malutkie “(c) OSM” w rogu. Takie rozwiazanie widzialem w PDFach itp.

Dzięki za poświęcenie tak cennego czasu (00:58:16) :slight_smile: oraz za wyczerpującą odpowiedź.