Ja, er is een revert plugin. Die staat in JOSM bij de plugins als reverter.
Als je die geïnstalleerd hebt, krijg je in het Data Menu een optie Revert Changeset.
Daar vul je het nummer van de changeset in en dan kun je nog kiezen uit een paar opties.
Vaak is volledig reverten het handigst.
En daarna saven
Alleen kan daar een probleem optreden. Er kunnen conflicten optreden als er na de bewuste changeset wijzigingen zijn gedaan op het object. Die conflicten moeten dan worden opgelost. Dat is het lastigste deel van reverten
Een bericht aan de mapper op de changeset dat zijn edits verwijderd zijn en OSM misbruiken geen zin heeft en dreigen bij herhaling hij (zijn IP-adres) geblokkeerd wordt?
De (beginnende) mapper heeft super zijn best gedaan om de werkelijkheid aan te brengen.
Toch denk ik dat het een Pokemon speler is.
Helaas brengt hij wat verkeerde tags aan zoals waterway=stream als vijvers ze zijn wel aanwezig in iets andere contouren. Ook het pad is aanwezig, ja misschien net iets anders. Maar als we hem er niet op wijzen, of verbeteren, zal hij vermoedelijk doorgaan.
Je kunt de mapper ook wijzen wat hij verkeerd doet. Ja dit is een hels karwei!
Hoewel deze changeset ook een ramp veroorzaakt. In Achavi kun je de edits nog zien nadat gerevert is.
Ik vind het prima als je een revert toepast wanneer een pokemonspeler moedwillig vijvertjes en paden intekent die niet bestaan. Echter dat lijkt hier niet het geval, die waterpartijen en pad lijken op grond van jouw luchtfoto er wel degelijk te liggen. Ik kan me best voorstellen dat ie dat heeft ingetekend op basis van een onnauwkeurige gps track van zijn mobiel, niet iedereen heeft de beschikking over de laatste luchtfoto’s. En waar baseer je je op dat het om pokemon speler gaat? En ook al is het er een, dan doet het er nog niet toe want zijn intentie lijkt goed. Dat er fouten worden gemaakt bij het taggen en dat er slordig is gemapt ben ik met je eens. Maar ik zou niet meteen een revert uitvoeren in dit geval.
Is deze al opgemerkt? http://www.openstreetmap.org/changeset/45555545
Toegevoegd/aangepast: Een aantal speeltuinen/trapveldjes, buitenzwembad/waterpretpark Marveld, Basketbalveld Marveld, het nieuwe/huidige pad in het park bij de Boompjeswal, namen van de kerken / moskee. De parken zijn nu van grasland naar park geïndiceerd
Het is zelfs dat er gesuggereerd wordt dat een dochteronderneming van Google maps, OpenStreetMap data inbrengt op Google maps.
Men zegt dat Pokemon Go op een google maps platform draait, wel gek dat verse mutaties in OpenStreetMap dan invloed hebben op het spel.
Dit zou volgens de suggestie kunnen betekenen dat google maps wordt voorzien van OSM data, maar het kan ook zijn dat Pokemon Go gebruik maakt van 2 databases welke op een Google Maps rendering worden gevisualiseerd.
Dan zou je in de attribution Openstreetmap moet terug vinden in de app.
Zo niet en ze gebruiken het dan zijn zij in overtreding.
Heeft iemand al eens die pokemon schermen/app bekeken of de gebruiker dat ziet.
Na melding andere topic: #31
Ik heb de changeset van debarong allemaal gereverd.
Elke changeset klopte niet:
schade aan wegen, cycleway track unclassified
schade aan uiterlijk van de omgeving, gras en bomen
Ik heb een reactie van de mapper, die geeft aan dat het niet een Pokemon edit was maar een test voor iets anders en dat ze dat pleintje er voor gebruikte. Ik heb geantwoord dat ook dat niet de bedoeling is en hem uitgenodigd om het op het forum te bespreken.