Ik heb alle (1487) winkels (met een winkelnummer) in een database ondergebracht en grootgebruikers zijn AH (454), Gall & Gal (446) en Etos (397).
Het winkelnummer is (in mijn ogen) volstrekt onbelangrijk en een gevolg van het feit dat in de OSM database alles kan worden opgenomen. Voor sommige mappers is dat een reden om ook inderdaad alles op te nemen.
Gaat iemand ooit naar AH 1159? (Dat is het filiaal in Meppel in de Grote Akkerstraat).
Het nummer is alleen van belang voor AH zelf en wordt gebruikt voor interne bedrijfsvoering. En ik weet zeker dat AH daarbij geen gebruik maakt van OSM.
Met Overpass gecheckt: het is een prachtige tool. De meeste POI met winkelnummer zijn AH, G&G en Etos. Er zijn ook enkele restaurants (??) en losse nodes vlak bij een AH.
Niet overal gechecked, maar het is me opgevallen dat dit winkelnummer overeenkomt met de website van het filiaal : www.ah.nl/winkel/xxxx
En zal waarschijnlijk ook overeenkomen met wat er op de kassabon staat.
OsmAnd kijkt nog naar de oude pagina (https://www.ah.nl/albertheijn/winkelinformatie/winkels) die niet meer bestaat, dus wijzigen lijkt hier effectief weinig impact te hebben. Ervan uitgaande dat deze uberhaupt nog gebruikt wordt.
Ik denk het wel. Het is een extra bevestiging dat het voor 1 specifiek doel is toegevoegd (of per ongeluk meegekomen in die specifieke import).
Via onze lokale G&G blijkt eea 7 jaar geleden ingelezen vanuit de G&G website: https://www.openstreetmap.org/changeset/2373253
Mapper is nog steeds actief, dus wellicht weet hij nog waarom hij winkelnummer heeft meegenomen.
Via de lokale AH is het niet terug te halen aangezien het OSM Redaction Account de history heeft afgekapt.
Alles omzetten naar ref:ahold of opsplitsen naar ref:ah, ref:gall_en_gall en ref:etos zou denk ik het duidelijkst zijn (eventueel met nog shop: ervoor).
Ben overigens benieuwd of de Belgische Delhaizes inmiddels ook een winkelnummer hebben gekregen.
Wel winkelnummer, maar geen winkel! En nummer 1 en 2 hebben alleen maar openingstijden en telefoon!
Ze staan wel in de buurt van een AH of Gall & Gall.
Kun je achterhalen wat daar fout ging?
De Nederlandse tak van de modeketen Vögele is op 27-1-2017 failliet verklaard.
Ik heb aan de 27 filialen die in OSM staan [overpass] een note toegevoegd met de aankondiging van dit faillissement. De winkels blijven voorlopig nog even open en de curatoren zoeken naar de mogelijkheden voor een doorstart.
Op verzoek van forumleden wil ik hierbij graag melden waarmee ik bezig ben.
Ik ben werkzaam bij AS Watson Health & Beauty Benelux, de moedermaatschappij van de Kruidvat, Trekpleister, Prijsmepper, ICI PARIS XL en Pour Vous winkels.
Een van mij taken is het controleren van de juiste locaties van onze winkels (ca 1500 in Ned, Bel, Fra, Lux en Dui) op Google Maps, en ook op OpenStreetMap. Zeker op de laatste ontbreken nog veel van onze winkellocaties. (Er zijn op dit moment meer dan 900 Kruidvat Winkels in Nederland) Ook zorg ik voor het plaatsen van Nieuw geopende winkels in bovengenoemde landen.
Een toestemmingsbrief met de gegevens die openbaar gebruikt mogen worden is in de maak.
Vooruitlopend hierop kan ik al wel zeggen dat de omschrijving voor Kruidvat en Trekpleister in ieder geval “Chemist” -drogisterij- moet zijn en voor ICI PARIS XL parfumerie. Prijsmepper is een goedkope winkel, een outlet.
Graag hoor ik van jullie, zodat we onze gegevens zo efficiënt mogelijk kunnen plaatsen en onderhouden
Bij het bestuderen van de op dit moment aanwezig filialen van het kruidvat (ik telde er 617), viel me op dat er bij 4 daarvan sprake was van een winkelnummer. Lees in het huidige topic dan ook bij #130 nog eens door wat daar over werd gemeld.
Ik weet niet of het winkelnummer voor jullie relevant is en op een of andere wijze toegang geeft tot filiaal-specifieke gegevens, maar als dat zo is zou je kunnen overwegen om dat nummer een link te laten zijn naar die gegevens.
Het is gebruikelijk om in Nederland de gegevens van een bedrijf/winkel/organisatie op te nemen bij de zogenaamde adres-node. Je voorkomt daarmee dat allerlei adresgegevens dubbel worden opgenomen. Die adres gegevens zijn afkomstig uit de BAG (Kadaster).
Ik zie bij de huidige Kruidvat winkels dat er bij 463 wel een compleet adres is vermeld, maar dat er dus nog 154 geen adres hebben. Hooguit hebben die een straatnaam, soms een postcode, maar heel vaak helemaal niets. Die staan dus waarschijnlijk als losse POI op een gebouw geplakt.
Met deze link kun je zelf alle huidige Kruidvatwinkels (in Nederland) op de kaart krijgen (klik op “Run” linksboven).
Als je een image search doet in Google, kom je consquent het logo tegen zonder spatie (maar wel ‘van’ in een andere kleur dan ‘Haren’).
Op vanharen.nl wordt de naam zonder spatie gespeld, met kleine v en grote H. Bijv: “Hoe vanHaren zich in de afgelopen 80 jaar heeft ontwikkeld, lees je hier.”
Zelfs aan het begin van een zin spellen ze met kleine v: "vanHaren biedt een ruime keus aan verschillende modellen en merken voor dames, heren en kinderen. "