Tak się zastanawiam czy w ramach szerszego udostępnienia danych IMGW mogło by udostępnić dokładnych danych o lokalizacji ich stacji pomiarowych, obszarach zalewowych itp. tak byśmy mogli je umieścić w OSM.
Będzie niewielka poprawka w popularnych plikach generowanych przez Geofabrik - wszystkie elementy relacji będą się zawierać w pliku eksportu, nawet jeśli w całości leżą poza granicą obszaru. Przykład i szczegóły techniczne są opisane w tej wiadomości:
Miałem się nie wypowiadać by nie ciągnąć “wątku politycznego” lecz tak tylko zauważę, że mimo wszystko panowie stąpają po ziemi więc nie mają źle by nie mogło być gorzej. Tymczasem drugi pan z lewej w tym nagraniu https://www.youtube.com/watch?v=y7CMtaKR-Sg po tych wypowiedział 5 dni później uległ zdarzeniu drogowemu, które jak powiedział były oficer kontrwywiadu bardzo szybko nazwano “wypadkiem” https://www.youtube.com/watch?v=GLX7MXaHXEk
Widzę, że polityka wkrada się na forum. @wmyrda lepiej nie zaczynać takich tematów, bo prowadzi to tylko do kłótni, zwłaszcza, gdy ktoś ma zupełnie inne poglądy.
Zdaje się że ograniczono rozmiar maksymalnego changeseta do 10.000 nodów.Czy ktoś mógłby to potwierdzić?
Było chyba 50.000.
Wielokrotnie zdarzało mi się wysyłać większe, nawet ponad 40k po kilkunastu godzinach pracy, więc bardzo bym się wkurzył gdybym taką harówę stracił.
Demobilizujący jest brak informacji o naszych serwerach. Jeśli to są tematy delikatne i wrażliwe nie nadające się do nagłaśniania, to czy można zasięgnąć informacji prywatnie?
Bardzo to utrudnia zaplanowanie sobie pracy.