Las w trzech miejscach podpisany jako las https://www.openstreetmap.org/#map=11/51.0338/21.3313. Nie mogę poprawić bo podpis nie występuje na większym zoomie.
To nie jest podpis tylko nazwa relacji.
Takie miejsce we Wrocławiu: http://www.openstreetmap.org/#map=17/51.10882/16.95331
W jedną stronę ul. Strzegomska w drugą Mińska. Chyba błąd?
IMHO najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczanie takich informacji w relacjach.
Elementy typu ‘Way’ zawierałyby informacje(tagi) stricte fizyczne:
- szerokość jezdni
- liczba pasów
- nawierzchnia
- stan drogi
- etc.
Natomiast relacje opisywałyby byty logiczne, czyli:
- przynależność do danej sieci/systemu
- oznaczenie (DK,DW,drogi pożarowe, etc.)
Każdy odcinek (way) może należeć do wielu relacji, więc nie ma problemu w przypadku kolizji nazw/oznaczeń. Na dodatek pozbywamy się duplikacji danych ( prosty odcinek drogi poszatkowany przez X skrzyżowań to X+1 zduplikowanych danych )
Takie tam luźne przemyślenia
Plątanina Strzegomskich i Szkockich poniżej (i.e. na południe) też nie wygląda za dobrze.
W nawigacji MapFactor Navigator (free) pod Androida, miasto Mielec (podkarpackie) ma taki sam status wyświetlania, niż o wiele większe miasta, byłe lub obecne stolice województw, jak Tarnów, Kielce, Nowy Sącz, a powinien być na poziomie zwykłych miast powiatowych jak Dębica, Bochnia.
Nie wiem, czy mapy OpenStreet mają z tym coś wspólnego i jeśli tak, to jak to zmienić? Jak się wchodzi do edycji miasta jako takiego, gdzie można ustawić choćby liczbę ludności lub inne cechy, nadać odpowiedni status/kategorię/klasę?
W OSM jest ok - Mielec jest otagowany jako place=town, czyli mówiąc po laicku jest to “małe miasteczko”.
Jakiemuś użytkownikowi TheMajloo131313
nudziło się i dodał kilka odcinków ścieżek na mapę które nie istnieją. Niby nie wiele ale nie wiadomo co jeszcze może wymyślić
https://www.openstreetmap.org/user/TheMajloo131313/history#map=12/51.3307/20.9801
Zmiany wycofałem. Z użytkownikiem się nie kontaktowałem.
Prośba do panów zorientowanych w temacie leśnictwa i/lub militariów by mogli przekazać nieco dokładniejszą informację o obszarze niedostępnym niż zawarta w artykule http://supernowosci24.pl/w-lipie-testowana-bedzie-najnowoczesniejsza-bron-nato/ by móc go prawidłowo w OSM oznaczyć. Osobiście wiem jedynie, że winien być dgzieś tu http://www.openstreetmap.org/#map=12/50.7025/22.1035
Najlepszym rozwiązaniem według mnie będzie zgłoszenie się do Nadleśnictwa Gościeradów, które podpisywało tą umowę na udostępnienie terenu, o przekazanie danych (mapy) dotyczących zasięgu przestrzennego objętego tą umową. Najprawdopodobniej będzie to obszar który jest widoczny wyraźnie na starych mapach topograficznych, poniżej link do tego obszaru:
http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?locale=pl&gui=new&sessionID=2975261
Tutaj link do strony Nadleśnictwa i informacji o podpisaniu umowy:
http://www.goscieradow.lublin.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/wsparcie-polskiego-przemyslu-zbrojeniowego?redirect=http%3A%2F%2Fwww.goscieradow.lublin.lasy.gov.pl%2Faktualnosci%2F-%2Fasset_publisher%2F1M8a%2Fcontent%2Fwsparcie-polskiego-przemyslu-zbrojeniowego#.WJbSolPhCUk
Przypominam się jeszcze raz z prośbą o zmapowanie granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.
EDIT
Już mi się udało samodzielnie to poprawić.
Tak swoją drogą obszar TPN wyrysowany jest dwukrotnie co widać na mapie już od z7 http://www.openstreetmap.org/#map=7/49.386/21.127 ponieważ obszar ten jest bardziej zielony od pozostałych obszarów chronionych w całej Europie. Wieczorem rzucę okiem którą z tych relacji należało by usunąć
EDIT: Zrobione. Przy okazji parę innych poprawek głównie przebiegu granicy, która miejscami sięgała 100m niedokładności względem podkładów GDOŚ http://www.openstreetmap.org/changeset/45840960
http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.66553/19.04641
Niezłe nadużycie area=yes i tagowanie pod render. Miło by było, gdyby jakiś maniak area:highway przekonwertował to na mapowanie zgodne ze sztuką.
Chodzi o teren tej szkoły?
EDIT
- kurcze tam pół miasta jest tak zrobione. Trzeba by to w najprostszy sposób zmienić area na area:highway. Ale na tym nie koniec. Potem trzeba by dodawać highway pedestrian linią.
Napisałem do autora - wygląda to na edycje z przed dwóch lat.
Może ktoś chciałby sprawdzić, czy wszystko u nas się zgadza? http://dsdik.wroc.pl/images/stories/grafika/infrastruktura/1_styczen_2017-mapa_zmian.jpg
Czy to jest wiarygodny maper?
ch*j się zagooglał
http://www.openstreetmap.org/user/chuj/history#map=8/51.239/19.744
Odezwał się “budowniczy” i wziął się za poprawę - przerabia na razie w prosty sposób z area=yes + highway=pedestrian na area:highway=pedestrian.
pedestrian? zwykłe chodniki to chyba footway, a pedestrian to place, rynki i deptaki (tak to przynajmniej jeszcze jakiś czas temu było na forum rozróżniane), zmieniła się wykładnia od tego czasu?