Είχα ξαναγράψει άρθρο στα αγγλικά και ένας χρήστης μου έστειλε μήνυμα να το γράψω και εδώ :
αρχική ανάρτηση https://help.openstreetmap.org/questions/53802/wrong-in-routing-could-you-alter-the-route-for-me-3798466-2376378
Καλημέρα και Καλή Χρονιά να έχετε !
εγώ χρησιμοποιώ gps που το έχω πληρώσει , απλά τώρα αυτές τις μέρες που έχω δώσει το κινητό μου για επισκευή , και μου έδωσαν κινητό αντικατάστασης είπα να χρησιμοποιήσω την ελεύθερη έκδοση …
Έκανα μία προσομοίωση διαδρομής από Χαλκηδόνος 60 11527 , προς Μεσογείων 356 Αγία Παρασκευή …
Και αντί στην γειτονιά μου , να με βγάλει χαλκηδόνος > Χαλκηδόνος δεξιά στην Σουφλίου > δεξιά Μεσογείων , μου έβγαζε να πάω Αγίου Θωμά και να στρίψω Αγίου Θωμά αριστερά στην άνοδο της Μιχαλακοπούλου … το οποίο όχι μόνο απαγορεύεται αλλά δεν είναι εφικτό γιατί στην μέση του δρόμου έχει νησίδα …
μπορεί κάποιος να το διορθώσει ; και να απαγορεύσει την αριστερή στροφή από Αγίου Θωμά προς Μιχαλακοπούλου (προς Κατεχάκη) ;
Και όταν ολοκληρωθεί η διόρθωση στο χάρτη , να διορθωθεί και σχόλιο στην συγκεκριμένη διασταύρωση …