λάθος δρομολόγηση στην Αγίου Θωμά και Μιχαλακοπούλου προς άνοδο Μιχαλα

Είχα ξαναγράψει άρθρο στα αγγλικά και ένας χρήστης μου έστειλε μήνυμα να το γράψω και εδώ :

αρχική ανάρτηση https://help.openstreetmap.org/questions/53802/wrong-in-routing-could-you-alter-the-route-for-me-3798466-2376378

Καλημέρα και Καλή Χρονιά να έχετε !

εγώ χρησιμοποιώ gps που το έχω πληρώσει , απλά τώρα αυτές τις μέρες που έχω δώσει το κινητό μου για επισκευή , και μου έδωσαν κινητό αντικατάστασης είπα να χρησιμοποιήσω την ελεύθερη έκδοση …

Έκανα μία προσομοίωση διαδρομής από Χαλκηδόνος 60 11527 , προς Μεσογείων 356 Αγία Παρασκευή …

Και αντί στην γειτονιά μου , να με βγάλει χαλκηδόνος > Χαλκηδόνος δεξιά στην Σουφλίου > δεξιά Μεσογείων , μου έβγαζε να πάω Αγίου Θωμά και να στρίψω Αγίου Θωμά αριστερά στην άνοδο της Μιχαλακοπούλου … το οποίο όχι μόνο απαγορεύεται αλλά δεν είναι εφικτό γιατί στην μέση του δρόμου έχει νησίδα …

μπορεί κάποιος να το διορθώσει ; και να απαγορεύσει την αριστερή στροφή από Αγίου Θωμά προς Μιχαλακοπούλου (προς Κατεχάκη) ;

Και όταν ολοκληρωθεί η διόρθωση στο χάρτη , να διορθωθεί και σχόλιο στην συγκεκριμένη διασταύρωση …

καλημέρα και από εμένα, διόρθωσα το συγκεκριμένο θέμα

καλές οι υποδείξεις αλλά για να λειτουργήσει το όλο εγχείρημα χρειάζεται κάτι παραπάνω, καθώς είμαστε λίγοι και προσωπικά δεν έχω πολύ χρόνο τελευταία…

τέτοιες μικροδιορθώσεις είναι εφικτές με το P2 ακόμα και από αρχάριους, σταδιακά μπορεί κάποιος να συμβουλευτεί το wiki για πιο δύσκολα θέματα (turn restrictions, turn lanes, relations)