Проставити тег surface.
А є там тег surface=ями по коліна, де-не-де асфальт? ?((($
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:smoothness - саме для цього
обирайте або smoothness=very_bad або smoothness=horrible
потім за добу дивитесь та перевіряєте на https://www.openstreetmap.org/directions
Я думаю horrible це занадто :). Згідно Вікі це дорога, якою проїде щось таке
https://www.google.com.ua/search?q=heavy+duty+off+road&biw=1920&bih=1067&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjLi5-PubLRAhWJCywKHQy5CYwQ_AUIBigB
Там якраз така дорога для такої техніки.))) Насправді легковим транспортом можна проїхати, але на швидкості 5-10км, і об’їжджати ями доводиться від узбіччя до узбіччя. (((
del
Є. smoothness=very_bad https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:smoothness maxspeed:practical=10 https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed:practical
у maxspeed:practical= є практичне застосування при роутінгу?
у maxspeed:practical= є практичне застосування при роутінгу?
Поперемикай профілі, може кимось і використовується. Там є алгоритм розрахунку:
http://brouter.de/brouter-web/
Питання щодо позначення доріг класу «С». У «Вікіпроект Україна/Класифікація доріг» http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Класифікація_доріг#.D0.92.D1.96.D0.B4.D0.BF.D0.BE.D0.B2.D1.96.D0.B4.D0.BD.D1.96.D1.81.D1.82.D1.8C_.D1.82.D0.B8.D0.BF.D1.96.D0.B2_.D0.B4.D0.BE.D1.80.D1.96.D0.B3_.D0.B2_.D0.9E.D0.A1.D0.9C_.D0.B4.D0.BE_.D0.BE.D1.84.D1.96.D1.86.D1.96.D0.B9.D0.BD.D0.BE.D1.97_.D0.BA.D0.BB.D0.B0.D1.81.D0.B8.D1.84.D1.96.D0.BA.D0.B0.D1.86.D1.96.D1.97 маємо:
Районні дороги — С###### (в народі також називаються сільськими через літеру С в нумерації) — highway=tertiary або highway=unclassified
У «Tag:highway=tertiary» http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway=tertiary маємо:
В Україні у сільській місцевості третьорядним шляхам відповідають обласні дороги (О-######).
То як має бути позначена дорога класу С, що з’єднує села, — tertiary чи unclassified?
Проблема в тому що треба повернути цю версію сторнки https://wiki.openstreetmap.org/w/index.php?title=Uk:Tag:highway%3Dtertiary&oldid=1074775 щоб уникнути протиріч в теґувані, яки виникли після внесення цих змін https://wiki.openstreetmap.org/w/index.php?title=Uk:Tag:highway%3Dtertiary&diff=prev&oldid=1142813
Звісно, що
При цьому необхідно памʼятати, що:
Основна дорога - лише одна. Якщо між двома населеними пунктами проходить декілька доріг, статус тільки однієї з них підвищується у відповідності до викладених правил.
а також
У виключних випадках можлива зміна класу доріг +/- 1 рівень в залежності від важливості дороги та/або якості дорожнього покриття порівняно із сусідніми дорогами.
Тож виходячи з наведенного, дорога що з’єднує села може бути tertiary
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dtertiary - виправив переклад та узгодив текст з Угодою.
Виходячи з роз’яснень дорогу від с. Ксаверів до Р. Калинівка
https://www.openstreetmap.org/#map=13/50.9818/29.1095
треба мабуть перевести у “некласифіковану”. Підстави: Дорога є тупик / закінчується в Р. Калинівка, з природнім покриттям. Значимість в загальній мережі доріг низька . С. Р. Калинівка є селом , кандидатом в найблище десятиліття на виключення з реєстру населених пунктів. На 2016 рік зареєстровано 6 чоловік. Село входить до переліку забруднених 2 категорії через радіацію , тому прописуватись заборонено законом.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dtertiary - виправив переклад та узгодив текст з Угодою.
Моя думка з цього приводу.
згідно атласів автодоріг та поділу автодору дороги є:
- міжнародні (жовті з черв. смугами по боках)
- національні (рожеві з черв. смугами по боках)
- реґіональні (коричневі)
- територіальні (жовті товсті)
- місцеві з твердим покриттям (позначаються жовтим кольором, тонкі)
- місцеві з перехідним покриттям (позначаються білим кольором)
Для простоти (і уникнення подальших непорозумінь) хотілось би щоби ви вказали навпроти кожного з пунктів які з них є якими по класифікації ОСМ конкретно!!! Бо якщо залишити вашу відписку:
У виключних випадках можлива зміна класу доріг +/- 1 рівень в залежності від важливості дороги та/або якості дорожнього покриття порівняно із сусідніми дорогами.
кожен буде це речення розуміти по-своєму і надавати різні класи дорогам безконечно. Так не піде. Якщо прописати конкретно, тоді спільнота і новачки будуть мапити у відповідності до цих правил. І виправлень буде менше. IMHO.
Колись давно, кілька років тому, я робив таку схемку. Її вже переробляли, зараз точно не пригадаю хто, здається то був Edward17, але можу помилятись.
Ось відштовхуючись від неї можна або додавати або віднімати один рівень класифікації.
Наприклад tertiary - “Дорога з’єднує райцентр з селами; або великі села між собою; або входить до складу мережі доріг обл значення О-####”.
VARVAR8, у вашому випадку дорога входить до складу мережі районних доріг С-#### і вона може бути unclassified, але ця умова йде вже після того, що дорога з’єднує села між собою і по іншому до них не дістанешся, тож це є ще одним приводом піднятись на рівень вище і позначити її, як tertiary.
Сподіваюсь, що я розтлумачив моє бачення проблеми теґування доріг.
PS. Пошукайте оновлену схему, вона більш докладна. Вона була тут на форумі, можливо навіть в цьому топіку.
оновлено перелік автошляхів
https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua/photos/a.659669967466257.1073741828.659660104133910/1132669240166325/?type=3
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250226427
Класно. Оновимо… Старі заносимо в old_name!
Там ще купа регіональних змінилась, бо змінились національні, яких змінили М.
Якби хтось темку у вікі поправив по останній постанові - було б круто.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Автомобільні_шляхи_України_державного_значення
Н-02 в новому форматі створив.
Р-09 обрізав по Каневу. Обрізок увійшов до нової Н-02
Р-19 обрізав по Ржищеву, в місці де Н-02 входить на стару Р-32. Нова Р-19 вийшла 107,9км замість 94,1км. Обрізка по “в’їзд в Ржищів” на потрібну цифру не виходить, тому залишив як є.
Р-32 видалив повністю, вона перестала існувати.
Р-26 обрізав по Кременцю. Ділянка Острог-Кременець по кілометражу +/- співпала.
Так а навіщо було видаляти? Тож домовлялися неіснуючі переводити в old_ref… Чи я не правий? Модератори. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96_%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
Так а навіщо було видаляти? Тож домовлялися неіснуючі переводити в old_ref… Чи я не правий? Модератори. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%96_%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85%D0%B8_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8
А де були видалення?
Так, варто додати old_ref перейменовані автошляхи