@escada Als ik die link volg zie ik dat je genus=rose hebt ingevuld. Bij genus dien je de wetenschappelijke naam te gebruiken ipv de engelse, dus genus=rosa of genus:en=rose. Of allebij, maar persoonlijk zou ik het tot de eerste beperken.
Aanpassen lijkt me Marc want aan onjuiste data hebben we niets. Ik weet dat ik geregeld landuse=village_green heb gebruikt maar waar precies is natuurlijk de vraag. Kan ik dat ergens opzoeken?
Arage… 'k heb je toevallig een bericht verstuurd, maar zie dat je nu ook op het forum participeert. 'k heb wat aangepast rond Gouda, Waddinxveen en R’dam. Maar laat het verder aan jou over.
Dank je Egbert.
Ik heb aan de hand van Mapillary eerst jouw wijzigingen even bekeken om een indruk te krijgen hoe het moet en zal er voor zorgen dat al mijn andere landuse=village_green aangepast gaan worden. Ik laat wel weten wanneer ik daarmee klaar ben. Wellicht kan ik daarna van andere mappers de verkeerde tag aanpassen.
Ik zat te ver westelijk te kijken (de overkant van het Oranjekanaal). Wat jij aangeeft zijn inderdaad brinken, en het zijn er minstens 4. Legitieme ‘Village Greens’ dus IMHO.
Zeker omdat het in Engeland een speciaal iets is, wat we in Nederland eigenlijk niet hebben, lijkt mij het een prima idee om te doen wat Marc voorstelde:
Doen we dit, ja of nee? Dan wil ik best het een en ander in Noord Nederland gaan wijzigen.
Nee,… want Veendam heeft geen bepalend centraal groengedeelte die het historisch centrum vormt. Het is geen toch geen brink.
De vraag is wel als we een Brink wel als village_geen taggen doen we dat dan ook met bv het centrale groene gedeelte van een ringdorp in Zeeland en met zo’n centraal groen gedeelte inclusief heilige boom in Den Hout? Waar ligt de grens?
Ik zou persoonlijk een (redelijk groot) grasveld dat centraal in een (oud) dorp ligt wel als village_green taggen, en al het andere als landcover=grass.
Nou nee… Hier ligt in dit geval echt het kerkhof.
Denk dat een functie van een village_green een andere is dan een begraafplaats.
edit: Dreischor heeft nu een grasveld. Van oorsprong zal het ook een kerkhof zijn geweest, maar daar is in de tijd van Napoleon e.e.a. veranderd. edit2 Begraven rond de kerk werd verboden. http://www.openstreetmap.org/#map=19/51.68928/3.98361
Lastig om de grens te leggen. Denk dat een Brink ook een andere functie heeft dan een Engels “Green”. Op zo’n Brink stond de gemeenschappelijke schaapskooi.
Misschien zou je toch village_green tot het UK moeten beperken?
Ik heb inmiddels al mijn village_green tags aangepast maar moet wel zeggen dat het lastig blijft. Een mix van een aantal bomen, al dan niet groot of klein, met een paar struiken op een mooi grasveldje zet je echt aan het denken “wat moet ik ermee?”. Bovendien groeien bomen en struiken en dan zal in de loop van de tijd een grasveldje met kleine boompjes en struikjes veranderen in heel wat anders.
Ik denk dat de meeste (beginnende) mappers net als ik, village_green hebben aangezien als “gemeente-groen”. Kortom een mix van allerlei groen op een klein stukje grond. Wellicht zal een algemene tag, bijvoorbeeld “landcover=urban_green” meer duidelijkheid verschaffen zeker in de loop van tijd of door verschil van interpretatie.
Ik ben overigens ook nog heel veel landuse=grass tegengekomen. Wat gebeurd daar mee? Of is dat weer een heel ander draadje?
Op het Duitse forum heb ik 4 topics gevonden die het probleem ook aankaarten, en ook daar is er zeker geen eensluidend gebruik.
Dit zijn ze:
[1] [2] [3] [4]
In feite is er eigenlijk wel behoefte aan een tagging die “gemeente-groen” (wat ik op zich een heel duidelijke beschrijving vindt) op de kaart zet.
We moeten ons ook realiseren dat het niet verboden is om zelf met een nieuwe waarde voor landuse= te komen. Als we onderling afspreken dat we voortaan die term gaan gebruiken, dan kunnen we dat gewoon doen.
Het is wel netter als we dan ook een wiki aanmaken waarin we een beschrijving geven enz.
Momenteel worden er 2286 waarden voor landuse=* gebruikt, en 2201 daarvan hebben geen wiki…