Vanwege weinig tijd en vele andere dingen te doen hebben heb ik de laatste tijd weinig aan mapping gedaan maar tot een jaar geleden heb ik me regelmatig afgevraagd hoe je het beste perkjes met struiken al dan niet met wat gras, bosjes of onkruid in OSM moet aanduiden. Ik dacht wat dat betreft precies hetzelfde als Eggie maar Marc heeft gelijk, village_green is wat anders.
Maar ook landuse=grass klopt voor dit soort perkjes niet, vaak is er maar weinig gras te zien, en landuse=flowerbed lijkt me alleen van toepassing als je mooie bloemetjes ziet groeien (bovendien is deze nog een proposal zoals Marc al aangaf).
Ik heb vandaag eens goed gezocht van hoe dit soort perkjes misschien wel goed getagd kan worden en kwam uiteindelijk op natural=scrub. Wat vinden jullie ervan?
De vlag dekt de lading wel zou je zeggen. Bosschage…, maar deze tag wordt het meest gebruikt voor verwilderde graslanden met riet en opschietende boompjes. In de Biesbosch heb ik een aantal eilandjes zo getagd omdat “grass” zeker niet de lading dekt. Dit geldt zelfs voor grote gedeelten die in 3dshapes als grass zijn getagd. http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.7540/4.7565
Is natural= scrub aangeplant? Ik denk het niet. Het ontstaat als een soort overgangsgebied naar bos.
Mooi toepassing escada!
En volgens mij is dat een uitstekend voorbeeld van het gebruik van landuse=flowerbed.
leisure=garden omschrijft (voor mij) een groter gebied (met bomen, bloemen, gras) waarin je rond kunt lopen, op een bankje kunt gaan zitten enz.
En een flowerbed kan onderdeel van een garden zijn, maar omgekeerd is dat niet mogelijk.
natural=scrub is een “door de natuur” ontwikkeld en vormgegeven gebied. Hele stukken in de duinen bv., met lage struiken en boompjes kunnen als natural=scrub worden getagd.
Maar bloemperkjes langs wegen en bermen moet je vooral niet als scrub taggen, er is niets natuurlijks aan…
@escada Als ik die link volg zie ik dat je genus=rose hebt ingevuld. Bij genus dien je de wetenschappelijke naam te gebruiken ipv de engelse, dus genus=rosa of genus:en=rose. Of allebij, maar persoonlijk zou ik het tot de eerste beperken.
Aanpassen lijkt me Marc want aan onjuiste data hebben we niets. Ik weet dat ik geregeld landuse=village_green heb gebruikt maar waar precies is natuurlijk de vraag. Kan ik dat ergens opzoeken?
Arage… 'k heb je toevallig een bericht verstuurd, maar zie dat je nu ook op het forum participeert. 'k heb wat aangepast rond Gouda, Waddinxveen en R’dam. Maar laat het verder aan jou over.
Dank je Egbert.
Ik heb aan de hand van Mapillary eerst jouw wijzigingen even bekeken om een indruk te krijgen hoe het moet en zal er voor zorgen dat al mijn andere landuse=village_green aangepast gaan worden. Ik laat wel weten wanneer ik daarmee klaar ben. Wellicht kan ik daarna van andere mappers de verkeerde tag aanpassen.
Ik zat te ver westelijk te kijken (de overkant van het Oranjekanaal). Wat jij aangeeft zijn inderdaad brinken, en het zijn er minstens 4. Legitieme ‘Village Greens’ dus IMHO.
Zeker omdat het in Engeland een speciaal iets is, wat we in Nederland eigenlijk niet hebben, lijkt mij het een prima idee om te doen wat Marc voorstelde:
Doen we dit, ja of nee? Dan wil ik best het een en ander in Noord Nederland gaan wijzigen.
Nee,… want Veendam heeft geen bepalend centraal groengedeelte die het historisch centrum vormt. Het is geen toch geen brink.
De vraag is wel als we een Brink wel als village_geen taggen doen we dat dan ook met bv het centrale groene gedeelte van een ringdorp in Zeeland en met zo’n centraal groen gedeelte inclusief heilige boom in Den Hout? Waar ligt de grens?