Kolega jest przewrażliwiony. Nie traktował bym tego inaczej niż próba aktywacji pewnej grupy społecznej do uczestnictwa i większego zaangażowania w projekcie nawet jeśli jest to pod hasłem “równouczestnictwa”. Równie dobrze można by zachęcać policjantów mówiąc, że środowisku jest więcej strażaków itp.
Była kiedyś postać która zrobiła karierę wszędzie tropiąc komunistów - senator McCarthy. Kolega drobnymi krokami zmierza w tym kierunku
Ja po prostu ekstrapoluję swoje przemyślenia. Nikt nie będzie mi mówił co mam robić. Każda kobieta może dołączyć z własnej woli do projektu. Dopatrywanie się problemu w małej ich ilości jest chore. Jest wiele innych aktywności, którymi kobiety bardziej się interesują, działając lepiej niż mężczyźni.
Mnie bardziej zastanawia, o co chodzi ze słowem “latam” w tym wezwaniu :_)
Ale nikt Ci nie każe nic robić. W poście weeklyosm nie ma ani słowa o parytetach, równouprawnieniu, komunistach. Jest tylko mowa o tym, że buduje się grupa mająca na celu promowanie OSM wśród kobiet (do których do tej pory projekt chyba słabo trafiał).
Oryginalny post po hiszpańsku wspomina o “State of the Map 2016 Latam en Brasil”, a wikipedia sugeruje że chodzi o Amerykę Łacińską
Odniosłem się do tego zdania “initiative against the gender gap”. Sama idea promowania jest jak najbardziej słuszna.
LATAM to również największy konglomerat linii lotniczych w Ameryce Południowej.
Odniosłem się do tego zdania “initiative against the gender gap”. Sama idea promowania jest jak najbardziej słuszna.
Ano, to taka trochę manipulacja. Łatwiej jest jednoczyć “przeciwko czemuś” niż “w sprawie”…
http://openstreetmap.pl/users nie działa od jakiegoś czasu. Istnieje szansa na przywrócenie tej strony działania?
Dzień dobry!
Niektóre miasteczkа wyemigrowałi do Białorusi.
https://www.openstreetmap.org/node/2251073793
https://www.openstreetmap.org/node/3009775537
https://www.openstreetmap.org/node/31702832
https://www.openstreetmap.org/node/2251073481
Niektóre miasteczkа wyemigrowałi do Białorusi. smile
https://www.openstreetmap.org/node/2251073793
https://www.openstreetmap.org/node/3009775537
https://www.openstreetmap.org/node/31702832
https://www.openstreetmap.org/node/2251073481
Wszystkie nazywają się Biała Podlaska i były edytowane 7 godzin temu przez użytkownika Krzynio
chyba wszystkie changeset’owy place przesuną
na przykład,
https://www.openstreetmap.org/node/1854937117
I reverted some changesets of user:Krzynio.
Thanks for the info.
Urządzenia do fotogrametrii czyli np pomiarów ze zdjęć stereoskopowych
http://www.wild-heerbrugg.com/photogrammetry1.htm
Gdy Niemcy podsunęli V1 pod kanał La Manche, w Anglii nie było urządzeń do weryfikacji zdjęć lotniczych i doniesień wywiadu.Np wiadomo było jakie wymiary mają rakiety A2 ale nie można było znaleźć budynków w jakich są przechowywane.Tak samo widoczne były wyrzutnie V1 w kształcie nart ale nie wiadomo do czego to miało służyć.
Wysłano jednego pilota do Szwajcarii, bo tylko tam były produkowane autografy.Misja była tajna bo Szwajcaria była neutralna.Znaleziono Szweda który kupił dwa autografy Wild A6, bo tylko tyle zmieściło się do samolotu.Zaraz po wykonaniu pomiarów zrobiono makiety budynków i pokazano Churchillowi. Był pod wielkim wrażeniem dokładności która też potwierdziła, że pewne budynki były zrobione pod A2 i wymiary rakiet sie zgadzają.Choć na zdjeciach nic nie było widać to z tych pomiarów doszli do wniosku obiekty na wyrzutniach to bezpilotowe samoloty V1.
Szybkie naloty w tym na Penemunde, opóźniły użycie rakiet o 3-4 miesiące co zadecydowało prawdopodobnie o wyniku wojny.
Polacy po wojnie używali modelu Wild 8 ale ciekawa jest skala prac przed wojną, a nawet przed I WS.
Tu więcej informacji z opracowania z 1999 r.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~zfiit/publikacje_pliki/Jachimski_Mierzwa_Mularz_Pyka_1999.pdf
Ciekawe jakie informacje pozyskiwano w latach 70-80 -tych, a to wiele mówi o dzisiejszych możliwosciach.
Ciekawa jest np. metoda przesuwania aparatu z prędkością lotu samolotu aby wyeliminować rozmazanie zdjęć.
Byliśmy kiedyś mocni.Ciekawe jak dziś.Nam też by się rysowało lepiej ze zdjęć stereo
Nie wiem czy to dobry temat, ale niestety donoszę że http://taginfo.openstreetmap.pl/ zawiesiło się 16 lutego.
Od kilku dni http://osmapa.pl/ otwiera się bardzo powoli lub wcale (przy używaniu WMS’ów).
Na przykład:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/pub/guest/G2_BDOT_BUD_2010/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/png&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=0,1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}
Dopiero po północy jest trochę szybciej.
Czy to jest jakiś większy problem, czy też krótkotrwały?
PS. Przeniosłem tą informację na Forum » users: Poland » osmapa.pl.
Proszę moderatora o usunięcie tego wpisu z tego wątku.
Не знайшов відповідної теми про Revert тож пишу сюди
У цім наборі змін було змінено назву міста Golub-Dobrzyń → Starówka Golubska (https://osmcha.mapbox.com/47260676/)
Я вже відкатив ці зміни назад, подивіться, будь ласка, чи все тут ОК? https://www.openstreetmap.org/changeset/47319425
PS. На жаль я не володію польською
https://osmcha.mapbox.com/ - можна використовувати для пошуку вандалізму (You may use https://osmcha.mapbox.com/ for tracking vandal edits in your area)
W dyskusjach coraz częściej przewijają się nazwy nowicjusz i zaawansowany mapowicz.
Sposób używania tych terminów jest bardzo niewłaściwy i wprowadzający w błąd.
Każdy z nas może być, jednocześnie, zaawansowany lub nowicjuszem w zależności od operacji jakie wykonuje.
Ktoś może być wybitnie zaawansowany w mapowaniu dróg ale może być jednocześnie zielony w mapowaniu relacji, 3D lub Indoor i odwrotnie.
Prawie każda osoba która doda jakaś informację może być zawodowcem w jakimś temacie związanym z kartografią i patrzy na edycje z innej płaszczyzny.
Dlatego, prośba, o unikanie używania tych nazw w kontekście ogólnym, chyba, że temat jest bardzo szczegółowy.
To, że ktoś zmapował coś źle, nie ma nic wspólnego z tym czy jest ogólnie zaawansowany czy też nowicjuszem.
Не знайшов відповідної теми про Revert тож пишу сюди
У цім наборі змін було змінено назву міста Golub-Dobrzyń → Starówka Golubska (https://osmcha.mapbox.com/47260676/)
Я вже відкатив ці зміни назад, подивіться, будь ласка, чи все тут ОК? https://www.openstreetmap.org/changeset/47319425
PS. На жаль я не володію польською
https://osmcha.mapbox.com/ - можна використовувати для пошуку вандалізму (You may use https://osmcha.mapbox.com/ for tracking vandal edits in your area)
Некоторые из нас говорят по-русски.
Golub-Dobrzyń кажется ок, спасибо
Taka ciekawostka. Policzyłem najczęstszych wg liczby zestawów zmian użytkowników pluginu reverter. Kolega maraf24 wiedzie prym
changesets=# SELECT user_name, count(*) as cnt from osm_changeset where tags -> 'created_by' LIKE 'reverter;%' group by user_name order by cnt desc limit 30;
user_name | cnt
--------------------+------
maraf24 | 1238
literan | 945
sebastic | 742
SomeoneElse_Revert | 649
landfahrer | 516
rowers2 | 484
muralito | 474
Commodoortje | 406
user_5359 | 375
BCNorwich | 332
andygol | 320
eggie | 305
adrianojbr | 255
ratrun | 249
GOwin | 248
DD1GJ | 229
Peilscheibe | 208
chnav | 204
FvGordon | 176
archie | 155
irenepicache | 155
Hjart | 154
trigpoint | 153
mapper999 | 150
dannykath | 148
chillly | 138
hayashi | 136
mavl | 129
Tomas Straupis | 129
nyampire | 127
(30 rows)
Taka ciekawostka. Policzyłem najczęstszych wg liczby zestawów zmian użytkowników pluginu reverter. Kolega maraf24 wiedzie prym
Proszę się tym nie sugerować informacją o pluginie przy zestawie zmian. Wystarczy raz go użyć i potem ta informacja zostaje przy każdym następnym wgrywanym zestawie i jest tak aż do wyłączenia JOSMa.
OK, w takim razie myślę, że można to potraktować jako bug i zgłosić twórcy pluginu.