Вишиваний Шлях (маршрутні відношення)

як ви розділяєте реальноіснуючий від нереальноіснуючого стану речей на місцевості? :roll_eyes:

Незабудьте знести ще й POI які вам не подобаються, так під гарячу руку. Щоб Україна була ще більшою білою плямою.
http://edward17.github.io/LayersCollection/#map=8/51.92394/6.47095&layers=1062 Уявляю ці стовпчики на дорозі з промаркуванням кожного маршруту… такі метрів на 10 заввишки :smiley: Бо кожен непромаркований маршрут - не маршрут. Правильно? Доріг С- і О- в Україні - НЕМАЄ. Вони непромарковані. Це вигадка :slight_smile:

PS Якщо ви хотіли видалити цей маршрут, видалили б одразу, для чого ці псевдо-обговорення на форумі?

KKS, зайдіть подивіться як у сусідів роблять веломаршрути http://projekt.greenvelo.pl/ - це будівництво інфраструктури і державна підтримка, а не просто хтось собі щось вигадав і назвав то веломаршрутом



Та й відносно С- та О- доріг ви знову не праві. Це державна власність, яка має має свою класифікацію (так само як КОАТУУ для населених пунктів). Ці дороги реально існують на місцевості, а не лише по документах чи у вигляді пропозиції від дяді Васі

  1. То велодоріжки
    1.1 Ви причепились до совкового маркування, є табличка - значить є щось, немає таблички - немає нічого. Зараз 21сторіччя, достатньо мати координати в телефоні щоб це був маршрут. Джипери на покатушках саме таке й використовують тепер, раніше так було по совковому - “фотка з точкою”.
  2. С- О-, неважливо яка власність… тут не про форму власності розмова (“Без бумажки - тьі букашка, а с бумажкой - человек”? не той час). Ви причепились до наземного маркування, мовляв маршрут на землі - не промарковано, значить в ОСМ також не повинно бути. С- О- дороги - також не промарковані.

Дороги С- О- мають свою трасу і існують? веломаршрут прокладено і він є? - Так
Дорогами можуть користуватись як мірилом якості/швидкості/доступності? Маршрутом можуть користуватись в якості прикладу/туристичних цікавинок etc? - Так
Тільки з дорогами ви за позначення, а з маршрутом ні. Хоча різниці між ними ніякої.

Якщо ви не згодні з трасуванням маршруту, маєте що запропонувати, знаєте кращі шляхи, цікавіші точки - контактуйте з людьми які то затіяли і викладуйте їм їх пропозиції.

КСС, та зрозумійте ви вже нарешті, що мова йде про різні сутності. В ОСМ відношенням route позначаються “Автошляхи/велошляхи/шляхи громадського транспорту”, ці шляхи мають свого оператора, який слідкує за дорожньою інфраструктурою і визначає правила пересування по ній. Саме тому в ОСМ існує така сутність як рут, бо це не просто пропозиція, а фактичний стан речей:

  1. Проїзд по сегментам такого шляху може бути платним чи вимагати якісь дозволи
  2. Оператор визначає правила пересування по сегментам такого шляху
  3. Оператор займається облаштуванням інфраструктури (ремонтом, маркуванням, прибиранням і т.п.)
  4. Оператор може мати свою внутрішню класифікацію.

Якби Ви придбали землю і збудували там свій оздоровчій маршрут, я б особисто вніс його в ОСМ. Проте Ви пропонуєте заносити в базу неіснуючі сутності (довільні пропозиції пересування в дорожньому графі). Що є абсурдним, адже варіантів таких пропозицій є надзвичайно багато:

Один екскурсовод водить туристів через цікавинки А, Б, В, Г, другий через Г, Б, А, В, третій ще інакше + в кафе по дорозі заводить

Та й врешті, що вам заважає прокласти маршрут навігатором через “цікавинки”. Веломаршрут прокладено і він є? - Так. Не довіряєте навігатору? - використовуйте чужі треки - для того є десятки спеціалізованих сайтів. А в ОСМ пропозиціям окремих людей місця нема - неможливо замапити безліч можливих варінатів субєктивного бачення світу.

Знову ви перекручуєте. Небуду повторювати те що писано-переписано вже.

Ви наполягаєте на тому що в ОСМ туристичні маршрути (вело, піші) мають бути позначені лише ті які промарковані на землі. Є десь в правилах ОСМ де таки написано? Що туристичний маршрут в ОСМ - то виключно промаркований на землі?
І виходить що в Україні не існує жодного такого маршруту. Ні пішого, ні вело? Ну окрім тих що є в Карпатах завдяки - http://stezhky.org.ua/ .
І по вашій логіці - туристичних стежок в Карпатах не існувало взагалі (і в ОСМ то вносити суворо заборонено!) поки люди з тої ініціативи не прибили пару дерев’ячок і пофарбували то кольоровою фарбою. Тобто наявні стежки, і уставлені маршрути підйому на гору до того були просто “чужими треками” які неможливо було скласти в якусь логічну послівдовність? А з дерев’яшками - то одразу стало видно?
І дайте будь ласка відповідь на просте і чітке питання. А що треба буде зробити з маршрутами карпастьких стежок в ОСМ коли “раптом” всі дерев’яшки на місцях пропадуть, їх не буде? Буде лише карта на сайті і все. Ці маршрути перестануть в мить бути туристичними? і з ОСМ треба їх буде видалити?

Маркування деколи може бути відсутнє (як у вже згаданих вище занедбаних О та С дорогах), проте обовязково має бути власник (держава чи приватний власник - лише власник, а не будь-хто, має право вигадувати номери для своїх обєктів).

В Україні на скільки мені відомо, дійсно немає жодного велошляху. Проте є піші шляхи в національних парках, де оператором виступає адміністрація цих парків. Яка дає їм назви, маркує, публікує, облаштовує, стягує гроші за користування. Саме цими властивостями відрізняється довільне поєднання сегментів дорожнього графу від офіційного варіанту оператора.

Думаю ви погодитесь, що не варто вносити в ОСМ вигадані автошляхи чи маршрути громадського транспорту. З пішими і велошляхами - така сама історія. Тому якщо промарковані силами stezhky.org.ua (які взяли на себе роль оператора) стежки раптом перестануть бути промаркованими, чим вони будуть відрізнятись від інших стежок? Нічим. Тоді за яким критерієм їх можна розрізнити і згрупувати? Просто на основі того, що хтось собі щось вигадав?

Допустимо, на гору йде 3 стежки. Одна з них входить у вигаданий кимось піший маршрут (різниці більше ніякої) Який сенс від такої дезінформації? Чому одна стежка відображається червоним, а 2 інші синім, якщо різниці ніякої?

Погоджуюсь з olehz, що достатньо того, що трек Вишиваного Шляху є на сайті цього проекту.
OSM - не місце для демонстрації власних треків чи популяризації сторонніх проектів якими б цікавими вони не були.

Вам не здається що жоден з перелічених вами критеріїв не відповідає призначенню піших чи веломаршрутів, особливо останній?

Не погоджуюсь, тому саме через те з пішими і вело - така сама історія.
Зараз в OSM великої користі від маршрутів громадського транспорту небагато, але для прикладу то не суттєво.
Спочатку ваші всі аргументи базувались на реальному (фізичному) позначенні. Тепер на офіційному статусі. Якщо OSM це візуалізатор офіційних статусів - тоді ви на 101% праві. Але це ж не так.

Якщо є уставлений маршрут автобуса, який перевозить пасажирів, але немає офіційного статусу - його треба позначити.

Будь який маршрут - вигаданий. Будь що в цьому світі - вигадане. Офіційний папірець не змінює суті вигаданого ніяким чином.
Стежки які є маршрутом - так і залишаться маршрутом. На Хом’як як було три маршрути підйому - так і залишиться три маршрути підйому. Неважливо є дерев’яшка на дереві кольорова чи є в ІфОДА папірець з печаткою про те. Хоча по “дорожньому графу” на Хом’як можна зайти ще кількома шляхами. Але так, хтось “не придумав” що ті альтернативні шляхи є маршрутами - і вони маршрутами не є.
Групуються дороги/стежки - по накатаним, уставленим більшістю маршрутами руху. 100раз згадана Архімедка в приклад.
Маршрут туристичний не є результатом машинного роутінгу чи проходу однієї людини власним шляхом.

Ви взагалі бачили як зникають чи народжуються дороги чи стежки? Якщо дорога нікому не потрібна - вона зникає. Якщо серед поля “прорубується” дорога - значить вона потрібна і по ній є трафік.
Якщо є 3 стежки на гору, одна з них обов’язково буде найкоротша/найлегша/найбезпечніша чи така яка усереднює ці показники що дозволяє її вважати - основною. Саме основна стежка має входити в маршрут. Тим вона й відрізняється від інших що вона краща за них.

Я правильно розумію що інформація розміщена на stezhky.org.ua в OSM непотрібна?
Тоді назвіть приклад, який на вашу думку, має бути тегований як route=hiking та route=bicycle в Україні.

Наведіть приклад подібної ситуації, де в Україні існує хоча б один тіньовий маршрут громадського траспорту.

В сукупності визначає. Більшість найкращих піших маршрутів у світі не є безкоштовнимим та й до того ж накладають на туриста ряд правил. Наприклад, для сходження на Кіліманджаро існує лише 6 дозволених маршрутів підйому і один маршрут для спуску. Так само не безкоштовно на будь-якому треку в Гімалаях. Безкоштовною є Лікійська стежка в Турції, але і там присутнє маркування і вказівники. Спільним є те, що усі ці шляхи мають державного оператора, який контролює і облаштовує маршрут.

Тобто ви хочете сказати, що треба аналізувати середні показнаки трафіку на стежці? А як це обєктивно можна зробити? Сидіти на розвилці рахувати людей? І скільки так треба сидіти?

А тепер я вам скажу наступне. Для піших маршрутів наявність стежки взагалі необовязкова. Наприклад в НПП Сколівскі Бескиди є промаркований маршрут з Майдана в Сколе, але місцями відсутня стежка (якщо по хребту колись давно і йшла дорога, вона давно заросла). Як бачите трафік мінімальний, але в тому і краса того маршруту (що нема людей). І при цьому всьому це офіційний маршрут НПП.

Неправильно. Якщо волонтери промаркували стежку, збудували притулки (присутня інфраструктура на місцевості), то це вже дійсність, а не вигадка.

Хіба я щось писав про stezhky.org.ua?
В OSM потрібні тільки ті пішохідні і веломаршрути, що позначені на місцевості.
http://stezhky.org.ua/galereya/photo/velomarshrut-na-pavlivskyy-kamin наприклад є таким.
http://www.openstreetmap.org/relation/6553360 - ось ще приклад реального маршруту.
Пішохідні маршрути описуються відмітками на деревах або каменях на місцевості
http://img-fotki.yandex.ru/get/9513/128508755.20/0_bf472_4b274b9f_XXL.jpg
Також бувають відмітки на стовпчиках як тут
http://stezhky.org.ua/sites/default/files/styles/photo/public/gallery/12183973_747192838720434_2651884842306826226_o.jpg?itok=fQ18vfX2

А Вишиваний Шлях - це задумка, але досі нереалізована.
Те що хтось проїхав цим маршрутом не робить його цінним для OSM.

Багато туристичних компаній пропонують туристичні маршрути по Україні. Нікому ж не приходить в голову замапити маршрут Київ – Буча – Ворзель – Клавдієво-Тарасове – Київ на Фабрику ялинкових прикрас чи пішохідну екскурсію по Андріївському.

Аналогічно ніхто не мапить значно популярніші маршрути Київського марафону чи Пробігу під Каштанами чи Велодня.
Прийшовши на Хрещатик неможливо підтвердити чи спростувати, що саме тут бігають під каштанами.

Почитайте на вікі про Перевірюваність http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B2%D1%96%D1%80%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C

Маршрути, що відмічені на місцевості - додаємо в OSM.
Всі інші треки - на будь-який з сотні інших сайтів, де можна розшарювати свої треки.

Схожий на Вишиваний Шлях - маршрут обходу усіх пабів Британії. Не позначений на місцевості, ніким особисто не пройдений повністю, хоча звісно дуже цікавий і його окремі ділянки певно не менш популярні. І звісно відсутній в OSM.
http://www.math.uwaterloo.ca/tsp/road/uk24727_tour.html

В сільській місцевості кожен “службовий” автобус - є тіньовим громадським транспортом.

Не треба придумувати велосипед. Нічого аналізувати також не треба. Якщо маршрут популярний (стосується не лише вело чи піших, а й автодоріг) - то напрям видно одразу без усіляких аналізів. “по накатаному”. Якщо одна стежка майже відвісна стіна вона буде користуватись попитом у більшості? - ні. Якщо 2га альтернативна стежка дуже проста й доступна, але щоб піднятись на 100 метрів вгору треба пройти 5км - вона буде популярна в більшості? - ні. Тому основною буде 3тя яка трошки й крута, але не так довга - і вона буде користуватись попитом. Саме вона є основною, а ті дві - є альтернативними варіантами до цього маршруту.

По маршруту Майдан-Сколе - значить це не туристичний шлях, це просто папірець в якому це сказано.

Я до чого це все веду. Повторюсь ще раз. Ви як обираєте якусь річ в інтернет-магазинах наприклад, ви можете піти двома шляхами:

  1. вичитати всі параметри, зрозуміти як це працює, перебрати всі варіанти. Аналог в OSM - роутінг.
  2. спитати поради який з товарів кращий і не аналізувати, довірившись більшості. Аналог в OSM - маршрут.

Звідки такі висновки? Це офіційний промаркований маршрут (є відмітки на деревах, але половину шляху стежки нема - просто хащі) - http://skole.org.ua/skole-majdan.html

Це не можна порівнювати. Це різні речі!

Загалом вам надали чіткі правила, що можна вважати туристичним/вело маршрутом, а що ні. Ви ж продовжуєте вигадувати якісь несинітниці апелючи до якоїсь популяризації, популярності, субєктивної користі. З усього видно, що досвіду походизму у вас не дуже (я відкрию вам секрет: великий відсоток туристів взагалі стежками не дуже користується). А загалом в середньому по Карпатах з однієї вершини гори до навколишніх сіл як правило йдуть десятки доріг/стежок. Так пристуні відгалуження від головної стежки (але це і так видно без залучення маршрутних відношень), так є нерівності рельєфу (але це також на мапах видно і рутери це враховують), так якесь з навколишніх сіл є більш доступним для туристів, адже добратись траспортом до нього простіше. І що з того? При чому тут популярність до фактичного стану речей на місцевості?

Мені особисто була б цікава інформація про середній трафік на стежці/дорозі (не дуже приємно почуваюсь, коли навколо бігають натовпи людей). Але яке відношення це має до сутності “туристичний шлях”? dudka має рацію, ця сутність має мати якісь атрибути на місцевості. Аби, і ви, і я, і будь-хто інший міг однозначно сказати чи це є “туристичний шлях” чи ні. Ви можете навести якісь інші чіткі арибути стежки, якщо маркування видається вам недостатнім?

Ви писали

стежки - сторонній проект.

Раз - ні, але ж на меті стоїть його популяризація. Чи ні? Чи ви вважаєте що це одиночна акція типу Живий Ланцюг? Так наче ні.

Якщо маршрут дійсно цікавий, чому ні? Через те що ви 300 разів були в Ворзелі і Клавдієво і знаєте де що побачити? От для прикладу… ви в Ворзелі. Куди піти щоб побачити якусь цікавинку? (Я був, і я знаю де це… але це вартує доброго шмату часу щоб а) знайти цікавинку і б) знайти її на місці.
Маршрут не те що вбиває ці дві проблеми - він їх стирає в пил!

Це не стаціонарні маршрути, вони змінюються чи можуть змінюватись щороку. Вони не переслідують ніяких цілей окрім виділення траси довжиною в 42км. І бігунам які теоретично захочуть пробігти дистанцію Київського марафону’16 - можна це зробити в степах Запорізької області просто пробігши ті ж 42км.
Маршрутної, саме маршрутної, користі в цьому немає.

О-, С-, та деякі Т- дороги не позначені на місцевості, відповідно їх неможна верифікувати. В Франції чи Іспанії такі позначки є, я розумію… можливо це правило писане було під їх, але у нас своя, українська, реальність.
Ви скажете “є документ”… ок, як варіант, але на місці воно не зазначене, тобто без документу - неверифіковане.
Та й навіть якщо це відкинути - багато доріг прозначено як “А” - “К”… і прокласти її можна і як “А” - Б - В - “К”, і як “А” - “І” - “Є” - К". І тоді в хід йде те про що я вам кажу - накат, або ділянка дороги якою користується більшість. Тоді воно буде по логіці - вірним, а по принципу перевірюваності - абсолютно алогічним.

Якщо хащі - то ніхто не ходить, якщо ніхто не ходить - значить не цікаво, або є альтернативна дорога якою користуються. Я про цю ділянку нічого не знаю, але якщо альтернатива дійсно є - то це реальний приклад цінності статусу “офіційний”.

Не різні. Я не хочу вникати в деталі який маршрут краще і де буде на що подивитись. Я не хочу сам гуглити POI і потім через роутінг складати їх в окрему послідовність. Я хочу відкрити щось (в даному випадку ОСМ) і побачити вже зроблений, вже протестований, вже триста раз проходжений іншими людьми, і отримати те що я хочу. І мені абсолютно без різниці отримаю я вказівки з смартфону, роздрукованої карти маршруту, чи дерев’яшками з стрілками на деревах.

Як ви так вважаєте то ОК, далі дискусії не буде бо ви роблячи продукт 21 сторіччя застрягли в поняттях середини 20го.

  1. Причини ходової, основної стежки - ви не бачите. Без дерев’яної стрілочки
  2. Можливість існування маршруту який описаний лише цифровими технологіями - ви відкидаєте.
    Як приклад - знайома вам аеронавігація. До впровадження GPS технологій всі літали від NDB маяка до NDB маяка, який на 100% вписується в ваші докази. Що є антена, на землі, яку можна побачити і знайти її координати. Але після відкриття GPS для цивільних користувачів почали літати по точкам (fix) які на землі чи повітрі АБСОЛЮТНО НІЧОГО НЕМАЮТЬ. Є тільки запис в базі і відповідних служб що точка BB442 це - 50°48’52.0’‘N 030°55’41.0’'E і все.

“туристичний шлях” - це не атрибути на місцевості (дерев’яні стрілочки), “туристичний шлях” - це послідовність точок інтересу, з’єднана ділянками доріг/стежок різної складності.

Є дві різні сутності:

  1. Туристичний шлях (сукупність інфраструктурних обєктів: стежки, дороги, притулки, маркери, вказівники)
  2. Туристичний маршрут (довільний маршрут, що поєднює довільні точки інтересів збудований з субєктивних уподобань)

Іншими словами ви хочете захламляти ОСМ субєктивно визначеними найпопсовішими маршрутами, до яких Вишиваний Шлях точно не належить. А я от наприклад не хочу гуглити де який бар краще, то що тепер плодити в ОСМ відношення “кращі бари”, “найсмачніші ресторани”?

Нема там альтернативної дороги, якою всі користуються. І повторюсь, “цікаво” - поняття субєктивне. Наприклад, мені такі маршрути куди більше довподоби за попсові маршрути з натовпами туристів. Комусь подобаються краєвиди, комусь безлюдність, комусь легкість/складність підйому, комусь гриби і ягоди, комусь залишки криївок УПА. Інтереси у всіх різні. Тому в ОСМ субєктивному “цікаво” не місце.

  1. Стежку взимку не видно під снігом.
  2. На промаркованому маршруті навіть без GPS і паперової мапи можна орієнтуватись.

І до речі, в аеронавігаційних мапах також ніхто не публікує довільні популярні маршрути. Публікуються лише аналоги туристичних шляхів - airways.

Справді? Я до цих пір вважаю що те що ви перелічили (стежки, дороги, притулки, маркери, вказівники) - це інфраструктура “туристичного шляху”. Він може мати її, а може й не мати. Звичайно добре коли він її має, і дерев’яні стрілочки на землі то є добре - але це не є критерієм визначення шлях це чи не шлях.
Маршрут - це довільне поєднання ділянок шляху. І ясна річ - суб’єктивна, як і все в цій царині. А так як людей багато, і уподобання в них різні і часто від крайнощів до крайнощів - то краще роблячи туристичний маршрут брати узагальнені поняття не скочуючись в крайнощі ні в одну ні в іншу сторону. І такий маршрут буде задовольняти всіх, і відповідно має бути намапленим в ОСМ.

Так, найпопсовішими. Бо це ваша - СУБ’ЄКТИВНА думка що вони попсові, з багажу вашого туристичного і іншого досвіду. А для узагальненої групи людей - він буде не попсовий. В шапці ОСМ ж не написано “OSM - тільки для тру туристів!”? Ні наче.
Найсмачніший ресторан, чи найхмільніший паб - ніяким чином немають відношення до картографії і мап. Ви обираєте собі паб і дістаєтесь до нього пішки/літаком/човном/машиною/зорельотом неважливо чим, в питанні пабу важливо до нього дістатись.

З туристичними маршрутами намаловажно - процес. Точки інтересу - що подивитись, а по шляху до них можна ще дуже багато чого побачити. І спеціально для цього не будеш вибиратись в подорож, а от як бонус - залюбки.

Якби так було як ви кажете то вишиваний шлях був би таким: три точки інтересу Ужгород, Київ, Харків. І дістаємось до них літаком. Були в Ужгороді? - check! В Києві? - check! В Харкові? - check! Вишиваний шлях - completed! Але нічого спільного це з маршрутом немає.

  1. Використовуйте літню пору для визначення і побудови маршрутів.

  2. Ніхто з цим не сперечається. Тільки у вашій версії воно не взаємозамінне. А в моїй - взаємозамінне.

  3. Ну а я ж про що? Я ж про те ж. В аеронавігаційних мапах позначені основні траси по яким літає більшість. І траси ці прокладені з врахуванням трафіку. Не секрет що багато літаків отримують спрямлення на точки виходу з сектору коли вони входять в нього. І в кожного літака може бути свій індивідуальний маршрут на цей день (аналог користувацькі GPS треки) але це не робить трек цього літака чи GPS трек мандрівника маршрутом. А от розроблені льотні траси якими користується більшість - робить. (До 2014 року на південно-східному напрямку майже спрямлень небуло, бо траси були зроблені прямими від точки входу в Україну до точки виходу.) І це до слова про “накат”
    Тимпаче всі ці траси, фікси існують лише віртуально, в базах даних. На землі ви всіх точок не знайдете окрім десятку DME чи NDB маяків які й 1% точок не складають.

Тому обов’язква наявінсть вказівників на маршруті не є його критерієм.

Такі маршрути мають не мапитись, а безжально видалятись. Що я і буду робити. Ви не можете претендувати на роль судді, який буде визначати, що цікаво, а що ні. Якщо велика кількість людей ходить у макдональдс, це не означає, що треба вигадувати тег “оцінка_кухні” і ставити йому 5, а ресторану навпроти “3” (лише тому, що у них меньше клієнтів)

Перестаньте вигадувати. В Угорщині, де відмінили airways, ніхто не публікує “накатані” чи “популярні” маршрути.

Ну то чого ви затіяли це обговорення? якщо ви з старту знаєте що робити і на вашу думку ніхто не впилває?
Хотіли легалізувати свої бажання?

“Без бумажки - вьі букашка, а с бумажкой - человек”. То про вас. І ваше увірування в “офіційність”.

Поржав.
А ви знаєте що диспів Руху за спрямлення без реквесту - “б’ють по рукам”? Якщо борт не просить спрямлення - він іде по флайтплану, а фалйтплан будується в Україні по трасам. Якщо вже так цікаво подивіться на вечірню хвилю МАУ в KBP, при поточному 36му курсі всі йдуть через Солов’ївку і ZK якщо немає спрямлення (а його в годину пік - немає).

В Угорщині не публікує - бо в Угорщині відмінили роути. І персональний роут для кожного літака обирається/призначається ПЕРСОНАЛЬНО!!!

А у нас на М986 від SORON до SLV заходять і борти з суто західного напрямку (FRA, CDG) і з південно-західного (VIE, BUD) і з південного (FCO) і всі борти йдуть по одній і тій же трасі. І це не суто особистий трек літака 55 в день 19, це треки ВСІХ літаків у БУДЬ ЯКИЙ день.
Але для вас я то видумляю звичайно, бо <дивись початок посту>

Повторюсь, не папірець, а щось реальне на місцевості. Якщо власник/оператор цього щось має якусь внутрішню класифікацію - чому б і ні? (номери державних доріг, КОАТУУ, номери підстанцій і т.п.).

Це якраз ваші потуги продемонструвати свою поверхневу ерудованість в авіації виглядаюсть кумедними. Ви мабуть не зрозуміли, тому повторюсь: в кількох країнах віднедавна перейшли 100% на діректи (від вейпоінта до вейпоінта): WPTX DCT WPTY DCT WPTZ - тисячі можливих комбінацій. І чомусь нікому не надходить у голову хвора ідея знайти десяток найпопулярніших комбінацій і опублікувати їх в аеронавігаційних мапах назвавши це “найпопулярніші псевдо-еірвеї для середньостатистичного літака”

Хочу почути в яких країнах? В Україні може? чи в Польщі? чи в Туреччині?
Якщо в Угорщині, Ірландії немає затверджених трас - то їх немає. І кожен літак кожного рейсу ЛЕТИТЬ СВОЇМ ВЛАСНИМ, УНІКАЛЬНИМ МАРШРУТОМ
У нас він не може летіти своїм власним, унікальним маршрутом, його власний маршрут будується по трасам. Відповідно треки їх однакові!!!

Видно що один рейс одразу векторнули на SLV чи одну з точок заходу BB, але потім повернули назад на флайтплановий SORON. Але це ж для вас ніразу не доказ. Це просто “співпадіння”. І літаки “не літають” по трасам. А траси можуть бути лише “перевірюваними” іншими особами. На скріні ви бачите просто “користувацькі треки” в яких жодної залежності і подібності “немає”.