Вишиваний Шлях (маршрутні відношення)

та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )

Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.

Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).

Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.

Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.

Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.

І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер :slight_smile:

От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?

В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.

Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)

Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.

Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?

До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.

Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ

Я бачу вам пече тільки по Львів.обл? видаляєте тільки з неї якщо вам так мозолить око.
Всі аргументи були вище.

KSS, усі ваші “аргументи” суперечать приципу ground truth. І це ніяк не залежить від області, тому повторюсь:

  1. https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85
    якщо ви не бачите в цьому цікавинки - це ваша особиста, суб’єктивна думка.
  2. ground truth я не бачив ніоднієї таблички з маркуванням О- і С- доріг “on ground”. То що їх не існує?

KSS, МЕНІ НАБРИДЛО ПОВТОРЮВАТИ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ. ПРОЧИТАЙТЕ УВАЖНО, ЩО НАПИСАНО ВИЩЕ!

  1. Невже так важко усвідомити, що промаркований маршрут в заповіднику сильно відрізняється від маршруту заміських покатушек? Ви бачили скільки треків на www.gpsies.com та подібних сайтах? Заходьте і дивіться, а в ОСМ таким “цікавинкам” не місце!!!
  2. О- і С- дороги мають офіційний державний статус і документи, що це підтверджують, а цей ваш вишиватний шлях ні.

виділю тезово:

  • туристичний шлях може бути НЕпромарокваним
  • OSM не офіційний вісник “Голос України”, відповідно в базі можуть бути неофіційні маршрути.

PS у вас подвійні стандарти щодо промаркованості :wink:

Ок, давай на прикладах:

А1. Маршрут громадського траспорту:

  1. представлений на місцевості якоюсь інфраструктурою (зупинки, таблички, знаки)
  2. масове і постійно використання
  3. має офіційний статус
  4. правила руху не дозволяють відхилення чи зупинки в довільних точках

А2. Пропонований маршрут Васі аби обійти усі церкви в місті:

  1. не представлений на місцевості нічим
  2. епізодичне (одноразове) використання лише однією групою людей
  3. немає ніякого офіційного статусу, а є просто одним з сотні можливих варіантів

Б1. Офіційний туристичний маршрут

  1. представлений на місцевості якоюсь інфраструктурою (знаки, кемпінги, базові табори, точки роздачі води, рятувальні служби)
  2. масове і постійно використання
  3. має офіційний статус
  4. правила руху можуть не дозволяти відхилення чи зміну напряму руху

Б2. Пропонований туристичний маршрут Васі

  1. не представлений на місцевості нічим
  2. епізодичне (одноразове) використання лише однією групою людей
  3. немає ніякого офіційного статусу, а є просто одним з сотні можливих варіантів

KSS, тепер питання. Що з переліченого вносити в ОСМ, а що ні? І за якими критеріями?

А1 - регулярний маршрут який має користь і для інших людей, вносимо
А2 - нерегулярний, одиночний маршрут для однієї особи якій потрібно дістатись з точки А в точку Б. Не є маршрутом, не несе ніякого наватаження і ніяких цілей окрім перевезення тушки В з точки А в точку Б. По факту індивідуальний роутінг без претензій на будь що крім особистих цілей. Не наносимо
Б1 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і.
Б2 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і., не є індивідуальним роутінгом перенесення тулуба В з точки А в точку Б. Має пропагандиські цілі (туристічні, об’єднувальні) величина і успішність то діло 10те.

Різниця між Б1 і Б2.

  1. маркування на місцевості необов’язкове. equal
  2. необхідність маршруту не визначається кількістю раз його використання. equal
  3. офіційний статус ніяким чином не впливає ні на видовищність, ні на оздоровчі, ні на кількісні чи інші показники. Це просто запис в нормативно-правових актах. equal

Як бачимо по 3м пунктам фундаментально - вони однакові.

PS я коли йду в ліс чи болото на розвідку, чи просто від немачогоробити - я пишу трек і вношу стежки/дороги в ОСМ, але я НЕ пропагую це як туристичний маршрут, це Я, лиш раз, сам для себе , в своїх цілях пішов в ліс/болото.
Або маючи якусь пішу прогулянку по місту, я сам для себе шукаю найкоротший/найпідходящий шлях з точки А в точку Б через openrouteservice і бачу по цьому шляху лише те що САМ хочу бачити, НІКОМУ не нав’язуючи своєї думки, бо це лише моє бажання.
Людина чи група людей могли прокласти точно такий маршрут як і я, але з метою популяризації чогось і працювати в тому напрямку - і тоді це вже маршрут який треба в ОСМ.
Мій точнотакий же маршрут - не треба в ОСМ
Групи людей які хочуть його популяризувати - треба в ОСМ.

КСС, дозволь тобі нагадати, що ОСМ - це опис реальноіснуючого стану речей на місцевості, а не місце для реклами чи популяризації будь-чого. А за твоєю логікою треба вносити все, абсолютно все, будь-які вигадки і комбінації пропозицій, адже:

А2 - пропагує прийняти Бога в серце і духовне очищення - будемо тепер наносити маршрути кожної хресної ходи?
Б2 - пропагує ЗОЖ - бедемо наносити усі треки з ЗОЖних сайтів?

Я2 - пропагує легалізувати проституцію (маршрут як обійти усі стрипклуби міста за 24 години) - і це будемо вносити?

Загалом, я видаляю той маршрут, як такий, що суперечить принципам ОСМ. А ти можеш вигадувати і рекламувати потенційні маршрути для оздоровлення і в інших місьцях.

як ви розділяєте реальноіснуючий від нереальноіснуючого стану речей на місцевості? :roll_eyes:

Незабудьте знести ще й POI які вам не подобаються, так під гарячу руку. Щоб Україна була ще більшою білою плямою.
http://edward17.github.io/LayersCollection/#map=8/51.92394/6.47095&layers=1062 Уявляю ці стовпчики на дорозі з промаркуванням кожного маршруту… такі метрів на 10 заввишки :smiley: Бо кожен непромаркований маршрут - не маршрут. Правильно? Доріг С- і О- в Україні - НЕМАЄ. Вони непромарковані. Це вигадка :slight_smile:

PS Якщо ви хотіли видалити цей маршрут, видалили б одразу, для чого ці псевдо-обговорення на форумі?

KKS, зайдіть подивіться як у сусідів роблять веломаршрути http://projekt.greenvelo.pl/ - це будівництво інфраструктури і державна підтримка, а не просто хтось собі щось вигадав і назвав то веломаршрутом



Та й відносно С- та О- доріг ви знову не праві. Це державна власність, яка має має свою класифікацію (так само як КОАТУУ для населених пунктів). Ці дороги реально існують на місцевості, а не лише по документах чи у вигляді пропозиції від дяді Васі

  1. То велодоріжки
    1.1 Ви причепились до совкового маркування, є табличка - значить є щось, немає таблички - немає нічого. Зараз 21сторіччя, достатньо мати координати в телефоні щоб це був маршрут. Джипери на покатушках саме таке й використовують тепер, раніше так було по совковому - “фотка з точкою”.
  2. С- О-, неважливо яка власність… тут не про форму власності розмова (“Без бумажки - тьі букашка, а с бумажкой - человек”? не той час). Ви причепились до наземного маркування, мовляв маршрут на землі - не промарковано, значить в ОСМ також не повинно бути. С- О- дороги - також не промарковані.

Дороги С- О- мають свою трасу і існують? веломаршрут прокладено і він є? - Так
Дорогами можуть користуватись як мірилом якості/швидкості/доступності? Маршрутом можуть користуватись в якості прикладу/туристичних цікавинок etc? - Так
Тільки з дорогами ви за позначення, а з маршрутом ні. Хоча різниці між ними ніякої.

Якщо ви не згодні з трасуванням маршруту, маєте що запропонувати, знаєте кращі шляхи, цікавіші точки - контактуйте з людьми які то затіяли і викладуйте їм їх пропозиції.

КСС, та зрозумійте ви вже нарешті, що мова йде про різні сутності. В ОСМ відношенням route позначаються “Автошляхи/велошляхи/шляхи громадського транспорту”, ці шляхи мають свого оператора, який слідкує за дорожньою інфраструктурою і визначає правила пересування по ній. Саме тому в ОСМ існує така сутність як рут, бо це не просто пропозиція, а фактичний стан речей:

  1. Проїзд по сегментам такого шляху може бути платним чи вимагати якісь дозволи
  2. Оператор визначає правила пересування по сегментам такого шляху
  3. Оператор займається облаштуванням інфраструктури (ремонтом, маркуванням, прибиранням і т.п.)
  4. Оператор може мати свою внутрішню класифікацію.

Якби Ви придбали землю і збудували там свій оздоровчій маршрут, я б особисто вніс його в ОСМ. Проте Ви пропонуєте заносити в базу неіснуючі сутності (довільні пропозиції пересування в дорожньому графі). Що є абсурдним, адже варіантів таких пропозицій є надзвичайно багато:

Один екскурсовод водить туристів через цікавинки А, Б, В, Г, другий через Г, Б, А, В, третій ще інакше + в кафе по дорозі заводить

Та й врешті, що вам заважає прокласти маршрут навігатором через “цікавинки”. Веломаршрут прокладено і він є? - Так. Не довіряєте навігатору? - використовуйте чужі треки - для того є десятки спеціалізованих сайтів. А в ОСМ пропозиціям окремих людей місця нема - неможливо замапити безліч можливих варінатів субєктивного бачення світу.

Знову ви перекручуєте. Небуду повторювати те що писано-переписано вже.

Ви наполягаєте на тому що в ОСМ туристичні маршрути (вело, піші) мають бути позначені лише ті які промарковані на землі. Є десь в правилах ОСМ де таки написано? Що туристичний маршрут в ОСМ - то виключно промаркований на землі?
І виходить що в Україні не існує жодного такого маршруту. Ні пішого, ні вело? Ну окрім тих що є в Карпатах завдяки - http://stezhky.org.ua/ .
І по вашій логіці - туристичних стежок в Карпатах не існувало взагалі (і в ОСМ то вносити суворо заборонено!) поки люди з тої ініціативи не прибили пару дерев’ячок і пофарбували то кольоровою фарбою. Тобто наявні стежки, і уставлені маршрути підйому на гору до того були просто “чужими треками” які неможливо було скласти в якусь логічну послівдовність? А з дерев’яшками - то одразу стало видно?
І дайте будь ласка відповідь на просте і чітке питання. А що треба буде зробити з маршрутами карпастьких стежок в ОСМ коли “раптом” всі дерев’яшки на місцях пропадуть, їх не буде? Буде лише карта на сайті і все. Ці маршрути перестануть в мить бути туристичними? і з ОСМ треба їх буде видалити?

Маркування деколи може бути відсутнє (як у вже згаданих вище занедбаних О та С дорогах), проте обовязково має бути власник (держава чи приватний власник - лише власник, а не будь-хто, має право вигадувати номери для своїх обєктів).

В Україні на скільки мені відомо, дійсно немає жодного велошляху. Проте є піші шляхи в національних парках, де оператором виступає адміністрація цих парків. Яка дає їм назви, маркує, публікує, облаштовує, стягує гроші за користування. Саме цими властивостями відрізняється довільне поєднання сегментів дорожнього графу від офіційного варіанту оператора.

Думаю ви погодитесь, що не варто вносити в ОСМ вигадані автошляхи чи маршрути громадського транспорту. З пішими і велошляхами - така сама історія. Тому якщо промарковані силами stezhky.org.ua (які взяли на себе роль оператора) стежки раптом перестануть бути промаркованими, чим вони будуть відрізнятись від інших стежок? Нічим. Тоді за яким критерієм їх можна розрізнити і згрупувати? Просто на основі того, що хтось собі щось вигадав?

Допустимо, на гору йде 3 стежки. Одна з них входить у вигаданий кимось піший маршрут (різниці більше ніякої) Який сенс від такої дезінформації? Чому одна стежка відображається червоним, а 2 інші синім, якщо різниці ніякої?

Погоджуюсь з olehz, що достатньо того, що трек Вишиваного Шляху є на сайті цього проекту.
OSM - не місце для демонстрації власних треків чи популяризації сторонніх проектів якими б цікавими вони не були.