Czy wie ktoś która wersja OsmAnda była ostatnią dającą możliwość wyświetlenia wszystkich POI jak leci? Bardzo mi to potrzebne do zbierania danych, a teraz popsuli.
Popsuli tj. “ulepszyli” i uprościli wybór POI które są w pomarańczowych kółkach. Coś im nie wyszło i przy reorganizacji dialogów niektóre typy POI zniknęły.
Wczoraj napisałem maila do nich w tej sprawie.
Tak. Inną. Taką co nawiguje. Ale w sumie już nie czekam. Wyleczyłem się z nawigacji OSM. Niestety OSMAnd na zawsze pozostanie niszowym projektem.
Gdy używałem jeszcze Androida parokrotnie OSMAnd wysłał mnie w “krzaki”. Ja - byłem na to gotowy wiedząc czym jest OSMAnd. Normalny użytkownik po jednej takiej wycieczce wywaliłby aplikację z telefonu.
Dodatkowo - w OSMAnd brak aktualizowanych na bieżąco danych o natężeniu ruchu. Niby ktoś dłubie nad jakimś opentraffic.io ale idzie to jak po grudzie. Tzn od 2 lat nie zrobili chyba nic ;/
A nawet jakby to nagle zaczęło działać. I równie nagle wprowadzono obsługę Opentraffic do OSMAnd to i tak nic to nie da bo ten soft ma stanowczo za mało userów. A dane o ruchu bez użytkowników nie mają prawa być rzetelne. Z resztą - widać to tak naprawdę po Magic Earth.
Niby biorą dane o ruchu od TomToma ale albo te dane mają jakieś ogromne opóźnienie albo są zbyt nie dokładne. W porównaniu do Trafficu z Automapy - dane z ME są nic nie warte.
Podsumowując. Nie… już nie czekam na OSMAnd na IOS z nawigacją.
Gdyby Janosik dał traffic do opentraffic to byłoby coś. Pytanie jaki mogliby mieć w tym interes.
Pamiętaj, że taki google ma masę pieniędzy i masę leniwych konsumentów, którym się nie chce szukać dobrej nawigacji, lub nie
rozumieją, że są okradani z prywatności.
Mam nadzieję, że za każdym razem, gdy lądowałeś w krzakach, zrobiłeś stosowny update mapy i sytuacja się nie powtórzy.
Oczywiście, że poprawiałem. A co do okradania z prywatności. Dużo mniej obawiam się zbierania danych o prędkościach przez Google niż choćby możliwości obróbki obrazu z kamer przez służby. Cholera wie czy kamery na bramownicach Viatola nie “notują sobie” numerów rejestracyjnych każdego samochodu. Przejeżdżasz przez szlaban na lotnisku w Balicach, bam, numer rejestracyjny na bilecie.
W naszym pięknym kraju żadna ustawa nie reguluje zbierania danych z monitoringu.
Ostatnio korzystałem z wersji OsmAnda poniżej numerka 2.0. Obecnie zainstalowałem wersję 2.6.3 i zauważyłem pewien problem. Mianowicie we wersji <2.0 po włączeniu wtyczki “Mapy online” była możliwość ustawienia parametru “Min. zoom dla mapy wektorowej” pozwalającego na automatyczne przełączanie się mapy wektorowej na rastrową i odwrotnie w zależności o zoomu. W wersji 2.6.3 (a może i wcześniejszych) już tego nie ma. Bardzo mi tej funkcji brakuje, ktoś z kolegów wie co się stało? Chwilowa niedoróbka czy już tej funkcji nie będzie?
Dzień dobry.
Jestem tu nowy, ale OsmAnd używam od kilku lat (offline). Kiedyś zauważyłem, że przy oddalaniu szybko przestaje się wyświetlać zawartość mapy. Myślałem, że to przypadłość zmiany na nowszą wersję osmand, ale ostatnio szukając czegoś na mapie w pobliżu granicy okazało się, że starsza mapa Słowacji się wyświetla a nowsze Czech i Polski już nie. Myślę, że gdybym wgrał nowszą mapę Słowacji stanie się tak samo. Bez sensu byłoby więc szukać starszych map więc może jest możliwość wyświetlania przy większych oddaleniach?
Pozdrawiam.
PS. Coś się stało ze stroną openstreetmap.pl? Strona nie działa, “Przekroczono limit czasu połączenia”.
Posiadam OsmAnd na swoim telefonie lecz zakupiłem nowy i moje pytanie jak przenieść moje miejsca mam tam zapisanych sporo współrzędnych i z tąd moje pytanie jak je przenieść na nowy telefon.
Wejdź w ustawienia ogólne OsmAnda. Na dole powinien mieć pokazane ścieżkę folderu w którym przechowuje mapy i inne rzeczy. Domyślny plik z ulubionymi to favourites.gpx, skopiuj go sobie na nowy telefon.
Najczęściej to jest /storage/emulated/0/Android/data/net.osmand/files w przypadku pamięci wewnętrznej, analogicznie dla karty SD oprócz innej części przed /Android/.
Nie wiem, czy wbiłam się problemem w ten wątek, ale w razie czego administrator czuwa
Zmieniłam OsmAnd Free (2.5.4) na Plus (2.6.5), ściągnęłam nową mapę Polski (01.05.2017) i ikony na mapie wyświetlają się na białym tle, nie widać symbolu ikony. Styl mapy OsmAnd - taki sam mam w wersji free i tam ikony wyświetlają się OK. Czy problem tkwi w programie czy w wersji mapy?