De veel voorkomende tag “access=yes” geeft alle verkeer toegang tot een weg.
Zie: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:access
De combinatie van “access=yes” met “foot=yes” en/of “bicycle=yes” is waarschijnlijk bedoeld om de toegang tot voetgangers en/of fietsers te beperken maar heeft een averechts effect door de “yes” bij “access”.
Naar mijn idee zou in de combinatie juist de tag “acces=no” gebruikt moeten worden.
Als mijn mening juist is, wat moet en mag er dan gebeuren met de honderden “anders” getagde wegen, waarvan er alleen in Noord-Brabant momenteel meer dan 700 te vinden zijn? http://overpass-turbo.eu/s/kgR
Ik vraag me af of de tag “access=yes” überhaupt wel zinvol te gebruiken is.
Jan
Lijkt me niet - default toegang van alles is in principe ‘yes’ (we hebben het hier natuurlijk niet over het interieur van woningen of andere privégebouwen).
access=yes dus alleen voor uitzonderingscategorieën, bijvoorbeeld bestemmingsverkeer op een fietspad, maar dat is al anders geregeld: ‘vehicle=destination’
Jan, misschien kun je even kijken op onderstaande link.
De wegen hebben in de classificatie een standaard acces die door de routers (navigatie kaarten makers) wordt gebruikt
Alleen afwijkingen zullen moeten worden opgenomen in de tagging.
Ik heb hier niet zo lang geleden ook naar gekeken, maar het aantal tags wat daadwerkelijk in een foute toegang resulteert valt op zich mee (enkele tientallen per provincie).
Dat aantal is inderdaad gelukkig een stuk lager dan dat ik eerder vermoedde.
Maar is het zo dat bovenvermelde zoekopdracht een rooskleuriger beeld oplevert omdat het voorbijgaat aan mogelijke onjuistheden in andere highways zoals b.v. pedestrian en path?
Van deze zoekmaterie heb ik overigens weinig kaas gegeten, dus graag een seintje als ik dit verkeerd zie.
Jan