Нужна помощь по Бахмуту Донецкой области.

Хлопці повертаючись до питання супутникових знімків.

Тут як я і казав, таке діло, раніше все було добре, а ось вже десь с пів року просто жахіття якесь.
Знімки розмиті а від MapBox краще, но все одно не так як було і навіть не знаю як і бути.

Може підкажете шось?

Чомусь сервер Bing не видає гарних знімків Бахмута.
Можете поки що використати інший сервер. Там той же самий бінг, тільки з зеленуватим кольоровим фільтром.

tms[22]:http://1.maps.nlp.nokia.com/maptile/2.1/maptile/newest/satellite.day/{z}/{x}/{y}/256/png8?lg=RUS&app_id=SqE1xcSngCd3m4a1zEGb&token=r0sR1DzqDkS6sDnh902FWQ&xnlp=CL_JSMv2.5.0.3,SID_34725629-4FBE-4EA5-A2AB-52EA24DEA26F

Тобто я так розумію це посилання буде гарнішим?

Це посилання для супутникових знімків я так розумію?

Хлопці а взагалі то може таке бути, супутникові знімки бінг не дає на Бахмут виключно із за проведення АТО?

Так, це супутник. Тіж самі майкрософтовські знімки.
В джосм- фон- налаштування фону - “+tms”
В перший рядок вставити

http://1.maps.nlp.nokia.com/maptile/2.1/maptile/newest/satellite.day/{z}/{x}/{y}/256/png8?lg=RUS&app_id=SqE1xcSngCd3m4a1zEGb&token=r0sR1DzqDkS6sDnh902FWQ&xnlp=CL_JSMv2.5.0.3,SID_34725629-4FBE-4EA5-A2AB-52EA24DEA26F

В другий

22

В четвертий

назва

Навряд чи це пов`язано з АТО.

Ну це вже хоть щось.
А щє кращих супутникових знімків нема?
Просто ранише було щє краще…

Може щось я з JOSM зробив.

Краще нема ні в кого у нас простих осмерів. Ні в гугла, ні в яндекса знімки конкретно Бахмута не набагато кращі.

Краще є тільки у цих “редиска-нехороший человек”

А є можливість того що перший сервер бінгу запрацює? Ну щоб так як раніше?
Може на першому сервері посилання змінилось чи ще щось. Таке можливо взагалі?

Гарні знімки починаються південніше Бахмута.

Можливо ті гарні знімки що ви бачили раніше, були не в Бахмуті, або то був не бінг, а щось інше, може то є просто субективна думка, що десь колись було гарно, а зараз не так ? :wink:

Добре нехай хоть так.
Дуже дякую за допомогу.
Як зроблю маршрути дам знати.

Ще раз дякую вам.

Хлопці ще питання!
А як налаштувати зміщення? Точнише як налаштувати я знаю, а наскільки змінювати? По знімкам роблю, виходе, а потим іду далі і окремі будинки не співпадають з знімками. Є якийсь золотий стандарт?

Для того, щоб оцінити наскільки треба посунути знімок (а вже по ньому підлаштувати інші об’єкти) використовуються GPS-треки, треки бігунів та велосипедистів від Strava та й таке інше. Докладно - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Using_Imagery

Добре зараз спробую.
Дякую.

Особисто я, вважаючи на те, що в мене gps приймач в телефоні ніякий, виходив до чогось значимого в центрі міста і наматував кіл двадцять біля такого обьекта. Тому можете піти, наприклад до Бахмутського СІЗО (він як раз приблизно в географічному центрі міста) … жартую :wink: , до розворотнього кола перед залізничним вокзалом і записати трек обійшовши це коло декілька разів по бордюру. А потім в джосмі вже змістити фон бінга згідно імпортованого треку.

Для того щоб треки гарно писались - треба катати ровером чи на машині. І бажано не по колу, а по прямих вулицях, так щоб вони утворили чіткі перехрестя. Потрібно записати по кілька треків для кожної вулиці для кожного напрямку (взад та вперед). Якщо ходити пішки, то треба виставляти інтервал запису не менше 5 секунд та рухатись якомога швидше вздовж вулиці.

Так і є. Катаю на велосипеді. Але з джитером в ±5-15м треба взад-вперед зробити разів 10 :slight_smile:

Добре спробую!

Хлопці ну написав я GPX трек и таке вийшло, просто жах.
Може у когось вже є готовоі значення? Ну не можу я зробити це як треба.

Одного треку, звісно, замало. Треба катати треки постійно і заливати їх в ОСМ.
(було б непогано подивитись на ваш трек)

Зараз в Бахмуті вже присутня достатня кількість треків, для того щоб визначитись зі зміщенням знімків.

На цьому скріншоті треки поверх знімків від Mapbox. Тут видно що знімок складається з двох різних (темна смуга праворуч - вже інший знімок). Швидко переглянувши, можу сказати що знімки прив’язані майже ідеально. Правда на південь в приватному секторі є розбіжності між знімками на межі склеювання. Але там і недостатньо треків.

Вивід: використовувати Mapbox так як є - без зміщення; всі об’єкти підлаштувати саме під цей знімок, але бути уважним на межі склеювання знімків

Друзі перевірте будь ласка будинки вулиці та стежинки вдовж вулици Незалежності на зміщення по знімкам Bing.
Я начепто все роблю як треба, але є сумніви.

Щоб багато не писати виправив так, як мені здається правильним згідно знімків, вікі та свого скромного досвіду.
https://www.openstreetmap.org/changeset/43591526#map=19/48.58240/38.00630&layers=N

У назв дерев інший тег
Давати назви в тег name=* по типу “пішохідний перехід”, “вхід”, “територія” ітд зовсім не потрібно. Теги

highway=footway

footway=crossing
highway=footway

barrier=entrance
bicycle=yes
foot=yes

landuse=industrial

і так це роблять.
Взагалі тег name=* призначений для *власних * назв, а не для того щоб назвати парковку позначену amenity=parking парковкою.

Послання для переселенців взагалі переніс в нотатки . Там йому місце.