Записані треки, окремо по кожному маршруту, бажано з waypoint на місті зупинок, завантажити на сайт OSM та поділитись тут посиланням на них.
Взагалі, процес додавання маршрутів громадського транспорту виглядає наступним чином:
створюються два окремих зв’язки для кожного напрямку маршруту А->В та В->А до яких додаються зупинки в порядку їх слідування, а потім відрізки шляхів, так само в порядку їх слідування від початку до кінця напрямку маршруту; для цих зв’зяків зазначаються відповідні теґи from=місце початку маршруту та to=місце закінчення маршруту та додаються інші потрібні теґи.
Потім ці два маршруи об’єднуються у майстер-зв’язок
Все це краще робити в JOSM там є відповідні заготовки та навіть втулки, що спрощують роботу
В JOSM в переліку стандартних шарів вже є супутникові знімки Mapbox, такщо додаткових дій, крім їх активації (у разі потреби), робити не треба.
В ОсмАнд також є можливість підключити ваш власний шар (Mapbox) у якості фонового зображення або оверлею. Для цього потрібно на основному екрані тицнути на значок земної кулі (лівий верхній кут), обрати пунтк меню “Map source…” → “Define/Edit…”
замість mapbox.streets або style_name вам потрібно підставити назву стилю/шару user_name - ваш логін в Mapbox Studio або mapbox, якщо ви збираєтесь використовуати типові шари; назви шарів мапи можна взяти тут - https://www.mapbox.com/maps/
Так для супутникових знімків посилання буде мати вигляд
Хлопці повертаючись до питання супутникових знімків.
Тут як я і казав, таке діло, раніше все було добре, а ось вже десь с пів року просто жахіття якесь.
Знімки розмиті а від MapBox краще, но все одно не так як було і навіть не знаю як і бути.
Чомусь сервер Bing не видає гарних знімків Бахмута.
Можете поки що використати інший сервер. Там той же самий бінг, тільки з зеленуватим кольоровим фільтром.
А є можливість того що перший сервер бінгу запрацює? Ну щоб так як раніше?
Може на першому сервері посилання змінилось чи ще щось. Таке можливо взагалі?
Можливо ті гарні знімки що ви бачили раніше, були не в Бахмуті, або то був не бінг, а щось інше, може то є просто субективна думка, що десь колись було гарно, а зараз не так ?
Хлопці ще питання!
А як налаштувати зміщення? Точнише як налаштувати я знаю, а наскільки змінювати? По знімкам роблю, виходе, а потим іду далі і окремі будинки не співпадають з знімками. Є якийсь золотий стандарт?
Для того, щоб оцінити наскільки треба посунути знімок (а вже по ньому підлаштувати інші об’єкти) використовуються GPS-треки, треки бігунів та велосипедистів від Strava та й таке інше. Докладно - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Using_Imagery
Особисто я, вважаючи на те, що в мене gps приймач в телефоні ніякий, виходив до чогось значимого в центрі міста і наматував кіл двадцять біля такого обьекта. Тому можете піти, наприклад до Бахмутського СІЗО (він як раз приблизно в географічному центрі міста) … жартую , до розворотнього кола перед залізничним вокзалом і записати трек обійшовши це коло декілька разів по бордюру. А потім в джосмі вже змістити фон бінга згідно імпортованого треку.
Для того щоб треки гарно писались - треба катати ровером чи на машині. І бажано не по колу, а по прямих вулицях, так щоб вони утворили чіткі перехрестя. Потрібно записати по кілька треків для кожної вулиці для кожного напрямку (взад та вперед). Якщо ходити пішки, то треба виставляти інтервал запису не менше 5 секунд та рухатись якомога швидше вздовж вулиці.
Одного треку, звісно, замало. Треба катати треки постійно і заливати їх в ОСМ.
(було б непогано подивитись на ваш трек)
Зараз в Бахмуті вже присутня достатня кількість треків, для того щоб визначитись зі зміщенням знімків.
На цьому скріншоті треки поверх знімків від Mapbox. Тут видно що знімок складається з двох різних (темна смуга праворуч - вже інший знімок). Швидко переглянувши, можу сказати що знімки прив’язані майже ідеально. Правда на південь в приватному секторі є розбіжності між знімками на межі склеювання. Але там і недостатньо треків.
Вивід: використовувати Mapbox так як є - без зміщення; всі об’єкти підлаштувати саме під цей знімок, але бути уважним на межі склеювання знімків
Друзі перевірте будь ласка будинки вулиці та стежинки вдовж вулици Незалежності на зміщення по знімкам Bing.
Я начепто все роблю як треба, але є сумніви.