Vóór (OFM v05-11-2016) en ná correctie (Map van vandaag):
Ik zie nu pas dat er zowel minder als méér water is na correctie.
Voorbehoud:
In 23 Changesets zijn - vrijwel - uitsluitend JOSM validatie correcties uitgevoerd.
Source: “JOSM validation”.
Slechts af en toe is vergeleken met CycloMedia.
Maar er is geen controle gedaan op de juistheid van landuse, natural.
Zijn dit inderdaad nog landbouwgronden?
Is dit inderdaad een boomgaard?
Ligt hier water? Of niet?
Is dit een brug? Of een ‘culvert’? Of gewoon gras? In ieder geval heb ik water onder gras verwijderd, omdat JOSM dit ziet als een duplicate (source: 3dShapes).
Te weinig gecorrigeerd is het niet aansluiten en/of overlappen van {landuse=grass} en {natural=water}.
In principe (…) wordt water bovenop grass goed gerenderd (assumption: water ligt boven grass).
Mits de area’s gesloten zijn, maar zelfs van een “U-vormige-not closed-area” (om meer water toe te voegen) heb ik voorbeelden gezien die toch goed worden gerenderd.
Ook Osmose ziet “vooruitgang” maar is nog allerminst tevreden:
En ik mag - als ik dat zou willen - gewoon verder gaan waar ik gisteravond na vier uur ben opgehouden.
Nu “Self-crossing ways”, die kende ik nog niet:
De situatie in Krimpenerwaard was weliswaar behoorlijk “slordig” (zeker omdat de meeste fouten met JOSM zijn gemaakt en dus niet gevalideerd), maar ook volstrekt normaal en typerend voor de gemiddelde kwaliteit van OSM.
Voorbeelden:
Bleiswijk, OFM vs. eigen Map.
Quick and Dirty opgelost door de renderer:
-
landuse=greenhouse | landuse=greenhouse_horticulture {set landuse=farmland}
Immers: kassen worden gezien (assumption) als building en een building wordt altijd boven water gerenderd. Dus veranderen in landuse en probleem is - voor mij - opgelost.
Ameland, Oerd Blinkert: OFM v15-10-2016 (vóór correcties) vs. eigen Map (ná correcties).
Onjuiste multipolygon, simple area’s niet opgenomen in een multipolygon.
Helaas wordt hier op dit forum de mening geventileerd dat multipolygonen alleen nut hebben om “gaten in area’s” te kunnen maken.
Vergeten wordt dat de zware renderers (openstreetmap.org) prima in staat zijn om te bepalen of een area binnen een andere area ligt (en dus moet worden gerenderd als “inner”).
Maar eenvoudige renderers (Garmin kaarten m.b.v. mkgmap) kunnen dat niet.
Zie Ameland waar complete simple area’s niet worden gerenderd! Wat dan weer het gevolg was van een wel aanwezige outer multipolygon, maar waarin de “inners” ontbraken.
Beide voorbeelden werden, worden op openstreetmap.org wél correct gerenderd.