A mnie zastanawia jakim cudem część z nich w ogóle jest jeszcze widoczna na taginfo. Komu przeszkadza wykonanie zmian masowych dla jednoznacznych przykładów i czemu nie zamienić np.
amenity=shop na shop=yes
amenity=hotel na tourism=hotel
A czy ktoś jeszcze to OSM rozumie?
Czy cokolwiek tu może jeszcze zdziwić?
Czy np. duża ilość wystąpień na taginfo nie powinna wymusić dodania tagu do rozwijanej listy w edytorach?
Czy nie można np. ustalić czy przejście przez jezdnię ma być obiektem liniowym czy punktowym, bo iD sobie a JOSM sobie i potem walidadory burczą?
Czy twórcy ze sobą rozmawiają aby nie rozbić dualizmów?
Czy trzeba natłuc miliony obiektów aby dopiero wtedy tag stał się przestarzały?
Jak pozmieniałem shop=pharmacy na amenity=pharmacy, od razu miałem interwencję z pytaniem, czy pouzgadniałem to z lokalnymi środowiskami… Ale zmian mi nie wycofali.
Mamy problem na Wiki. Zaczyna nam ktoś zmieniać kategoryzacje pod międzynarodowe potrzeby bez znajomości języka polskiego.
Ja miałem zamiar przetłumaczyć większość brakujących i ważnych stron, oraz stworzyć nową strukturę kategorii operując polskimi nazwami. Ale chyba nic z tego, bo nie mam zamiaru z kimkolwiek walczyć. Wystarczy mi krytyka za spolszczenie szablonów i dodanie u góry polskich odpowiedników.