Muszę zwrócić honor dziabadusze. Sprawdziłem jak to jest z tymi wyświetlaczami i faktycznie na jednym typie wyświetlaczy nie ma atrybucji, a na reszcie już jest. Można by im w taki razie przesłać jakieś drobne przypomnienie o atrybucji, bo sytuacja się powtarza w kilku autobusach.
Lasy Państwowe wykorzystują mapę OSM w swojej aplikacji do zakupu drewna “Portal Leśno-Drzewny”. Dostęp do aplikacji jest tylko dla zakładów przerabiających drewno i tylko dla zarejestrowanych podmiotów w Nadleśnictwach. Podaję link do prezentacji tej aplikacji i tam można zobaczyć jak tam jest prezentowana mapa OSM http://drewno.zilp.lasy.gov.pl/drewno/pomoc_folder/Lokalizacja%20jednolitych%20jednostek%20produkcji_klient.pdf.
Nie zauważyłem atrybucji OSM.
Jest tylko stopka “Zakład Informatyki Lasów Państwowych 2007-2016 ver 2016-10-27”
Można by im zwrócić uwagę o dodaniu atrybucji.
Fajnie, że Lasy mają mapkę która zaznajamia ich z OSM. Być może można by ich namówić na edycje bezpośrednio w OSM? Nie mówię o tych punktach przeróbki, których portal dotyczy, ale samych lasów. Są przecież w posiadaniu bardzo dokładnych map gdzie jak by tylko chcieli mogli by obszary lasów uzupełniać o aktualną wiedzę z terenu nawet co do gatunku drzew tam rosnących.
Nie ma tam warstwy UMP, stąd moje pytanie, co od nich biorą.
Szukałem, co to może być i nic nie znalazłem. Drogi są z OSM lub z bazy gminnej, adresy z CODGIK.
Tylko u mnie mapa robi dziwne rzeczy przy próbie przesuwania?
To trochę wygląda, jakby pobrali kilkadziesiąt konkretnych kafelków i zrobili z tego obrazek…