Yanosik i OpenStreetMap

Mi to wygląda na szukanie problemu na siłę. Nie lepiej tę energię wykorzystać na mapowanie?

Wbrew pozorom, niekoniecznie. Gdyby się udało skłonić Neptis do uaktualniania danych o ograniczeniach, to zyskamy więcej danych, niż wszyscy tu dyskutujący byliby w stanie wprowadzić ręcznie, gdyby zamiast tu dyskutować, mapowali (pomijam importy) :wink:

Jak wiesz, zarząd doszedł do wniosku, że Yanosik nie łamał licencji wyświetlając dane z OSM. O ile wiadomo publikowane dane nie były połączeniem obydwu baz.

Żeby nie budzić wątpliwości wyłączączyli pokazywanie ograniczeń prędkości z OSM. Myślę, że równie dobrze mogliby nadal je wyświetlać bo w kwestii niebudzenia wątpliwości zawsze znajdzię sie pogrupa z teorią, według której jest okradana, a jakąkolwiek akcję uzna za przyznanie się do winy. Mam nadzieję, że Yanosik i inne firmy korzystające z OSM zgodnie z licencją nie będą na to zwracać uwagi, bo to nie zniknie bez względu na to co zrobią.

Telenav tak właśnie robi. Bardzo się angażują w poprawę OSM, akurat w USA.
Zapewne januszowy (yanuszowy? :smiley: ) zarząd Yanosika uważa te dane za ich największy kapitał i dlatego nie chce się nim dzielić. Tak więc proszę Olgę o dojście do ich rozumu.

Nie można danych o prędkościach z Yanosika umieszczać masowo w OSM, bo to są dane niedokładne, pochodzące od anonimowych użytkowników i pozbawione kontekstu (np. remont). Mogą być użyte tylko jako pomoc w mapowaniu.

I tak też robi Telenav. Oprócz innych akcji mapowania jakie prowadzą udostępnili mapkę pokazującą ślady niepasujące do żadnej drogi, dzięki czemu lokalni edytorzy mogą je wyłapać.

http://www.dobreprogramy.pl/Yanosik-to-teraz-dobra-nawigacja-z-wygodniejsza-mapa-i-informacjami-o-korkach,News,78664.html

Dobrze rozumiem, że punkty te zostały wprowadzone do OSM?

Tak z innej beczki - to nic tak nie wk…a w apkach androidowych jak brak możliwości wykupienia wersji “bez reklam” - dlatego nawet nie będę próbował “bawić” się w testy “reklamowsika” :slight_smile:

Nic mnie tak nie irytuje, jak narzekanie na coś, co jest za darmo.
Mnie reklamy nie przeszkadzają - nie wiem, może mam jakąś inną wersję tej aplikacji? Taką, gdzie owe reklamy sprowadzają się tylko do wąskiego paska u góry ekranu?

Kolega marcoos69 w mojej opinii wcale nie narzekał na darmową wersję tylko, że on wolał by widzieć wersję płatną pozbawioną pewnych w jego ocenie niekoniecznych dodatków w postaci reklam. Pomijając ten fakt IMHO słowo darmo jest tu pewnym nadużyciem i powinieneś użyć go w cudzysłowie, gdyż w zamian za korzystanie z aplikacji Janosik zbiera dane o dokładnym położeniu użytkowników czyli już tak całkiem za darmo to ta aplikacja nie jest.

Witam.
Na Fordońskiej 264 w Bydgoszczy nie ma już salonu BMW. Jest przeniesiony na ulicę Toruńską.
W lokalizacji Fordońska 264 pojawiają się na Yanosiku dwie ikonki BMW.
Czy jest możliwość usunięcia ikon BMW z tej lokalizacji? Obecnie jest to obiekt w przebudowie i będzie tam salon Volkswagena.

Cześć. Dzięki za informację, nanieśliśmy już zmiany, teraz powinno się wyświetlać wszystko prawidłowo.
Pozdrawiam

Czy Yanosik wspiera tag addr:place w znajdowaniu adresów?

Oczywiście, że tak. Prawie od samego początku ich przygody z OSM.

Swoją drogą, ten artykuł na wiki jest jakiś mętny…

Oki, uzupełniam więc tabelkę, która póki co wisi na angielskiej wersji tej strony. Niestety nie udało mi się sprowokować dyskusji na temat wsparcia tego tagu na liście talk, a wielu jest wciąż w lesie - chociażby maps.me.
Artykuł jest mętny, bo jest częściowo tłumaczeniem z angielskiej wersji skupiającej się na rosyjskich aspektach, gdzie widocznie wszystko może wyznaczać adresację, nie tylko ulice i wsie. Możesz go rozjaśnić :wink: i dodać treść którą kiedyś napisałeś na forum.

Mam prośbę do ludzi z Yanosika. Wiem, że używają oni http://remonty.openstreetmap.pl/remonty/ . Zostało po tym bardzo dużo uwag na mapie, które należałoby zamknąć, bo remonty się skończyły. W JOSM-ie można je bardzo łatwo wyszukać (plik → wyszukaj uwagi → “remonty”). Wypadałoby je pozamykać. Łatwo też oczywiście spojrzeć na historię obiektu. I tu też uwaga, żeby wydzielony przez highway=constructon kawałek scalić potem z resztą drogi po zdjęciu tego tagu, jeśli inne tagi się nie różnią.

Myślałam, że po zmianie w panelu statusu na zamknięty na mapie uwaga się również rozwiązuje. Teraz widzę że nie…
Zaraz to posprzątamy. A co do łączenia to staramy się tego pilnować, chociaż czasami może coś umknąć. Poprawimy się :slight_smile:

Potencjalnie dałoby się tak zrobić, zwłaszcza jeśli uwaga nie ma nowych komentarzy, spojrzę na to czy API osm pozwala to łatwo zrobić.

Teraz stronka remontowa w ogóle nie działa… :frowning:

To pewnie z tego samego powodu, co openstreetmap.pl/users.
Wczoraj dostałem takiego maila od balrog-kun: