Нажаль немає зараз роутера який прокладає марщрут через пустоту площ (нелінейні об’єкти)
Назріло питання, яке давно мучило але зараз є “виробнича необхідність”.
У нас на Поліссі через бездіяльність всілякого роду “колгоспів” - поля які не оброблюються травалий час починають заростати деревами, особливо це помітно в “прикордонних” районах з лісом. І це вже не поле, бо є берези які 4-5 метри, але ще й не ліс бо до лісу їм рости й рости. Це виходить така “сходинка” між полем і лісом. Такого молодого лісу дуже і дуже багато і він росте неоднорідно.
Як його мапити? Чи не мапити взагалі, а мапити тільки 100% ліс і 100% поле, а що посередині то пустота?
Якщо я правильно розумію - ліс позначається як wood (що окрім усього можна розглядати як деревина), відповідно де є зарослі дерев які уже не переораєш і які достатньо щільні (машина між них ще може влізти, а от для того щоб розминутися двом габаритним слід уже шукати місце) я їх так і позначаю wood. Це мій варіант.
В іншому випадку зарослі, що ще не є достатньо великими, але уже відрізняються від трав та поля - позначаю як чагарники.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Forest
Зокрема, там говориться про те, що ліс може бути двох видів: перший - той, що обслуговується лісниками, другий - “дикий”, що є просто територією з деревами.
ну от якраз там термінологія що wood - це дикорослий ліс, або праліс. Який сам валиться, сам росте, сам садиться. А от forest то коли його ростуть, садять і рубають. Але в обох випадках то “дорослий” ліс. А тут таке що за дві хвилини вигорає під нуль від “звичайної” поліської пожежі. Дорослий ліс від такої не вигорає, бо там листя зазвичай вище 2-3 метрів і низова пожежа не дістає.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:natural%3Dwood
Чим не підходить перший варіант? Тобто: wood використовується для позначення будь-якої території, вкритої деревами.
Воно то наче й підходить, але це всеодно розуміється під людським поняттям - ліс. А він не ліс, а якесь таке… Тим-паче що такі масиви не дуже великі, тут більш по логіці підійде якийсь tree_group.
Взагалі мені дуже подобається генштабівське маркування наприклад:
- Поросль леса, лесные питомники и молодые посадки леса высотой до 4 м (2—средняя высота деревьев в метрах)
- 1) Редкие леса (редколесье) 2) редкий низкорослые леса
просто ідеально підходить, але в OSM такого тегу або немає, або він не широковикористовується.
PS Дивно що от цю класифікацію генштабу не перейняли в OSM.
А как правильно мапить полосу для общественного транспорта?
В Вики написано lanes:psv=
А стиль “Lane and road attributes” отображает только psv:lanes=
Різниця в тому, що lanes:psv зазначає кількість смуг для громадського транспорту, а psv:lanes - де саме ці смуги знаходяться, що й показує стиль.
Не зовсім зрозумів.
Як в даному випадку позначити, що прямо тільки для громадського транспорту?
https://yandex.ua/maps/141/dnipropetrovsk/?ll=35.011770%2C48.487408&z=15&l=stv%2Csta&panorama%5Bpoint%5D=35.048882%2C48.468614&panorama%5Bdirection%5D=315.193150%2C-3.427559&panorama%5Bspan%5D=130.000000%2C55.994792
Предыстория: Участник Pilot777 поудалял множество точек POI. На вопрос почему он это сделал последовал следующий диалог:
[Pilot777] Была метка как “точка” , а не почта
[me] А чем точка плоха?
[Pilot777] Так точка это точка, а здание с меткой почта это совсем другое
[me] Если точка почты находится внутри здания, это значит, что часть здания принадлежит почте. По-моему, логично.
[Pilot777] а вы представьте таких точек штук 20 на одном маленьком здании) Лучше тогда точку, в таком случае прикрепить к линии здания, а не во внутрь
Так как же правильно мапить?
Неужели следует не вносить организацию, находящуюся внутри здания только потому, что их отображение не помещается на карте?
Я роблю так:
- якщо поі(наприклад пошта) має окремий вхід - ставити точку на контурі в місці входу
- якщо поі(наприклад магазини в торгових центрах) не має окремого входу - ставити точку всередині будівлі в орієнтовному її місцезнаходженні
- якщо поі займає всю будівлю - ставити теги поі на будівлю + точку entrance=main в місці входу
Для особливо прискіпливих/вимогливих можна прочитати про indoor-мапінг, з його використанням можна мапити будівлі (торговельні центри) по-поверхово.
dudka прав. Добавлю, что я ставлю точку пои всё равно не на контуре, а внутри, а вход, если особенно хорошее настроение, отмечаю отдельной точкой. На контур я ставлю точку только тогда, когда сам объект физически находится на контуре (например, висящий на стене банкомат или телефонная будка).
Рисовать на стене только потому, что “в полигон не помещается” - глупость какая-то. Есть фильтры. Есть поиск. Есть настройки рендера, в конце концов.
Что делать с любителями русских названий в “днр/лнр”? Вообще странный юзер, 10-15 последних правок у него непонятные. Откатите кто-нибудь.
https://www.openstreetmap.org/changeset/42670028#map=8/47.889/38.616
Відкотив зміни назв з останніх правок.
Привіт…
Я дуже перепрошую що не по темі, але я ніяк не можу створити питання в темі яку я створив…
Люди підкажіть будь ласка як витягнути з апі всі будівлі (координати) на певній території де є wheelchair property?..
я пишу такий запит
http://api.openstreetmap.org/api/0.6/relations/search?type=wheelchair&value=yes&bbox=24.7292,48.9336,24.7620,48.946&bbox=24.73014,48.93811,24.74698,48.94459
він дуже довго обробляється і видає взагалі всі об`єкти з wheelchair
А мені потрібно лиш на певній території…
Допоможіть будь ласка…
Ось готовий запит плюс-мінус по вашим координатам: http://overpass-turbo.eu/s/j7P
Тут детальніше про можливості overpass: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Overpass_API/Overpass_QL
@Dudka щиро дякую!
Це те що потрібно, але як мені зробити цей самий запит через API?
мені потрібен урл типу:
http://api.openstreetmap.org/api/0.6/trackpoints?bbox=22.73897,48.94362,24.74318,48.94515&wheelchair=yes
по якому я можу стукатись і в JSON отримати масив координат точок…
?
в POSTMAN наприкладююю