у Вашего знакомого неточная информация: ехали двумя группами, но навстречу друг другу: из Ужгорода и из Харькова. понятно что разными маршрутами! а встретились в Киеве )
маршрут удалил
у Вашего знакомого неточная информация: ехали двумя группами, но навстречу друг другу: из Ужгорода и из Харькова. понятно что разными маршрутами! а встретились в Киеве )
маршрут удалил
Ніхто нічого не вигадує. Велосипедні маршрути - НЕ МАЮТЬ сполучати точки А і Б по найкоротшому шляху. Те що ви так вважаєте це суто ваша особиста справа.
Ви мабуть ніколи не катались на велосипеді. В Києві наприклад щоб цікаво проїхатись треба разів з чотири на великі бугри піднятись - це щоб було цікаво їхати і цікаво бачити що навкруги коїться, хоча можна було проїхати в ту ж точку по долинам рік і піднятись лише раз. Диваки? Можливо, тільки це їх особистий вибір. Не ваш для них.
Взагалі я притримуюсь політики що все що може бути нанесено - має бути нанесено.
І повертаючись до маршрутів. Є такий ПІШИЙ (О Боже, люди просто ходять пішки по лісу для задоволення і повертаються в ту ж точку) маршрут - Архімедка в Пущанському лісі. Він ніяк і ніде по місцевості не позначений. Інформації з картами в мережі з ним практично немає, але на сленгу велосепедистів він доволі часто лунає. Дізнався я про нього саме через ОСМ. Тому будь який маршрут, навіть найпростіший - має бути в ОСМ. Архімедка . І якщо ви подивитесь на теплову карту страва - то побачите що він досить популярний, хоча НІДЕ крім ОСМ ніяких позначеннь немає. Соупадєніє? Недумау.
http://labs.strava.com/heatmap/#13/30.39376/50.55854/blue/both
А тепер щодо самого вишиваного шляху. Не всі будуть їхати з самого Ужгорода в Хакрів, але на окремих ділянках цього маршруту проїхатись - чому б і ні?
а от і зря, він має право бути на ОСМ
Найкоротший / Найкоротший з проміжними точками
Навіщо тримати в БД тисячі сегментів, якщо достатньо кількох точок. Організатори Вишиваного Шляху вирішили прокласти його через Воловецький перевал, водоспад Кам’янка, залишки фортеці Тустань, хоча з таким самим успіхом можна було б замість Камянки заїхати на скелі Довбуша, а замість Тустані на скелі в Ямельницю, або на залишки недобудованої ГЕС, або на водоспад Лазний, або на Гуркало, або спуститись в Трускавець прямо з Тустані через ліс, а не їхати через Східницю - одним словом лише на такій короткій ділянці є десятки комбінацій, якщо брати лише відомі атракції. Чим маршрут запропонований організаторами Вишиваного Шляху кращий за ті, що запропонував я? Ви уявляєте скільки маршрутів можна зкомбінувати в межах 20, 50 … 2000км? Порахуйте - будемо їх усі заносити в ОСМ?
Як виправити, якщо з нас ніхто не брав в тому участь, а організатори ігнорують мої листи? Та й повторюсь, на відміну від річки, якийсь тріп-репорт не має ніякої цінності для орієнтації. Не існує жодного вказівника чи маркера.
Мета ОСМ не популяризація велоруху, для того існують інші спеціалізовані сайти (наприклад згадана вами Strava), які можуть використовувати мапу ОСМ
В Європі нанесено маршрути, які мають офіційний статус (по аналогії з нашими автомобільними трасами). Вони мають маркування і відповідну інфраструктуру (велодоріжки, кемпінги, знаки) - нічого подібного у нас немає, так що уся ваша істерика суперечить принципу Ground truth.
Все що може бути нанесено - має бути нанесено? Не знаю про що ви говорите, але повторюсь, одних тільки маршрутів згідно комбінаторики існує більше ніж атомів у всесвіті. Вас це не бентежить?
Я сам часто катаю на велосипеді чи вибираюсь пішки в гори. І саме тому я не бачу сенсу тримати в ОСМ маршрути чужих подорежей. Не знаю що там у вас за Архімедка в Пущанському лісі, але якщо стоїть питання проаналізувати популярність одніє зі стежки - аналізуйте. Але при чому тут ОСМ?
та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )
Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.
Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).
Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.
Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.
Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.
І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер
От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?
В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.
Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)
Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.
Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?
До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.
Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ
Я бачу вам пече тільки по Львів.обл? видаляєте тільки з неї якщо вам так мозолить око.
Всі аргументи були вище.
KSS, усі ваші “аргументи” суперечать приципу ground truth. І це ніяк не залежить від області, тому повторюсь:
KSS, МЕНІ НАБРИДЛО ПОВТОРЮВАТИ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ. ПРОЧИТАЙТЕ УВАЖНО, ЩО НАПИСАНО ВИЩЕ!
виділю тезово:
PS у вас подвійні стандарти щодо промаркованості
Ок, давай на прикладах:
А1. Маршрут громадського траспорту:
А2. Пропонований маршрут Васі аби обійти усі церкви в місті:
Б1. Офіційний туристичний маршрут
Б2. Пропонований туристичний маршрут Васі
KSS, тепер питання. Що з переліченого вносити в ОСМ, а що ні? І за якими критеріями?
А1 - регулярний маршрут який має користь і для інших людей, вносимо
А2 - нерегулярний, одиночний маршрут для однієї особи якій потрібно дістатись з точки А в точку Б. Не є маршрутом, не несе ніякого наватаження і ніяких цілей окрім перевезення тушки В з точки А в точку Б. По факту індивідуальний роутінг без претензій на будь що крім особистих цілей. Не наносимо
Б1 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і.
Б2 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і., не є індивідуальним роутінгом перенесення тулуба В з точки А в точку Б. Має пропагандиські цілі (туристічні, об’єднувальні) величина і успішність то діло 10те.
Різниця між Б1 і Б2.
Як бачимо по 3м пунктам фундаментально - вони однакові.
PS я коли йду в ліс чи болото на розвідку, чи просто від немачогоробити - я пишу трек і вношу стежки/дороги в ОСМ, але я НЕ пропагую це як туристичний маршрут, це Я, лиш раз, сам для себе , в своїх цілях пішов в ліс/болото.
Або маючи якусь пішу прогулянку по місту, я сам для себе шукаю найкоротший/найпідходящий шлях з точки А в точку Б через openrouteservice і бачу по цьому шляху лише те що САМ хочу бачити, НІКОМУ не нав’язуючи своєї думки, бо це лише моє бажання.
Людина чи група людей могли прокласти точно такий маршрут як і я, але з метою популяризації чогось і працювати в тому напрямку - і тоді це вже маршрут який треба в ОСМ.
Мій точнотакий же маршрут - не треба в ОСМ
Групи людей які хочуть його популяризувати - треба в ОСМ.
КСС, дозволь тобі нагадати, що ОСМ - це опис реальноіснуючого стану речей на місцевості, а не місце для реклами чи популяризації будь-чого. А за твоєю логікою треба вносити все, абсолютно все, будь-які вигадки і комбінації пропозицій, адже:
А2 - пропагує прийняти Бога в серце і духовне очищення - будемо тепер наносити маршрути кожної хресної ходи?
Б2 - пропагує ЗОЖ - бедемо наносити усі треки з ЗОЖних сайтів?
…
Я2 - пропагує легалізувати проституцію (маршрут як обійти усі стрипклуби міста за 24 години) - і це будемо вносити?
Загалом, я видаляю той маршрут, як такий, що суперечить принципам ОСМ. А ти можеш вигадувати і рекламувати потенційні маршрути для оздоровлення і в інших місьцях.
як ви розділяєте реальноіснуючий від нереальноіснуючого стану речей на місцевості?
Незабудьте знести ще й POI які вам не подобаються, так під гарячу руку. Щоб Україна була ще більшою білою плямою.
http://edward17.github.io/LayersCollection/#map=8/51.92394/6.47095&layers=1062 Уявляю ці стовпчики на дорозі з промаркуванням кожного маршруту… такі метрів на 10 заввишки Бо кожен непромаркований маршрут - не маршрут. Правильно? Доріг С- і О- в Україні - НЕМАЄ. Вони непромарковані. Це вигадка
PS Якщо ви хотіли видалити цей маршрут, видалили б одразу, для чого ці псевдо-обговорення на форумі?
KKS, зайдіть подивіться як у сусідів роблять веломаршрути http://projekt.greenvelo.pl/ - це будівництво інфраструктури і державна підтримка, а не просто хтось собі щось вигадав і назвав то веломаршрутом
Та й відносно С- та О- доріг ви знову не праві. Це державна власність, яка має має свою класифікацію (так само як КОАТУУ для населених пунктів). Ці дороги реально існують на місцевості, а не лише по документах чи у вигляді пропозиції від дяді Васі
Дороги С- О- мають свою трасу і існують? веломаршрут прокладено і він є? - Так
Дорогами можуть користуватись як мірилом якості/швидкості/доступності? Маршрутом можуть користуватись в якості прикладу/туристичних цікавинок etc? - Так
Тільки з дорогами ви за позначення, а з маршрутом ні. Хоча різниці між ними ніякої.
Якщо ви не згодні з трасуванням маршруту, маєте що запропонувати, знаєте кращі шляхи, цікавіші точки - контактуйте з людьми які то затіяли і викладуйте їм їх пропозиції.