Ah, is nog mooier. Anders had ik de oude teruggehaald, die paar zijtakken losgeknipt, en de kreek zelf weer gewist.
En ja, in Oost Zeeuws-Vlaanderen zitten er nog wat dubbel in. Moet er nog eens overheen gaan, maar ik wachtte nog even op de KeepRight checks specifiek voor deze import.
Dat extra “vak” is precies waar volgens 3dShapes een brugdek loopt. Zo kunnen we 1) mooi vaststellen dat we ergens misschien een weg/brug gemist hebben, en 2) wegen qua ligging verifiëren. In wezen kun je deze areas wel bij elkaar voegen, maar noodzakelijk is het zeker niet. Je verliest dan ook bovenstaande ‘handigheden’.
De plekken waar 3dShapes onderbroken is, maar er toch een echte brug ligt, kunnen we dan wel opvullen met een nieuwe area. Een duiker zou ik zelf juist niet gemapt hebben met een water-area, dus voor mij persoonlijk doet 3dShapes het in dat geval ook juist goed. De duiker/buis zelf kunnen we evt ook met een lineaire way mappen (waterway=culvert?), maar een area is het dan niet.
Het benaderen van mappers die op een willekeurig stukje NL bezig zijn geweest, is volgens mij nogal bewerkelijk, want vooral handwerk. Hoe ver moet je hierin gaan? Voor een gewone mapper die opeens in een gebied erg actief wordt, ga je er ook niet gelijk vanuit dat er contact is.
Deze hele import is vanuit een aantal testgebieden doorgerold naar andere gebieden in NL. Tot op dit moment eigenlijk vooral voor plaatsen/gebieden waar iemand om gevraagd had, waarbij jouw stad/onze regio dan op mijn konto kwam, omdat ik er ook bekend ben.
Dus als iemand zijn plaats ‘voor wil laten dringen’, dan is dat zeker mogelijk. Met plezier, want dan hoef je niet te wachten tot die ooit eens vanzelf aan de beurt komt, en kun je de kille wintermaanden mooi besteden aan het benoemen van gebouwen/POI’s en evt. huisnummers.