Что-то мне кажется, что цель - не столько подарить людям прекрасный маршрут, сколько прорекламировать свой проект да отметить все супермаркеты “Сільпо” в каждом городе.
Пользу OSM для проекта - вижу, пользу проекта для OSM - нет.
http://www.openstreetmap.org/#map=10/50.4662/30.2179&layers=C
це не результат маршрутизації. Особисто я по Києву бачу багато плюсів в маршруті:
- Пуща
- Міністерка
- Оболонська набережна
- Труханів острів
- Контрактова площа
- Андріївський узвіз
- місто Ярослава
- Міський та Маріїнський парки
- Голосієво/ВДНГ
найсочніший сок Києва для велосипеду - покрито.
приветствую всех! маршрут наносил исключительно из желания помочь проекту, никаких рекламных целей не преследовал )
маршрут проехали на велосипедах волонтёры и записали GPS треки, которые были загружены на GPSies и собраны в один окончательный “маршрут” http://m.gpsies.com/map.do?fileId=mtmbqgtsrytykvxk понятно что они не умеют работать с картами и треками, потому я в свое время заполнил анкету на волонтёрство в проекте с целью помочь с картографией именно с использованием ОСМ. ответа не получил, потому просто нанёс маршрут и не вижу в том никакой проблемы с захламлением ОСМ, потому что, как я посмотрю, люди наносят все подряд и как попало. посмотрите хотя-бы на западную Европу http://www.openstreetmap.org/#map=7/50.642/10.382&layers=C. Они не считают это захламлением.
теперь о якобы роутере )
вот к примеру ехали медленно, условия приёма неважные, получились рывки поперёк дороги
здесь останавливались и за счет шумов GPS трек “мечется” на месте
а вот поехали по руслу реки )
и через дворы
то есть опять же погрешность позиционирования из-за дешевого приёмника и помех. а вот не нашли ничего лучшего как перебраться через реку по железнодорожному мосту
ехали лесом, поняли что не туда. спешились и покатили велики между деревьями
есть места где явно нарушали ПДД в местах с интенсивным движением. пришлось там отступить от записанного трека и сделать как надо. например, в Киеве выехали из Голосеевского парка и кинулись через Академика Заболотнева. там по три полосы в каждую сторону, если не ошибаюсь. пришлось сделать маршрут через подземный переход. то же в Пирятине на скоростной трассе.
я уже молчу о не одном десятке highway=track и highway=path которых не было даже в ОСМ, я сомневаюсь что они могут быть в Гугле или Яндексе. дорисовывал специально под этот трек. как роутер мог бы проложить там маршрут?
а если трек проходит строго посередине дороги, то это не означает роутер, просто точно отпозиционировалось. так тоже бывает. далее, если бы вот лично я путешествовал страной, я тоже хотел бы не проезжать населённые пункты по объездной дороге, а проехать мелкими улицами, посмотреть как живут люди. собаки, кстати, нападают чаще не в частном секторе, там они или привязаны или за забором. выскакивают в основном мелкие шавки. нападают обычно бродячие или если тупой хозяин выгуливает без поводка. но бродячие могут встретиться и на объездной дороге. и точно не в частном секторе. для всех кто катает на велосипеде это вечная проблема и личная забота каждого. и уж точно не причина критиковать маршрут. так можно договориться до того что на трассе можно попасть под фуру, а в лесу налететь на лося или осиное гнездо.
ну и наконец об официальности маршрута: вот есть сайт http://ornamentway.com/ есть группы в социалках https://vk.com/ornament_way https://www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh/ организаторы продвигают проект в СМИ и на телевидении, наводят партнёрские отношения с целью развития инфраструктуры вдоль маршрута. разрабатывается мобильное приложение. ко Дню Конституции проводился велопробег по маршруту с целью популяризации проекта, в котором (пробеге) принимали участие около 60 человек… короче, маршрут немного отличается от какого-то маршрута велосипедиста Васи ) обо всем этом пишется на сайте, в социальных сетях.
и да, о маркировке маршрута речь тоже шла. помню, в анкете на волонтёрство были соответствующие пункты.
надеюсь, я дал разъяснения на все вопросы. теперь у меня вопрос, дилетантский: что плохого в маршруте, проложенном роутером? если нет GPS трека, если в конце концов маршрут разрабатывался просто на основании личных знаний или даже просто по карте. просто, насколько я понял, это основное замечание пользователя olehz: маршрут проложен роутером.
спасибо за разъяснения
мой вариант ответа:
в нём нет ничего такого, что стоило бы поддержки в рабочем состоянии отношения в OSM
то есть, его в любой момент можно проложить заново
и каждая такая прокладка будет использовать все доступные исправления в базе автоматически, без приложения каких-либо дополнительных усилий
І не варто влаштовувати з Західної Європи карго-культ. У них багато речей в ОСМ зроблено гірше ніж у нас. Якщо ми будемо плодити машрутні відношення, нам доведеться їх підтримувати (будь-яке нове кільце на дорозі - додаткова година роботи аби розпетляти зламані відношення громадського транспорту і ще й на додачу тепер і маршрути покатушек). До того ж треба розуміти, що маршрутні відношення часто вимагають розбиття вулиці на короткі сегменти, які ні один рендер не вміє склеювати, а відповідно страждає інфомативність мапи, адже написи на вулицях просто зникають.
Хорошим прикладом, де є сенс наносити туристичні маршрути є треки в Непалі або національний парк Кіліманджаро. На відміну від України там треба купляти перміт і йти чітко вказаним промаркованим маршрутом нікуди не звертаючи. У нас таких правил немає - я можу звернути на будь-яку стежку, або просто поломитися через хащі. В наших парках не одна стежка, а ціла мережа. А відповідно комбінацій можливих маршрутів стає безліч.
І останнє. Навіщо тримати в базі завідома приблизний маршрут, якщо достатньо вбити координати атракцій в маршрутизатор?
адекеватна відповідь
я точно так роблю. Великого задоволення при проїзді магістралями - немає. Саме тому в Пущі повно велосепедистів, а на столичному шосе - немає.
Мета ж маршруту не найшвидше дістатись з Ужгорода в Харків. Якщо така мета переслідувалась то найкоротший шлях такий - https://skyvector.com/?ll=50.00773901744601,27.539062492636905&chart=302&zoom=9&fpl=%20UKLU%20VI3G%20VI%20P27%20PEPIL%20N983%20SORON%20N983%20BEMBI%20BASOR%20OTPAK%20N983%20VASON%20N983%20ADAKO%20N983%20KHR
ви читали, що я вище написав? до чого тут еірвеї та магістралі столиці? ви дурниці верзете - шматок маршруту по Львівській області це 100% вигаданий маршрут, яким ніхто не їхав!
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7929919/vs.png - тобто мета цих крюків побачити як люди живуть? це якраз зовсім неадекватна відповідь. вздовж головної дороги стоять такі самі хати, що там такого можна побачити? хоч вбийте я не розумію навіщо робити зигзаги (та й ще місцями під крутий підйом).
А ви як думаєте? чи я вигадую каменти з космосу?
- ейрвеї до того що ви апелюєте до “нетреба звертати” мовляв так швидше. То швидше саме літаком по трасам, якщо мета стоїть дістатись з пункту А в пункт Б. В даному проекті такої мети немає.
- магістралі столиці - до того що ви кажете що маршрут був згенерований наобум навігатором просто оминаючи головні дороги. А я кажув вам - НІ! Маршрут пролягає через велосипедні точки по яким дуже багато хто їздить. І маршрут прокладено людиною, а не навігатором
Ви не сприймаєте ці дві тези - тому ви не бачите сенсу в цьому маршруті. Значно цікавіше їхати пересілочними дорогами через села, ніж виїхати, скажімо на рівнюсеньку М07, і 80 км незаїзжати в жодне село, бачучи тільки бетон і фури. Тому маршрут йде крюками.
Хоча по лінку треків http://m.gpsies.com/map.do?fileId=mtmbqgtsrytykvxk видно що таки до Комарно трек не з гпс, а прокладено через точки.
це вже суто суб’єктивне сприйняття.
Хтось не розуміє для чого їхати велосипедом коли можна машиною
хтось не розуміє для чого взагалі бачите щось нове "А шо я там не бачив"©
хтось не розуміє що "ти просто так мапиш карту і тобі за це ніхто не платить?"©
От приклад з вашого регіону: в цьому маршруті вони поїхали по об’їздній Сколе. Вони багато самого Сколе так побачили? чи може треба було проїхати крізь саме місто?
Давайте перестанемо вигадувати. Є факти:
- Організатори ігнорують прохання прокоментувати ситуацію
- Людина яка брала участь у тому марафоні на ділянці Дрогобицького району підтверджує, що вказаний на сайті трек - фейк. І насправді вони їхали не так. Було дві групи які їхали по різному. У них був незрозумілий маршрут, який вони хз де відкопали, тому місцеві їм радили куди і як краще проїхати.
- Відповідно в ОСМ як мінімум на одній ділянці внесено фейковий маршрут якоїсь шарашкіної організації
- Окрім Вишивано Шляху в кожному місті/смт є купа своїх маршрутів, які постійно змінюються. І наявність у велосипедного клубу сайту не надає маршруту для покатушек ніякого офіційного статусу. Маршрут Васі на роботу і маршрут Вишиваного Шляху мають однаковий статус.
- В ОСМ такі маршрути взагалі непотрібні. Вбиваєте в маршрутизатор точки атракцій і їдете собі. Використовуєте паралельні дороги, робите зигзаги, кружляєте, дивитесь як живуть люди.
При чому деякі велосипедні рутери на базі ОСМ роблять ті самі фішечки, намагаються “оминати” головні дороги і дають можливість подивитись як живуть люди. Один в один з Вишиваним шляхом:
https://www.google.com.ua/maps/@49.0869035,23.5823062,3a,75y,122.57h,64.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbmU4lYzve0oQRGX0AS49HQ!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати під прямим кутом до головної дороги кудись вліво аби відразу ж повернутись назад
https://www.google.com.ua/maps/@49.2976275,23.5100697,3a,32.9y,38.51h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH-AkDZazbIJXUGDfw7ylPg!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати на грунтовку в поле, а потім відразу ж назад виїхати на трасу
у Вашего знакомого неточная информация: ехали двумя группами, но навстречу друг другу: из Ужгорода и из Харькова. понятно что разными маршрутами! а встретились в Киеве )
маршрут удалил
Ніхто нічого не вигадує. Велосипедні маршрути - НЕ МАЮТЬ сполучати точки А і Б по найкоротшому шляху. Те що ви так вважаєте це суто ваша особиста справа.
- Весь маршрут - не фейк, явно записаний з гпс, деякі ділянки додані вручну і то видно. про шо я писав вище.
- внесено фейк на певній ділянці? - ОК, виправте. У нас в базі ОСМ деякі річки внесені “на око” і відповідно не лягають на саму річку. Фейк? давайте видалимо?
- Наскільки я розумію метою Вишиваного шляху є популяризація велоруху, пам’яток по його маршруту. Ясна справа що спочатку він нічим не відрізняється від маршруту Васі на роботу, але Вася не ставить за мету розкрутити свій маршрут, а ставить(ваше улюблене) - найкоротшу відстань до роботи яка окрім власне добирання до роботи, нічого іншого й не несе в собі. А от такі веломаршрути саме несуть.
І виходить що маршрути асоціації велосепедистів Києва, так звані “маршрути здоров’я” - http://avk.org.ua/2015/04/de-pokatatysya-na-vyhidnyh-u-kyjevi-marshruty-zdorovya/ - також фігня фігня? Ви сидите там на стільці? Бо я вам скажу дуже шкідливу для вас новину - вони КІЛЬЦЕВІ!, і О БОЖЕ вони несуть за мету в собі простий, цікавий велопробіг. Неважливо вони відскочать на 50 метрів від протоптаної дороги чи ні. Він маршрут - він отакий. - В ОСМ такі маршрути потрібні. Потрібні як вело так і піші маршрути. Причому тут ОСМ до цих маршрутів? - дуже просто. Ви знаєте звідки народ бере інформацію про маршрути? я ні. І якщо це буде ОСМ (а це буде ОСМ) то якщо навіть про нього дізнаються 5 чи 10 чоловік - це вже користь.
І ви своїм ВЛАСНИМ вибором - лишаєте можливості сотні інших людей дізнатись про цей маршрут. Не багато ви на себе берете? Дайте можливість людям отримати інформацію, а що робити з цією інформацією самим людям - так це тільки, і тільки їм вирішувати.
Забагато інформації не буває. Ніколи.
А так як вже в цій темі лунало - подивіться на карту Європи - там цих маршрутів нанесено дофіга. Я просто впевнений що вони в більшості своїй не марковані і існують в ОСМ і на картах просто обведені олівцем. Їх також ми видалимо? Так можна багато чого видалити з ОСМ і прийти в 2004й рік.
Ви мабуть ніколи не катались на велосипеді. В Києві наприклад щоб цікаво проїхатись треба разів з чотири на великі бугри піднятись - це щоб було цікаво їхати і цікаво бачити що навкруги коїться, хоча можна було проїхати в ту ж точку по долинам рік і піднятись лише раз. Диваки? Можливо, тільки це їх особистий вибір. Не ваш для них.
Взагалі я притримуюсь політики що все що може бути нанесено - має бути нанесено.
І повертаючись до маршрутів. Є такий ПІШИЙ (О Боже, люди просто ходять пішки по лісу для задоволення і повертаються в ту ж точку) маршрут - Архімедка в Пущанському лісі. Він ніяк і ніде по місцевості не позначений. Інформації з картами в мережі з ним практично немає, але на сленгу велосепедистів він доволі часто лунає. Дізнався я про нього саме через ОСМ. Тому будь який маршрут, навіть найпростіший - має бути в ОСМ. Архімедка . І якщо ви подивитесь на теплову карту страва - то побачите що він досить популярний, хоча НІДЕ крім ОСМ ніяких позначеннь немає. Соупадєніє? Недумау.
http://labs.strava.com/heatmap/#13/30.39376/50.55854/blue/both
А тепер щодо самого вишиваного шляху. Не всі будуть їхати з самого Ужгорода в Хакрів, але на окремих ділянках цього маршруту проїхатись - чому б і ні?
а от і зря, він має право бути на ОСМ
- Якщо під А і Б маються на увазі початкова і кінцева точки, то звичайно, що не мають. Велосипедний/туристичний маршрут характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти:
Найкоротший / Найкоротший з проміжними точками
Навіщо тримати в БД тисячі сегментів, якщо достатньо кількох точок. Організатори Вишиваного Шляху вирішили прокласти його через Воловецький перевал, водоспад Кам’янка, залишки фортеці Тустань, хоча з таким самим успіхом можна було б замість Камянки заїхати на скелі Довбуша, а замість Тустані на скелі в Ямельницю, або на залишки недобудованої ГЕС, або на водоспад Лазний, або на Гуркало, або спуститись в Трускавець прямо з Тустані через ліс, а не їхати через Східницю - одним словом лише на такій короткій ділянці є десятки комбінацій, якщо брати лише відомі атракції. Чим маршрут запропонований організаторами Вишиваного Шляху кращий за ті, що запропонував я? Ви уявляєте скільки маршрутів можна зкомбінувати в межах 20, 50 … 2000км? Порахуйте - будемо їх усі заносити в ОСМ?
-
Як виправити, якщо з нас ніхто не брав в тому участь, а організатори ігнорують мої листи? Та й повторюсь, на відміну від річки, якийсь тріп-репорт не має ніякої цінності для орієнтації. Не існує жодного вказівника чи маркера.
-
Мета ОСМ не популяризація велоруху, для того існують інші спеціалізовані сайти (наприклад згадана вами Strava), які можуть використовувати мапу ОСМ
-
В Європі нанесено маршрути, які мають офіційний статус (по аналогії з нашими автомобільними трасами). Вони мають маркування і відповідну інфраструктуру (велодоріжки, кемпінги, знаки) - нічого подібного у нас немає, так що уся ваша істерика суперечить принципу Ground truth.
-
Все що може бути нанесено - має бути нанесено? Не знаю про що ви говорите, але повторюсь, одних тільки маршрутів згідно комбінаторики існує більше ніж атомів у всесвіті. Вас це не бентежить?
Я сам часто катаю на велосипеді чи вибираюсь пішки в гори. І саме тому я не бачу сенсу тримати в ОСМ маршрути чужих подорежей. Не знаю що там у вас за Архімедка в Пущанському лісі, але якщо стоїть питання проаналізувати популярність одніє зі стежки - аналізуйте. Але при чому тут ОСМ?
та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )
Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.
Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).
Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.
Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.
Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.
І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер
От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?
В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.
Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)
Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.
Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?
До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.
Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ
Я бачу вам пече тільки по Львів.обл? видаляєте тільки з неї якщо вам так мозолить око.
Всі аргументи були вище.