Вишиваний Шлях (маршрутні відношення)

Користувач z-yurets витратив 2 тиждні і вніс велосипедний маршрут Вишиваний Шлях. Який я б волів видалити.

Якщо судити з їхнього офіційного сайту http://ornamentway.com/ маршрут явно прокладено автоматично дорожнім рутером по заданих точках. Одна справа обїхати цікаві обєкти оминаучи завантажені автомобілями дороги між містами, а інша надавати перевагу нижчим за класом дорогам, але й більш довгим і часто “під горку” в приватному секторі вже в самому місті/селі, де компанію може скласти зграя собак. Яка в тому логіка - незрозуміло. Ось один з чисельних прикладів:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7929919/vs.png

На листи з проханням прояснити організатори не відповідають. Тому хотілось би почути ваші думки. Якщо я правий і згаданий вище маршрут є просто результатом роботи якогось навігаційного алгоритму, що намагається оминати головні дороги, який сенс тримати його в базі ОСМ? Можна будь-якому іншому рутеру згодувати лише ці точки і отримати куди кращий результат.

Ну і загалом хотілось би узагальнити проблему. Навіщо захламляти ОСМ різними маршрутами покатушок чи туристичних походів? На то є спеціалізовані сайти, адже існують мільярди комбінацій як доїхати з Ужгорода в Харків, або ж як обійти якийсь національний парк. Офіційні маршрути НП мають хоча б маркування на деревах - і мають цінність для орієнтування. А от чим якийсь маршрут велосипедиста Васі гірший за той, що придумали організатори Вишиваного Шляху для мене не дуже ясно

Что-то мне кажется, что цель - не столько подарить людям прекрасный маршрут, сколько прорекламировать свой проект да отметить все супермаркеты “Сільпо” в каждом городе.
Пользу OSM для проекта - вижу, пользу проекта для OSM - нет.

http://www.openstreetmap.org/#map=10/50.4662/30.2179&layers=C
це не результат маршрутизації. Особисто я по Києву бачу багато плюсів в маршруті:

  • Пуща
  • Міністерка
  • Оболонська набережна
  • Труханів острів
  • Контрактова площа
  • Андріївський узвіз
  • місто Ярослава
  • Міський та Маріїнський парки
  • Голосієво/ВДНГ

найсочніший сок Києва для велосипеду - покрито.

приветствую всех! маршрут наносил исключительно из желания помочь проекту, никаких рекламных целей не преследовал )

маршрут проехали на велосипедах волонтёры и записали GPS треки, которые были загружены на GPSies и собраны в один окончательный “маршрут” http://m.gpsies.com/map.do?fileId=mtmbqgtsrytykvxk понятно что они не умеют работать с картами и треками, потому я в свое время заполнил анкету на волонтёрство в проекте с целью помочь с картографией именно с использованием ОСМ. ответа не получил, потому просто нанёс маршрут и не вижу в том никакой проблемы с захламлением ОСМ, потому что, как я посмотрю, люди наносят все подряд и как попало. посмотрите хотя-бы на западную Европу http://www.openstreetmap.org/#map=7/50.642/10.382&layers=C. Они не считают это захламлением.

теперь о якобы роутере )
вот к примеру ехали медленно, условия приёма неважные, получились рывки поперёк дороги

здесь останавливались и за счет шумов GPS трек “мечется” на месте


а вот поехали по руслу реки )



и через дворы

то есть опять же погрешность позиционирования из-за дешевого приёмника и помех. а вот не нашли ничего лучшего как перебраться через реку по железнодорожному мосту

ехали лесом, поняли что не туда. спешились и покатили велики между деревьями

есть места где явно нарушали ПДД в местах с интенсивным движением. пришлось там отступить от записанного трека и сделать как надо. например, в Киеве выехали из Голосеевского парка и кинулись через Академика Заболотнева. там по три полосы в каждую сторону, если не ошибаюсь. пришлось сделать маршрут через подземный переход. то же в Пирятине на скоростной трассе.

я уже молчу о не одном десятке highway=track и highway=path которых не было даже в ОСМ, я сомневаюсь что они могут быть в Гугле или Яндексе. дорисовывал специально под этот трек. как роутер мог бы проложить там маршрут?

а если трек проходит строго посередине дороги, то это не означает роутер, просто точно отпозиционировалось. так тоже бывает. далее, если бы вот лично я путешествовал страной, я тоже хотел бы не проезжать населённые пункты по объездной дороге, а проехать мелкими улицами, посмотреть как живут люди. собаки, кстати, нападают чаще не в частном секторе, там они или привязаны или за забором. выскакивают в основном мелкие шавки. нападают обычно бродячие или если тупой хозяин выгуливает без поводка. но бродячие могут встретиться и на объездной дороге. и точно не в частном секторе. для всех кто катает на велосипеде это вечная проблема и личная забота каждого. и уж точно не причина критиковать маршрут. так можно договориться до того что на трассе можно попасть под фуру, а в лесу налететь на лося или осиное гнездо.

ну и наконец об официальности маршрута: вот есть сайт http://ornamentway.com/ есть группы в социалках https://vk.com/ornament_way https://www.facebook.com/VyshyvaniyShlyakh/ организаторы продвигают проект в СМИ и на телевидении, наводят партнёрские отношения с целью развития инфраструктуры вдоль маршрута. разрабатывается мобильное приложение. ко Дню Конституции проводился велопробег по маршруту с целью популяризации проекта, в котором (пробеге) принимали участие около 60 человек… короче, маршрут немного отличается от какого-то маршрута велосипедиста Васи ) обо всем этом пишется на сайте, в социальных сетях.

и да, о маркировке маршрута речь тоже шла. помню, в анкете на волонтёрство были соответствующие пункты.

надеюсь, я дал разъяснения на все вопросы. теперь у меня вопрос, дилетантский: что плохого в маршруте, проложенном роутером? если нет GPS трека, если в конце концов маршрут разрабатывался просто на основании личных знаний или даже просто по карте. просто, насколько я понял, это основное замечание пользователя olehz: маршрут проложен роутером.

спасибо за разъяснения

мой вариант ответа:
в нём нет ничего такого, что стоило бы поддержки в рабочем состоянии отношения в OSM
то есть, его в любой момент можно проложить заново
и каждая такая прокладка будет использовать все доступные исправления в базе автоматически, без приложения каких-либо дополнительных усилий

І не варто влаштовувати з Західної Європи карго-культ. У них багато речей в ОСМ зроблено гірше ніж у нас. Якщо ми будемо плодити машрутні відношення, нам доведеться їх підтримувати (будь-яке нове кільце на дорозі - додаткова година роботи аби розпетляти зламані відношення громадського транспорту і ще й на додачу тепер і маршрути покатушек). До того ж треба розуміти, що маршрутні відношення часто вимагають розбиття вулиці на короткі сегменти, які ні один рендер не вміє склеювати, а відповідно страждає інфомативність мапи, адже написи на вулицях просто зникають.

Хорошим прикладом, де є сенс наносити туристичні маршрути є треки в Непалі або національний парк Кіліманджаро. На відміну від України там треба купляти перміт і йти чітко вказаним промаркованим маршрутом нікуди не звертаючи. У нас таких правил немає - я можу звернути на будь-яку стежку, або просто поломитися через хащі. В наших парках не одна стежка, а ціла мережа. А відповідно комбінацій можливих маршрутів стає безліч.

І останнє. Навіщо тримати в базі завідома приблизний маршрут, якщо достатньо вбити координати атракцій в маршрутизатор?

адекеватна відповідь

я точно так роблю. Великого задоволення при проїзді магістралями - немає. Саме тому в Пущі повно велосепедистів, а на столичному шосе - немає.

Мета ж маршруту не найшвидше дістатись з Ужгорода в Харків. Якщо така мета переслідувалась то найкоротший шлях такий - https://skyvector.com/?ll=50.00773901744601,27.539062492636905&chart=302&zoom=9&fpl=%20UKLU%20VI3G%20VI%20P27%20PEPIL%20N983%20SORON%20N983%20BEMBI%20BASOR%20OTPAK%20N983%20VASON%20N983%20ADAKO%20N983%20KHR
:slight_smile:

ви читали, що я вище написав? до чого тут еірвеї та магістралі столиці? ви дурниці верзете - шматок маршруту по Львівській області це 100% вигаданий маршрут, яким ніхто не їхав!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/7929919/vs.png - тобто мета цих крюків побачити як люди живуть? це якраз зовсім неадекватна відповідь. вздовж головної дороги стоять такі самі хати, що там такого можна побачити? хоч вбийте я не розумію навіщо робити зигзаги (та й ще місцями під крутий підйом).

А ви як думаєте? чи я вигадую каменти з космосу?

  • ейрвеї до того що ви апелюєте до “нетреба звертати” мовляв так швидше. То швидше саме літаком по трасам, якщо мета стоїть дістатись з пункту А в пункт Б. В даному проекті такої мети немає.
  • магістралі столиці - до того що ви кажете що маршрут був згенерований наобум навігатором просто оминаючи головні дороги. А я кажув вам - НІ! Маршрут пролягає через велосипедні точки по яким дуже багато хто їздить. І маршрут прокладено людиною, а не навігатором
    Ви не сприймаєте ці дві тези - тому ви не бачите сенсу в цьому маршруті. Значно цікавіше їхати пересілочними дорогами через села, ніж виїхати, скажімо на рівнюсеньку М07, і 80 км незаїзжати в жодне село, бачучи тільки бетон і фури. Тому маршрут йде крюками.

Хоча по лінку треків http://m.gpsies.com/map.do?fileId=mtmbqgtsrytykvxk видно що таки до Комарно трек не з гпс, а прокладено через точки.

це вже суто суб’єктивне сприйняття.
Хтось не розуміє для чого їхати велосипедом коли можна машиною
хтось не розуміє для чого взагалі бачите щось нове "А шо я там не бачив"©
хтось не розуміє що "ти просто так мапиш карту і тобі за це ніхто не платить?"©

От приклад з вашого регіону: в цьому маршруті вони поїхали по об’їздній Сколе. Вони багато самого Сколе так побачили? чи може треба було проїхати крізь саме місто?

Давайте перестанемо вигадувати. Є факти:

  1. Організатори ігнорують прохання прокоментувати ситуацію
  2. Людина яка брала участь у тому марафоні на ділянці Дрогобицького району підтверджує, що вказаний на сайті трек - фейк. І насправді вони їхали не так. Було дві групи які їхали по різному. У них був незрозумілий маршрут, який вони хз де відкопали, тому місцеві їм радили куди і як краще проїхати.
  3. Відповідно в ОСМ як мінімум на одній ділянці внесено фейковий маршрут якоїсь шарашкіної організації
  4. Окрім Вишивано Шляху в кожному місті/смт є купа своїх маршрутів, які постійно змінюються. І наявність у велосипедного клубу сайту не надає маршруту для покатушек ніякого офіційного статусу. Маршрут Васі на роботу і маршрут Вишиваного Шляху мають однаковий статус.
  5. В ОСМ такі маршрути взагалі непотрібні. Вбиваєте в маршрутизатор точки атракцій і їдете собі. Використовуєте паралельні дороги, робите зигзаги, кружляєте, дивитесь як живуть люди.

При чому деякі велосипедні рутери на базі ОСМ роблять ті самі фішечки, намагаються “оминати” головні дороги і дають можливість подивитись як живуть люди. Один в один з Вишиваним шляхом:

https://www.google.com.ua/maps/@49.0869035,23.5823062,3a,75y,122.57h,64.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbmU4lYzve0oQRGX0AS49HQ!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати під прямим кутом до головної дороги кудись вліво аби відразу ж повернутись назад

https://www.google.com.ua/maps/@49.2976275,23.5100697,3a,32.9y,38.51h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH-AkDZazbIJXUGDfw7ylPg!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати на грунтовку в поле, а потім відразу ж назад виїхати на трасу

у Вашего знакомого неточная информация: ехали двумя группами, но навстречу друг другу: из Ужгорода и из Харькова. понятно что разными маршрутами! а встретились в Киеве )

маршрут удалил

Ніхто нічого не вигадує. Велосипедні маршрути - НЕ МАЮТЬ сполучати точки А і Б по найкоротшому шляху. Те що ви так вважаєте це суто ваша особиста справа.

  1. Весь маршрут - не фейк, явно записаний з гпс, деякі ділянки додані вручну і то видно. про шо я писав вище.
  2. внесено фейк на певній ділянці? - ОК, виправте. У нас в базі ОСМ деякі річки внесені “на око” і відповідно не лягають на саму річку. Фейк? давайте видалимо?
  3. Наскільки я розумію метою Вишиваного шляху є популяризація велоруху, пам’яток по його маршруту. Ясна справа що спочатку він нічим не відрізняється від маршруту Васі на роботу, але Вася не ставить за мету розкрутити свій маршрут, а ставить(ваше улюблене) - найкоротшу відстань до роботи яка окрім власне добирання до роботи, нічого іншого й не несе в собі. А от такі веломаршрути саме несуть.
    І виходить що маршрути асоціації велосепедистів Києва, так звані “маршрути здоров’я” - http://avk.org.ua/2015/04/de-pokatatysya-na-vyhidnyh-u-kyjevi-marshruty-zdorovya/ - також фігня фігня? Ви сидите там на стільці? Бо я вам скажу дуже шкідливу для вас новину - вони КІЛЬЦЕВІ!, і О БОЖЕ вони несуть за мету в собі простий, цікавий велопробіг. Неважливо вони відскочать на 50 метрів від протоптаної дороги чи ні. Він маршрут - він отакий.
  4. В ОСМ такі маршрути потрібні. Потрібні як вело так і піші маршрути. Причому тут ОСМ до цих маршрутів? - дуже просто. Ви знаєте звідки народ бере інформацію про маршрути? я ні. І якщо це буде ОСМ (а це буде ОСМ) то якщо навіть про нього дізнаються 5 чи 10 чоловік - це вже користь.
    І ви своїм ВЛАСНИМ вибором - лишаєте можливості сотні інших людей дізнатись про цей маршрут. Не багато ви на себе берете? Дайте можливість людям отримати інформацію, а що робити з цією інформацією самим людям - так це тільки, і тільки їм вирішувати.
    Забагато інформації не буває. Ніколи.
    А так як вже в цій темі лунало - подивіться на карту Європи - там цих маршрутів нанесено дофіга. Я просто впевнений що вони в більшості своїй не марковані і існують в ОСМ і на картах просто обведені олівцем. Їх також ми видалимо? Так можна багато чого видалити з ОСМ і прийти в 2004й рік.

Ви мабуть ніколи не катались на велосипеді. В Києві наприклад щоб цікаво проїхатись треба разів з чотири на великі бугри піднятись - це щоб було цікаво їхати і цікаво бачити що навкруги коїться, хоча можна було проїхати в ту ж точку по долинам рік і піднятись лише раз. Диваки? Можливо, тільки це їх особистий вибір. Не ваш для них.

Взагалі я притримуюсь політики що все що може бути нанесено - має бути нанесено.

І повертаючись до маршрутів. Є такий ПІШИЙ (О Боже, люди просто ходять пішки по лісу для задоволення і повертаються в ту ж точку) маршрут - Архімедка в Пущанському лісі. Він ніяк і ніде по місцевості не позначений. Інформації з картами в мережі з ним практично немає, але на сленгу велосепедистів він доволі часто лунає. Дізнався я про нього саме через ОСМ. Тому будь який маршрут, навіть найпростіший - має бути в ОСМ. Архімедка . І якщо ви подивитесь на теплову карту страва - то побачите що він досить популярний, хоча НІДЕ крім ОСМ ніяких позначеннь немає. Соупадєніє? Недумау.
http://labs.strava.com/heatmap/#13/30.39376/50.55854/blue/both

А тепер щодо самого вишиваного шляху. Не всі будуть їхати з самого Ужгорода в Хакрів, але на окремих ділянках цього маршруту проїхатись - чому б і ні?

а от і зря, він має право бути на ОСМ

  1. Якщо під А і Б маються на увазі початкова і кінцева точки, то звичайно, що не мають. Велосипедний/туристичний маршрут характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти:

Найкоротший / Найкоротший з проміжними точками

Навіщо тримати в БД тисячі сегментів, якщо достатньо кількох точок. Організатори Вишиваного Шляху вирішили прокласти його через Воловецький перевал, водоспад Кам’янка, залишки фортеці Тустань, хоча з таким самим успіхом можна було б замість Камянки заїхати на скелі Довбуша, а замість Тустані на скелі в Ямельницю, або на залишки недобудованої ГЕС, або на водоспад Лазний, або на Гуркало, або спуститись в Трускавець прямо з Тустані через ліс, а не їхати через Східницю - одним словом лише на такій короткій ділянці є десятки комбінацій, якщо брати лише відомі атракції. Чим маршрут запропонований організаторами Вишиваного Шляху кращий за ті, що запропонував я? Ви уявляєте скільки маршрутів можна зкомбінувати в межах 20, 50 … 2000км? Порахуйте - будемо їх усі заносити в ОСМ?

  1. Як виправити, якщо з нас ніхто не брав в тому участь, а організатори ігнорують мої листи? Та й повторюсь, на відміну від річки, якийсь тріп-репорт не має ніякої цінності для орієнтації. Не існує жодного вказівника чи маркера.

  2. Мета ОСМ не популяризація велоруху, для того існують інші спеціалізовані сайти (наприклад згадана вами Strava), які можуть використовувати мапу ОСМ

  3. В Європі нанесено маршрути, які мають офіційний статус (по аналогії з нашими автомобільними трасами). Вони мають маркування і відповідну інфраструктуру (велодоріжки, кемпінги, знаки) - нічого подібного у нас немає, так що уся ваша істерика суперечить принципу Ground truth.

  4. Все що може бути нанесено - має бути нанесено? Не знаю про що ви говорите, але повторюсь, одних тільки маршрутів згідно комбінаторики існує більше ніж атомів у всесвіті. Вас це не бентежить?

Я сам часто катаю на велосипеді чи вибираюсь пішки в гори. І саме тому я не бачу сенсу тримати в ОСМ маршрути чужих подорежей. Не знаю що там у вас за Архімедка в Пущанському лісі, але якщо стоїть питання проаналізувати популярність одніє зі стежки - аналізуйте. Але при чому тут ОСМ?

та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )

Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.

Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).

Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.

Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.

Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.

І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер :slight_smile:

От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?

В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.

Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)

Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.

Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?

До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.

Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ